پزشکیان: به خاطر بی عرضگی امثال من است که جوانان تا این حد بیکار مانده اند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۸۷۴۴۷
۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۹
۳۵۷۰
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: علت بیکاری فزاینده، بی‌عرضگی امثال ما است که کارشناسانه برنامه‌ریزی نکردیم و امروز شاهد بیکاری در بین جوانان فارغ‌التحصیل هستیم.
خبرگزاری فارس: مسعود پزشکیان امشب در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در تالار خاقانی تبریز با اشاره به مطالب و گفت‌و‌گوهای قبلی خود در خصوص معاهده FATF اظهار داشت: در نظام بانکی دنیا مبداء و مقصد پول معلوم است و طبق معاهده FATF اینها می‌گویند اگر می‌خواهید با نظام بین‌الملل ارتباط پولی و بانکی داشته باشید باید مبداء و مقصد پول شما مشخص شده باشد تا در این صورت پولشویی، رانت و رشوه صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه من جراح قلبم و کارشناس FATF نیستم، افزود: من به عنوان نماینده نمی‌توانم معاهده FATF را تحلیل و بررسی کنم چون کارشناس این کار نیستم، با توجه به اینکه من اطلاعاتی خیلی جزئی در این زمینه دارم نمی‌توانم این موضوع را تحلیل و بررسی کرده و نظر کارشناسی بدهم. من نمی‌توانم آن را تجزیه و تحلیل کنم و البته جرئت این را دارم که بگویم من اطلاعات زیادی در این خصوص ندارم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحلیل‌هایی که در صداوسیما در خصوص این معاهده صورت می‌گیرد، افزود: معاهده FATF یک عمل کارشناسانه است و هر کسی که کارشناس نباشد نمی‌تواند و نباید در این خصوص نظر دهد و صداوسیما نیز نباید هر فردی را به عنوان کارشناس در برنامه‌های خود دعوت کرده و نظر آنان را جویا شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، اصول کارشناسی را یک علم دانست و افزود: کارشناسی یک علم  است، کسی که هیچ معاهده بین‌المللی را ندیده و در خصوص روابط بین المللی هیچ اطلاعی ندارد چگونه می‌تواند به عنوان کارشناس در این معاهده نظر بدهد و صدا و سیما نیز نباید از وجود چنین افرادی به عنوان افراد خبره و کاردان استفاده کند.

وی گفت: کارشناسی که در حوزه نفت، صنایع و تجارت، نظر می‌دهد وی نه تنها کارشناس نیست بلکه سواد مناسبی نیز ندارد.

نایب رئیس مجلس در ادامه نقش نیروی بسیج و سپاه را در جامعه  غیرقابل انکار دانست و تصریح کرد: معاهده FATF ربطی به سپاه و بسیج ندارد که کسی بتواند از این طریق سپاه را تحریم کند و طبق فرمایش حضرت امام خمینی(ره) اگر سپاه نبود کشور هم نبود و در حال حاضر نیز کشور نمی‌تواند بدون وجود سپاه دوام بیاورد و  اگر من در جلسات قبلی گفته‌ام که سپاه برود با بانک‌های خودش کار کند منظور این است که اگر به فرض چنین اقدامی هم صورت گیرد سپاه می‌تواند مشکل اعتباری و نقدینگی خود را از طریق بانک‌های خودش حل و رفع کند.

پزشکیان در ادامه با انتقاد از عدم برنامه‌ریزی صحیح و اصولی در کشور گفت: اگر در کشور ما این همه مشکلات بیداد می‌کند و جوانان ما در این حد بیکار هستند از بی‌مسئولیتی قانونگذاران و برنامه نویسان است چرا که ما جوانان  را در خانه، مدرسه، دانشگاه تربیت نکرده‌ایم چون نتوانسته‌ایم برای آنها کار کارشناسانه و اصولی انجام دهیم.

پزشکیان خاطرنشان کرد: مسئله مهمی که در کشور وجود دارد ناشی از فساد، رانت، قاچاق، زمین خواری و ...است که اگر اطلاعات و داده‌های درست در دسترس باشد هیچ وقت در کشور شاهد رانت و فساد اجتماعی و اقتصادی در سطوح مختلف کشور نیستیم و لازم نیست این همه شهید در حوزه قاچاق داشته باشیم و تا این حد رشوه‌خواری در کشور بیداد نمی‌کرد.

وی افزود: آیا برای مبارزه با فساد اقتصادی درست کردن اداره، سازمان و نهاد لازم است یا باید اطلاعاتی که در اختیار قانون‌گذاران و برنامه‌ریزان می‌گذاریم باید درست، جامعه و دقیق باشد تا بر اساس این اطلاعات و داده‌ها تصمیمات درستی اتخاذ شود.

وی تصریح کرد: با شایعه، داد و بیداد کردن و چسباندن برچسب به افراد در جامعه نمی‌توان کشور را اداره کرد، اگر با داد و بیداد می‌توان کشور را اداره کرد پس چرا تاکنون و بعد از گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب هنوز این همه با مشکلات اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، سیاسی، فرهنگی و ... مواجه هستیم؟ همه این ها به این دلیل است که ما با اطلاعات و کار کارشناسی جلو نمی‌رویم، اصلی‌ترین چالش ما در کشور کار بدون علم و کارشناسی  است.

پزشکیان برجام را بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست و گفت: بیائید از خود بپرسیم اگر برجام نبود چه مشکلی پیش می‌آمد؟ قبل از برجام آمریکا تمام کشورها را علیه ایران یکپارچه کرده بود اما الآن آمریکا تنها مانده است و باید گفت برجام نفس ایران را باز کرده است. در واقع امریکا نمی‌خواهد که ما در کشور خود روی پای خودمان باشیم و ما باید با تیزهوشی و زرنگی خود حافظ منافع ملی خود باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تندروهایی که با برجام مخالف بودند در واقع آنها به مقام معظم رهبری توهین می‌کردند چرا که رهبر معظم انقلاب برجام را امضاء کرده است و اگر حمایت و دفاع رهبر معظم انقلاب از برجام و کارشناسان برجام نبود معلوم نبود این تندروها چه رفتار و برخوردی داشتند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با حمایت‌های خود از برجام و اعلام این که تیم مذاکره کننده افراد شجاعی هستند باعث شد که تندروها سیاه‌نمایی نکنند و اگر حمایت رهبری نبود تندروها یک فضایی ایجاد کرده بودند که نمی‌شد آن را جمع کرد و حمایت رهبری بر روی همه این حرف‌ها خط بطلان کشید. البته ما هر رفتاری که داشته باشیم برخی افرادی هستند که مشکل تراشی بکنند.

وی در ادامه مهم‌ترین دغدغه و چالش موجود در مجلس شورای اسلامی را نظارت دانست و اعلام کرد: مشکل اصلی ما در مجلس نظارت است زیرا نظارت ابزار مدیریتی و داده‌های متمرکز می‌خواهد. در مجلس شورای اسلامی حرف و صحبت‌های زیادی صورت می‌گیرد اما این صحبت‌ها کارشناسی و علمی نیست وقتی ما حرفی در مجلس می‌زنیم باید بعد از آن یک نظارت قاطع و محکمی پشت سر آن باشد.

نماینده مردم تبریز، نقش سازمان‌های نظارتی را سلیقه‌ای و ناکافی دانست و گفت: در حال حاضر رانت و جابه جایی پول در کشور ما به سادگی صورت می‌‌گیرد اگر سازمان‌های نظارتی ما نظارت اصولی و محکمی داشتند چکونه اختلاس و رانت 3 هزار میلیارد تومانی در کشور اتفاق می‌افتاد و دیگر موارد که صدایش درنیامد. اگر سازمان‌های نظارتی وظیفه خود را به درستی انجام می‌دادند ما شاید اختلاس‌ها و رانت‌های متعدد در کشور نبودیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه چشم‌های سازمان‌های نظارتی ما خیلی تیز و بینا نیست و این نهادهای نظراتی گاهی می‌بینند، گاهی نمی‌بینند و گاهی سلیقه‌ای می‌بینند و این نگاه‌ها بدون شفاف‌سازی داده‌ها و اطلاعات راه به جایی نمی‌برد.
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1395/06/23
خوبه خودتون اعتراف میکنین که ............هنوز مشکلات این ملت بدبخت رو حل نکردین،فقط میشه بفرمائین چند سال دیگه مشکلات حل میشه تا این مردم بیچاره امیدوار باشن؟لطف کن سانسور نکن سانسورچی محترم
Netherlands
23:09 - 1395/06/23
بهترین سالهامون بخاطر سخت گیری بی دلیل وسوء مدیریت با غم و حال بد گذشت اون دنیا می بینیمتون
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1395/06/23
دیگه ببین چه وضعی شده خودشون اعتراف میکنن وامصیبتا
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1395/06/23
بارک الله به همچین نماینده ای..صدتا نماینده مث این داشتیم کشور اباد میشد
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1395/06/24
با سلام
شجاعت آقای پزشکیان تحسین برانگیز است اگر اطلاعی ندارد اظهار نظر هم نمیکند آقای پزشکیان عزیز مسئله بی عرضگی نیست مسئله اینستکه افرادیکه به مدیریت منصوب شده اندفاقد دانش لازم بوده و اینان هم برای انجام اموراقوام و دوست و آشنا را استخدام میکنند و افراد تحصیلکرده و با تخصص بواسطه نداشتن پارتی از انجام کار محروم هستند
Iran, Islamic Republic of
04:00 - 1395/06/24
حیف این کلمه نیست که در مورد خودتون و امثال خودتون و تمام مسعولین بکار بردید نیست شما .... البته اگه ...........
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1395/06/24
حالا كه اينقدر # صادقين _ بهتر نيست كه عرصه رو خالي كنيد تا اهلش وارد گود بشن ؟! ( البته اگر داشته باشيم ) !!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1395/06/24
خدایا کسایی و مسئولانی که با سخت گیری بی مورد دارن مردمو به فلاکت میندازن رو نابود بفرما * ما جون بسر شدیم یعنی از این وضع اسفناک خسته شدم دارم میرم خودکشی
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1395/06/24
کدام کشورها قبل از برجام توسط آمریکا بر علیه ما یکپارچه شده بودند واکنون از یکپارچگی در آمده اند.لطفا توضیح دهید. با تشکر از پزشک محترم قلب .
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1395/06/24
مانند شما خیلی داریم .اگه سواد داشتید مملکت این وضع را نداشت..
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1395/06/24
چه فرقی داره که اعتراف کنید که چیزی سرتون میشه با نمیشه. هر کس یکبار زندگی میکنه. حسرت مثل آدم زندگی کردنو تو دل چند نسل گداشتین. تمام دوره جوونیمون به تا لنگ ظهر خوابیدن و بطالت گذاشت.اعتراف شما چیزیو بر نمیگردونه.همه فقط درس خوندن چون کار دیگه ای نداشتم انجام بدن. تو جوونی منتظر مرگ نشستیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر