املاک شهرداری چگونه واگذار شد؟
۳۸۳۷۴۲
۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲
۲۰۶۷
مشاور شهردار تهران دوشنبه شب با حضور در یک برنامه تلویزیونی درخصوص پرونده واگذاری املاک در شهرداری تهران اعلام کرد: اشخاص غیرمرتبط و خارج از تعاونی مسکن شهرداری تهران هیچ خانه‌ای دریافت نکرده‌اند.
روزنامه دنیای اقتصاد: مشاور شهردار تهران دوشنبه شب با حضور در یک برنامه تلویزیونی درخصوص پرونده واگذاری املاک در شهرداری تهران اعلام کرد: اشخاص غیرمرتبط و خارج از تعاونی مسکن شهرداری تهران هیچ خانه‌ای دریافت نکرده‌اند.

 محمود‌صلاحی، با اشاره به تعداد املاک واگذار شده به کارکنان و مدیران شهرداری تهران گفت: بیش از 27 هزار واحد مسکونی به کارکنان و مدیران شهرداری تهران واگذار شده ‌است. از این تعداد 150 نفر از دریافت‌کنندگان املاک از مدیران شهرداری بوده‌اند و الباقی جزو کارکنان شهرداری تهران هستند.

او به پنج منطقه شاخص شهر تهران که در آنها واگذاری‌ها بیش از سایر مناطق بوده است، اشاره کرد و افزود: از میان املاک واگذار شده در شهرداری تهران، معادل 2 هزار و 207 ملک در منطقه یک، هزار و 553 ملک در منطقه دو، بیش از 3 هزار و 300 خانه در منطقه پنج، معادل هزار و 355 واحد مسکونی در منطقه هشت و بیش از 9 هزار و 400 ملک در محدوده منطقه 22 در قالب تعاونی واگذار شده است و باقی واگذاری‌ها در سایر مناطق شهری بوده است.

صلاحی با تاکید بر اینکه تمامی واگذاری‌ها در قالب تعاونی مسکن شهرداری انجام شده است، اظهار کرد: تمامی مدیران شهرداری که از این امتیاز استفاده کرده‌اند در قالب ثبت نام در تعاونی‌های مسکن بوده و شهرداری به افراد خارج از لیست تعاونی‌ها ملک واگذاری نکرده است.

 او با بیان اینکه 33 نفر از اسامی افرادی که در لیست دریافت‌کنندگان ملک از شهرداری با تخفیف بالا بودند کذب محض است، تصریح کرد: در شهرداری تهران 107‌تعاونی مسکن وجود دارد و به هیچ‌ عنوان خانه به فرد واگذار نمی‌شود و تنها در برخی موارد خانه‌هایی که در اختیار شهرداری تهران قرار می‌گیرند که بعضا به‌عنوان بدهی به شهرداری تهران داده می‌شود در قالب تعاونی‌ها به افراد داده می‌شود.

گاهی نیز این خانه‌ها در جریان تملک پروژه‌هایی مانند امام‌علی (ع) به‌صورت تهاتر به افراد واگذار می‌شود. به گفته وی اعمال تخفیفات 50 درصدی در واگذاری املاک شهرداری مطابق با قانون بوده است. او در پایان تاکید کرد: قطعا مدعی نیستیم که هیچ تخلفی انجام نشده اما اگر تخلفی صورت گرفته باشد با آن برخورد می‌کنیم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج