طنز؛ محیط‌زیست چی ازجون ما می‌‌خواد؟!
۳۸۱۸۰۲
۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹
۳۰۷۷
فریور خراباتی در روزنامه آرمان امروز نوشت:

سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام کرده که شماره گذاری هجده خودرو ممنوع شده است.در همین رابطه تعدادی از مردم که همچنان پیکان سوار می‌شوند با اعتراض به این تصمیم گفتند: «وجدانا دلتون میاد این عروس رو شماره گذاری نکنید؟!».اما موضوع جالب اینجاست که اساسا تعداد مدل خودروهای ما همین اندازه است، یعنی سازمان حفاظت از محیط زیست به صورت غیر مستقیم گفته که«کلا خودروها را شماره گذاری نکنید بچه‌ها!».
 
اما از آنجایی که انسان بالاخره باید سوار یک چیزی بشود که حمل و نقل صورت بگیرد، دوستان می‌توانند از دیگر وسایل حمل و نقل که شماره گذاری آنها ممنوع نشده مانند دوچرخه، قاطرهای دربند، کایت و بادبادک، بالون، کفتر و کبوتر نامه رسان و توپ هفت سنگ استفاده کنند که هم شماره گذاری می‌شوند و هم آلاینده نیستند.
 
به همین دلیل شب گذشته پدرم در حالی که دو عدد مرغ عشق در دست داشت وارد اتاقم شد و گفت: «پسرم فردا این دو تا مرغ عشق رو ببر شماره گذاری کن و زود برگرد!» کولر را هم خاموش کرد و ناامید به اتاق خوابش رفت. این درحالی است که یک خودروی خارجی در یک کشوری تولید شده که طبق بررسی کارشناسان آسیب آن به محیط زیست حتی از گوسفند هم کمتر است و این نشان می‌دهد که «گوسفند» می‌تواند به عنوان سنگ محک انتخاب شود.
 
یعنی مثلا وانت نیسان به اندازه«چهار گله» گوسفند به محیط زیست آسیب می‌رساند و پراید به اندازه «دو گله گوسفند»، اما به صورت کلی ما یک طوری هستیم که حتی اگر روی زمین راه هم برویم به محیط زیست آسیب می‌رسانیم.مثلا شما اگر به سواحل دریای شمال بروید متوجه می‌شوید که هیچ ماشینی از آنجا رد نمی‌شود و مردم همزمان که در حال قدم زدن هستند، سر راه، محیط زیست را هم نابود می‌کنند. بهتر است محیط زیست یا به زبان خوش خودش نابود شود، یا بساطش را جمع کند و برود!
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج