مردی که ۷ سال با اشتباه پزشکان ایدزی بود!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۸۴۱۶۷
۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۱
۲۸۴۲
تصور کنید برای یک آزمایش ساده خون به یک مرکز معتبر مراجعه کرده‌اید و روزی که برای گرفتن جواب می‌روید، پزشک صدایتان کند و بگوید: «میشه چند لحظه خصوصی با شما صحبت کنم؟»
خبرگزاری فارس: تصور کنید برای یک آزمایش ساده خون به یک مرکز معتبر مراجعه کرده‌اید و روزی که برای گرفتن جواب می‌روید، پزشک صدایتان کند و بگوید: «میشه چند لحظه خصوصی با شما صحبت کنم؟»

و این جمله زنگ هشداری را در شما به صدا در می‌آورد؛ شما پاسخ می‌دهید: «چطور؟ اتفاقی افتاده؟»

و پزشک می‌گوید: «نه فقط چند لحظه؛ باید مسئله مهمی را با شما درمیان بگذارم.»

وارد اتاق می‌شوی، گروهی از پزشکان برای مشاوره با شما دور تا دور میز مستطیل بزرگی نشسته‌اند.

در حالی که همه با چشم تو را دنبال می‌کنند، یکی از پزشکان نزدیک‌تر می‌آید و با دست به صندلی اشاره می‌کند و می‌گوید: «خواهش می کنم بنشینید.»

و تو در حالی که ضربان قلبت از رفتارهای غیر عادی تیم پزشکی به شماره افتاده است، بی آنکه سئوالی بپرسی بی‌اختیار روی صندلی می‌نشینی.

پزشکی که در بالای میز نشسته است شروع به صحبت می‌کند و می‌گوید: «متاهل هستید؟» و شما پاسخ می دهید: «بله سه تا بچه دارم.» و پزشک ادامه می دهد به پرسیدن سئوالات مختلف که تو دلیل هیچ کدامشان را نمیدانی و فقط پاسخ می‌دهی.

زیر چشمی حواست به بقیه پزشکان هست که با خودکار روی کاغذ چیزهایی را می نویسند و گاهی در گوشی حرفهایی را رد و بدل می کنند.

اما یک سئوال تلنگری به شما می‌زند، پزشک می‌پرسد: «همسر و فرزندانتان سالم هستند و بیماری خاصی ندارند؟» و شما پاسخ می‌دهید: «نه تا به امروز که چیزی نبوده است.»

بالاخره سؤال ها تمام می شود و پزشکان شروع به مشورت با هم می‌کنند و تو هنوز در بهت رفتارها و پرسش‌ها به سر می‌بری.

بعد از چند لحظه صحبتشان تمام می‌شود و همه نگاه ها به سوی تو می چرخد؛ یکی از پزشکان دوباره شروع به صحبت می کند: «شما مبتلا به HIV+ هستید.» شما که انگار ضربه محکمی به سرتان وارد شده، نفستان بند می‌آید و ضربان قلبتان کندتر می‌شود.

یکی دیگر از پزشکان ادامه می دهد: «به هر حال باید این مطلب را به شما بگوییم، البته این پایان زندگی نیست و شما می‌توانید مثل همه به طور عادی به زندگیتان ادامه دهید و...» و شما انگار که صداها دور شود دیگر چیزی نمی‌شنوید و اتاق دور سرتان شروع به چرخیدن می‌کند و از حال می‌روید.

ایدز دارید!

این شاید بدترین خبری باشد که می‌شود به‌شما داد. اینکه ایدز دارید و باید بقیه زندگی‌تان را با بیماری سر کنید که هر روز ممکن است جانتان را بگیرد. تازه باید مراقب همه چیز باشید، همسر و فرزندان و اطرافیان هم که جای خود، باید جواب همه را بدهید و در آخر تنهایی، اینکه همه سعی می‌کنند از یک بیمار مبتلا به ایدز دوری کنند و کم کم تنهایی تنها همدم بسیاری از بیماران می‌شود.

همین نا امیدی باعث می‌شود که کار و زندگی را هم کنار بگذارید و خلاصه این بیماری می‌تواند زندگیتان را به کل تباه کند.

حال اگر این خبری که به شما داده اند دروغ باشد چه؟ اینکه هفت سال به خاطر بیماری ایدز تحت نظر پزشک و کلینیک‌های مخصوص مبتلایان باشید و بعد از هفت سال به شما بگوید یک اشتباه در آزمایش رخ داده است و شما سالمید!
 
در نگاه اول شاید خوشحال شوید، ولی تکلیف خانواده و همسر و فرزندان و اطرافیان و زندگی عادی و آرامی که از محروم بودید چه؟ چطور می خواهید روزهایی را که با کابوس ایدز سر کرده‌اید جبران کنید؟ جوانی و سلامت و کار و شغل از دست رفته‌تان چه می‌شود؟ آروزها و...
مردی که ۷ سال با اشتباه پزشکان ایدزی بود!
 
مردی که ۷ سال با اشتباه پزشکان ایدزی بود! 

داستانی که واقعیت دارد

این مطلب شاید بیشتر شبیه به یک داستان تخیلی به نظر برسد، ولی عین واقعیت است، مردی که 7 سال از زندگی شیرینش را با سایه سیاه بیماری HIV‌ سر کرده است و امروز با حضور در خبرگزاری فارس روایت تلخ زندگی‌اش را برای ما می‌گوید.

این مرد که حالا موهایش سفید است و دهه پنجم زندگی اش رو به پایان است با ظاهری خسته به بیان شرح اتفاقات افتاده پرداخت و گفت: «59 ساله متأهل و دارای سه فرزند هستم. سال 85 یکی از دوستانم که اعتیاد داشت و بدحال بود را به بیمارستان رساندم و وی را برای آزمایش HIV به آزمایشگاه بردند و بعد از اینکه مشخص شد جواب آزمایشش مثبت و مبتلا به ایدز است بیمارستان از من نیز خواست این آزمایش را انجام دهم. ابتدا به انجام این آزمایش تمایلی نشان ندادم زیرا برایم عجیب بود که فقط با انتقال یک شخص معتاد مبتلا به HIV، من نیز به این بیماری مبتلا شده باشم اما در پی تأکید بیمارستان، آزمایش را انجام داده و در کمال ناباوری با جواب مثبت آزمایشم روبه‌رو شدم.»

وی ادامه داد: «بعد از شنیدن جواب آزمایش دچار بهت و حیرت و شوک روحی بزرگی شده و احتمال اشتباه را در آزمایش دادم اما مسئولین بیمارستان با تأکید و گفتن اینکه احتمال خطا در آزمایش انتقال خون وجود ندارد مرا از نتیجه ‌آزمایش مطمئن کردند و من نیز با باور اینکه دچار بیماری HIV هستم رفته رفته مسیر زندگی‌ام تغییر یافت.»

وی افزود: «بعد از گذشت یک ماه از این موضوع به توصیه یکی از پزشکان در یکی از ‌آزمایشگاه‌های بیرون از بیمارستان امام خمینی مجدداً این آزمایش را تکرار کردم و با جواب منفی آن روبه‌رو شدم. بیمارستان امام خمینی جواب آزمایشگاه بیرون را با این دلیل که شما در بیمارستان، آزمایش انتقال خون را داده‌اید و احتمال خطا در این آزمایش وجود ندارد مجدداً من را مطمئن کرد که به این ویروس مبتلا هستم و باید تحت مراقبت‌های ویژه قرار بگیرم.»

 وی گفت: «7 سال از این موضوع گذشت و به دلیل باور این بیماری زندگی‌ام دستخوش اتفاقات ناگوار زیادی شد، خانواده‌ام مرا ترک کرده و وارد شدن همه فشارهای روانی زیاد سبب شد سکته قلبی کنم و در بیمارستان بستری شوم؛ و در کمال ناباوری ‌آزمایش‌های قبل از آنژیوی قلبم منفی بود و 2 باری که به عمل آنژیو احتیاج پیدا کردم و در هر دو بار آزمایش کلی قبل از عمل، جواب آزمایش HIV را منفی اعلام کردند.»

وی اظهار کرد: «این بار با یقین به اینکه بیمارستان اول در آزمایشات خود دچار اشتباه شده به بیمارستان مراجعه کرده و اتفاقات افتاده را شرح دادم. این بار کلینیک با استفاده از کیت‌های آمریکایی‌ و گرفتن آزمایش‌های استانداردتر اعلام کرد که جواب منفی است.»

وی افزود: «با توجه به اینکه ابتدا این بیمارستان به من این بیماری را اعلام کرد و با توجه به 7 سالی که تحت‌نظر بودم و هر بار با اطمینان خاطر به من می‌گفتند که احتمال خطا در آزمایش انتقال خون وجود ندارد و من نیز با توجه به همه حرف‌های بیمارستان و تأکیدات آنها فشارهای زیادی را تحمل کردم و مسیر زندگی‌ام دگرگون شد، به نظام پزشکی شکایت بردم. پرونده من به کمیسیون پزشکی ارجاع داده شد و در آنجا اعلام کردند مسئول فنی وقت بیمارستان مقصر است و باید 30 درصد به شما خسارت بپردازد.»

وی گفت: «اما روند معرفی مسئول فنی توسط بیمارستان نیز سه سال به طول انجامید و هر دفعه به بهانه‌ای این کار انجام نمی‌گرفت تا اینکه سرانجام با عوض شدن قاضی پرونده مرا به وزارت بهداشت و درمان برای دریافت اسم مسئول فنی ارجاع داد و به این صورت بود که مسئول فنی وقت بیمارستان مشخص شد و در حال حاضر نیز منتظر جواب قطعی کمیسیون هستیم.»
برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1395/06/17
این اتفاق برا منم افتاد . همراه برادرم رفتم سازمان انتقال خون و خون دادم .کارت اهدا برادرم اومد ولی برا من نرسید.شنیده بودم کسایی که مشکل داره خونشون کارت اهدا براشون نمیاد.نگران به انتقال خون مراجعه کردم .کد ملی رو که دادم بنده خدایی که پشت سیستم بود گفت که منتظر بمونم . تلفنی چند لحظه با کسی صحبت کرد و به من گفت که دکتر ... که رییس انتقال خون شهرمون هست میخواد باهام حرف بزنه. دنیا رو سرم خراب شد . وارد اتاق دکتر که شدم کلی مقدمه چینی کرد از اینکه دستگاهها خیلی حساسن و ... حرفش رو قطع کردم و گفتم دکتر هپاتیت یا HIVمثبتم گفت متاسفانه HIVمثبتید.
دنیا رو سرم خراب شد . از حال رفتم و افتادم رو صندلی (. از شدت هیجان و استرس هر چه دکتر اصرار کرد بشینم قبول نکرده بودم).دردسرتون ندم ریر بار ازمایش مجدد نرفتم و تا یکسال هیچی به هیچ کس نگفتم . از رابطه با همسرم پرهیز میکردم و کارمون به جاهای باریک کشید.تا اینکه مسئله ای باعث شد امیدواربشم . خانمم با توجه به شغلش هر سال چکاب کامل میشه و بهمن ماه همون سال که نتیجه ازمایشات رو ازش پرسیدم و گفت همه چی خوبه .جرات پیدا کردم و دوباره ازمایش دادم و عجب ۲۴ساعت وحشتناکی بود . و خدا رو شکر جواب منفی بود.دوباره هم آزمایش دادم بازم منفی.
نمیدونم چرا انتقال خون منو اچ آی وی مثبت اعلام کرد.
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1395/06/17
............صدای مارا از ...میشنوید واقعا ننگ براون مسئول که زندگی یه بنده خدارو ازبین برد حالا همه اینا به کنار 30درصد خسارت، عمر رفته اون آدمو برمیگردونه؟
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1395/06/17
با ی اشتباه و سهل انگاری ک متاسفانه همیشه در پرسنل بیمارستانها و ...دیده میشود زنگی ی بنده خدارو سیاه کردن..............
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1395/06/17
یعنی من اگه جای این بنده خدا بودم همه اون پزشکا و کسایی که آزمایش کردن رو به رگبار میبستم.خداییش باید یه سری از اساتید پزشکی دانشگاه های کشورهای پیشرفته رو بیارن از پزشکان ما ازمون صلاحیت بگیرن شرط میبندم نصف پزشکان ایرانی مردود میشن.
لطفا نظر من رو بدون سانسور چاپ کنید حقیقت رو گفتم
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1395/06/17
فک نمیکنید تیتیرایی که میزنید مشکل داره؟ کلا سو گرایی خاصی تو مطالبتون نسبت به پزشکان هست
مثل اون تیتری که واسه بازیگر هانم فیلم معمای شاه زدید که تو حراحی مرده بعدش معلوم شد اصلا جراحی در کار نبوده و تقریبا مرده رسیده بیمارستان
آزمایش مثبت رو به هرکس نشون بدید میگه مثبته و این رو دستگاه های آزمایشگاه مشخص میکنن نه پزشک
ضمن اینکه کسی رو به زور آزمایش نمیفرستن
ضمن اینکه این آقا نتیجه انتقال خون رو برده پیش پزشک که ربطی به آزمایش زورکی نداره
کسی رو هم زورکی و برای آزمایش خون سازمان انتقال خون نمیفرستن صرف انتقال یک بیمار ایدزی!!!!!
این از ابهامات مطلب اونم از تیتری که زدید
پس خودتون قبل نوشتن خبر کمی ذهنتون رو درگیر کنید و فکر کنید و بیش از این جنجال تو حامعه ایجاد نکنید
مسئول فنی آزمایشگاه هم پزشک نیست
موفق باشید!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1395/06/17
اگر آزمايشگاه اشتباه کرده چه ربطی به پزشكان داره؟
مسئول آزمايشگاه باید جوابگو باشه
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1395/06/18
آقا چرا هر اتفاقی میفته پای پزشک در میانه؟ بابا پزشک بدبخت چه گناهی کرده ؟ آزمایشگاه اشتباه کرده،شاید دستگاه خراب بوده و جواب مثبت نوشته،پزشک فقط مسول خواندن آزمایشه،بیچاره پزشک.آزمایشگاه اشتباه نوشته مثبت
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1395/06/18
وقتی نظارت کامل نباشه همین میشه
یکی از دوستای خودم حین تحصیل در یکی از رشته های علوم انسانی
در یک داروخانه شبانه روزی به مردم دارو میداد بدون اینکه تخصصش رو داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1395/06/18
.سابقه نشان داده ایران تو هیچ کاری هیچ وقت موفق نیس..............
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر