دلایل علمی برای شکسته شدن بطری با دست خالی
۳۸۲۴۹۸
۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
۲۸۲۰
اگر با دوستانتان به تفریح و گردش رفته اید و قصد دارید آن ها را شگفت زده کنید، می توانید با دست های خالی و با استفاده از علم، شیشه یک بطری را بشکنید. به تازگی ویدیویی در یوتوب منتشر شده که دلایل علمی رخ دادن چنین اتفاقی را تشریح می نماید. «مارک رابِر» (Mark Rober) به کمک دوستش کِوین این ویدیو را تهیه نموده است.
وب سایت روزیاتو - حامد آل محمد: اگر با دوستانتان به تفریح و گردش رفته اید و قصد دارید آن ها را شگفت زده کنید، می توانید با دست های خالی و با استفاده از علم، شیشه یک بطری را بشکنید. به تازگی ویدیویی در یوتوب منتشر شده که دلایل علمی رخ دادن چنین اتفاقی را تشریح می نماید. «مارک رابِر» (Mark Rober) به کمک دوستش کِوین این ویدیو را تهیه نموده است.

در طول این آزمایشات، از روش های علمی برای شکستن شیشه بطری استفاده می شود. آن ها با استفاده از دوربینی سریع، از آزمایش ها فیلم برداری می کنند تا چگونگی شکستن بطری به طور کامل نمایان گردد.

آن ها فرضیات مختلفی مانند فشار ناشی از امواج ضربه و کربناسیون را مورد بررسی قرار می دهند. به علاوه توصیه هایی برای بهتر شکستن بطری نیز ارائه می شود. مراقب باشید که در طول آزمایش دستتان آسیب نبیند.

از آب یا مایعی غیر کربناتی با فشار بخار زیاد استفاده نمایید. استفاده از آب داغ می تواند برای آزمایش موثرتر واقع شود. مهمترین نکته، رعایت نکات ایمنی در طول انجام آزمایش است.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
دلایل علمی برای شکسته شدن بطری با دست خالی 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج