شکمم را چجوری کوچک کنم؟!
۳۹۱۷۱
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
۲۲۰۴۰۴
به نظر شما بهترین راه برای کوچک کردن شکم کدام است؟ دراز و نشست، هولاهوپ (حلقه)، شکم کرانچ، کمربند لاغری، رژیم سیب و پروتئین، شاید هم جراحی؟!

برترین‌ها: قدیم‌تر‌ها وقتی کسی شکمش جلوتر از خودش می‌رفت همه به او توصیه می‌کردند «دراز و نشست برو که چاره دردت فقط درازونشست است!» مدتی بعد بازار کمربند‌های لاغری حسابی داغ شد و هرجا که می‌رفتیم، می‌دیدیم کسی یک کمربند ویبراتور به خود بسته و همین‌طور می‌لرزد تا شاید شکمش کوچک شود.

البته در دنیای پیشرفته امروز هر روز یک روش به عنوان روش لاغری شکم معرفی می‌شود و با معرفی روش‌های جدیدتر، شیوه‌های قدیمی‌تر به کل فراموش می‌شوند. به این ترتیب کمربند‌ها هم فراموش شد و شیوه‌های عجیب و غریب‌تر از LPG و RF گرفته تا تامی‌تاک و لیپولیز به بازار آمد تا به مردم کمک کند شکم‌هایشان را کوچک کنند. برای آشنایی با همه این راه‌ها، از ورزش‌ها تا رژیم‌ها و جراحی‌ها سراغ دکتر محمد هاشمی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و امین‌ا... قنبری، مدرس تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی رفتیم و در این مورد سؤالاتی پرسیدیم که در ادامه خواهید خواند.

شکمم را چجوری کوچک کنم!؟

چاقی شکمی یعنی چه؟

در کل چاقی به ۲ دسته چاقی عمومی و چاقی موضعی تقسیم می‌شود. چاقی عمومی بر اساس نمایه توده بدنی (BMI) تعیین می‌شود و چاقی شکمی هم بر اساس حد نصاب معینی که برای دور شکم تعریف می‌شود که اگر فردی از آن حد نصاب دور شکمش بیشتر باشد، دچار چاقی شکمی است.

در کتاب‌های مرجع، ۲ عدد به عنوان حد نصاب تشخیص چاقی شکمی معین شده: ۸۸ سانتی‌متر برای خانم‌ها و ۱۰۵ سانتی‌متر برای آقایان. البته در سال ۸۸ پژوهش‌هایی مبتنی بر جمعیت ایران انجام شد که در نتیجه آن عدد ۹۵‌سانتی‌متر برای هر دو جنس زنان و مردان ایرانی به‌عنوان مرز چاقی شکمی تعیین شد. اما به طور کلی درمان قطعی چاقی، چه چاقی عمومی و چه چاقی موضعی، کاهش وزن است و کاهش وزن تنها از راه رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن به نتیجه می‌رسد.

‌فقط شکم‌تان را دوست ندارید؟!

زیبایی یکی از جنبه‌های انگیزه‌ساز است که افراد را برای کوچک کردن شکم ترغیب می‌کند. درمان چاقی موضعی به خصوص درمان چاقی شکمی یکی از راه‌های مکمل درمان چاقی محسوب می‌شود نه روش‌های اصلی؛ درواقع هر فردی که برای از بین‌بردن چربی‌های شکمی اقدام می‌کند، از رژیم گرفتن و لاغری عمومی معاف نمی‌شود.

این اصول اساسی را همه افراد باید به خاطر داشته باشند. اما روش‌هایی که افراد برای از بین‌بردن چاقی شکمی (وسایر چاقی‌های موضعی) به کار می‌برند، به ۲ دسته روش‌های تهاجمی و روش‌های غیر‌تهاجمی تقسیم می‌شود. روش‌های تهاجمی عمدتا روش‌های جراحی از جمله آبدومینوپلاستی، لیپولیزر، لیپوساکشن و... است که افراد با پذیرش ریسک جراحی تحت نظر جراح اقدامی تهاجمی روی منطقه شکم انجام می‌دهد و سایز کم می‌کند که در ادامه توضیح مختصری در مورد هرکدام از آن‌ها می‌خوانید.

روش اول: لیزر‌لیپولیز

در روش لیزر لیپولیز ابتدا اندام موردنظر به‌صورت موضعی بی‌حس و سپس سوراخ‌های یک تا ۲ میلی‌متری روی پوست ایجاد می‌شود و یک فیبر نوری باریک وارد قسمت زیرین پوست می‌شود. لیزر از طریق این فیبر به‌بافت موردنظر تابیده می‌شود. در اثر تابش اشعه لیزر، چربی‌ها به‌صورت نیمه مایع درآمده که پس از آن می‌تواند در بدن جذب یا با فشار از بدن خارج شود. این روش در چاقی‌های خفیف و موضعی کاربرد دارد و در این زمینه می‌تواند جایگزین عمل لیپوساکشن شود؛ در چاقی‌های شدیدتر برای ازبین بردن لایه‌های سطحی چربی از لیزر استفاده می‌شود، ولی ازبین بردن لایه‌های عمیق چربی نیاز به انجام عمل ساکشن دارد. استفاه از لیزر لیپولیز تنها دررفع چاقی‌های موضعی دراندام‌هایی مانند غبغب، بازوها، پهلوها، ران‌ها و شکم توصیه می‌شود.

شکمم را چجوری کوچک کنم!؟

روش دوم: لیپوساکشن

در روش لیپوساکشن چربی‌های بدن برداشته می‌شود تا ظاهر فرد متناسب‌تر به نظر برسد. معمولا این روش برای برداشتن چربی‌های ران، شکم، باسن و حتی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد و فقط چربی‌های زائد و تجمع یافته در این نواحی را برمی‌دارد. لیپوساکشن برای از بین‌بردن چربی‌های موضعی در قسمت‌هایی است که با ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی‌رود، یعنی برای کاهش وزن استفاده نمی‌شود.

فردی که برای این کار انتخاب می‌شود، باید انتظارات واقعی (نه دور از ذهن) از این روش داشته و شرایط زیر را نیز داشته باشد: وزن او کمی (یا تا حد متوسط) بالاتر از وزن نرمال مورد نظر باشد (با توجه به قد شخص)، پوستی محکم و الاستیک داشته باشد، سلامت عمومی خوبی داشته باشد، چربی‌های تجمع یافته به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نداده و با این دوروش قابل برطرف شدن نباشد. البته از شیوه‌های جدیدتر لیپوساکشن می‌توان به بادی کانتورینگ و بادی اسکالپینگ و نیز لیپوساکشن RF اشاره کرد. بادی‌کانتورینگ و بادی اسکالپینگ صرفا برای افرادی موثر است که چربی بسیار محدودی دارند و فقط برای فرم‌دهی بدن موثر است؛ مثلا اگر دوست دارید شکم‌تان را شش‌تکه کنید، می‌توانید سراغ این روش بروید.

روش لیپوساکشن RF هم همان لیپوساکشن با امواج رادیویی است که با استفاده از انرژی امواج دوقطبی توده‌های چربی را قبل از خارج کردن بشکند. این نوع از جراحی پلاستیک به طور خاص برای رهایی از شر چربی‌های شکمی بسیار مناسب است، زیرا می‌تواند هم چربی‌های سطحی را برداشته و هم چربی‌هایی که در لایه‌های عمیق‌تر بافت‌ها جای گرفته، از بین ببرد. با این حال همچنان نباید توقع داشت که این روش هم بتواند چاقی‌های زیاد شکمی را از بین ببرد.

روش سوم: آبدومینو‌پلاستی

عمل جراحی آبدومینوپلاستی به ۲ روش کلاسیک (TummyTuck) و پیشرفته (لیپو آبدومینوپلاستی) انجام می‌شود. مثلا خانم‌هایی که به دلیل زایمان، شلی پوست و عضلات جدار شکم یا به دلیل کاهش شدید وزن ناشی از رژیم‌های سخت غذایی لاغر شده‌اند یا با عمل‌های جراحی کاهنده وزن مانند کوچک کردن یا بای‌پس معده یا روده‌ها دچار لاغری و شلی شده‌اند و گاهی افراد چاقی که شلی چربی شکم و پوست اضافی دارند، کاندیدای این عمل‌های جراحی زیبایی هستند. نکته مهم این است که فرد به وزن ایده‌آل خود رسیده باشد و سپس تحت عمل جراحی قرار بگیرد. چون اگر بعد از عمل جراحی، کاهش وزن قابل توجهی داشته باشد مجددا شلی پوست و افتادگی شکم ایجاد خواهد شد. پس بهتر است وزن فرد طی ماه‌های اخیر ثابت بوده و تصمیم به لاغری دوباره نداشته باشد.

بسیار مهم است که بدانیم عمل جراحی آبدومینوپلاستی و لیپو آبدومینوپلاستی هیچ‌کدام برای کاهش وزن انجام نمی‌شوند و این عمل‌ها تنها برای کاهش سایز و تناسب‌اندام هستند و حداکثر وزنی که بیمار از دست می‌دهد بین ۳ تا ۴ کیلوگرم خواهد بود.

شکمم را چجوری کوچک کنم!؟

روش چهارم: رژیم غذایی خاص

درکل هیچ رژیم خاصی برای کوچک کردن شکم یا هر جای دیگر بدن به طور اختصاصی وجود ندارد! بعضی‌ها می‌گویند سیب شکم را کوچک می‌کند و به همین دلیل رژیم سیب می‌گیرند و چند روزی را فقط با خوردن سیب می‌گذرانند! اما رژیم‌های اینچنینی اصلا وجود ندارد! یعنی هیچ رژیمی وجود ندارد که با رعایت آن بتوان یک نقطه از بدن را کوچک کرد، چون اصلا چیزی به اسم رژیم هوشمند وجود ندارد که بتواند فقط منطقه خاصی از چربی‌های بدن را هدف قرار دهد! اینکه می‌شنویم با خوردن فلان خوراکی فقط شکم کوچک می‌شود یا با رعایت فلان رژیم لاغر می‌شوی، اما صورتت اصلا لاغر نمی‌شود، هیچ‌کدام حقیقت ندارد و فقط ادعا هستند.

روش پنجم: کویتیشن/ RF/ مزوتراپی/ کرایولیپولیز/ ShockWave /LPG

روش‌های لاغری موضعی غیرتهاجمی هم وجود دارند که از آن جمله می‌توان به کویتیشن، RF، LPG، مزوتراپی، کرایولیپولیز و Shock wave اشاره کرد که برخی از این روش‌ها موثر و برخی دیگر ناموفق است، زیرا انتخاب بیمار برای هر کدام از این روش‌ها یک ملاک تعیین‌کننده در موفقیت آن است؛ در واقع هر کدام از این روش‌ها برای عده‌ای از بیماران می‌تواند موثر باشد و اساسا این روش‌های غیر‌تهاجمی لاغری موضعی برای افرادی مفید واقع می‌شود که فقط اضافه وزن دارند و کسانی که دچار چاقی هستند و نمایه توده بدنی‌شان بالاتر از ۳۰ است، غالبا این روش‌ها برایشان توصیه نمی‌شود. در ادامه مطلب توضیح مختصری در مورد هرکدام از شیوه‌های گفته شده خواهید خواند.

روش ششم: دراز و نشست

واقعیت این است که انجام تعداد زیادی دراز و نشست، چربی شکم را از بین نمی‌برد و این ورزش امروز منسوخ شده است و جایش را به انواع شکم کرانچ داده است، اما بهتر است بدانید این تفکر که فقط با انجام ورزش خاصی می‌توانید چربی‌هایی که در نقطه خاصی قرار دارند از بین ببرید، یک افسانه است و بار‌ها غلط بودن آن اثبات شده است. در واقع ورزش‌های شکمی‌تن‌ها عضلات دیواره شکم را استوار و محکم می‌کند و با شکل‌گیری و استوار شدن عضلات شکم، ظاهر شکم بهتر می‌شود.

شکمم را چجوری کوچک کنم!؟

روش هفتم: هولاهوپ

هولاهوپ حلقه‌ای رنگی است که کودکان با آن حرکاتی مثل طناب زدن، چرخاندن دورکمر، دست یا پا و شیرین‌کاری‌های دیگر (!) انجام می‌دهند که البته بزرگسالان به‌خصوص خانم‌ها نیز از آن استفاده می‌کنند به‌خصوص که این وسیله در کلاس‌های ایروبیک هم مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از هولا هوپ نیاز به زمان و مکان خاصی ندارد، حتی در خانه و در بین کار‌های روزمره می‌توان آن را انجام داد.

هولاهوپ‌های جدید از قطعات جداگانه‌ای ساخته شده‌اند که مانند پازل در هم می‌روند و هرکس به تناسب دورکمرش می‌تواند قطر این حلقه را زیاد و کم کند. همچنین سطح داخلی برخی از هولاهوپ‌ها عاج‌دار شده است. این عاج‌ها کمک می‌کند حین چرخاندن آن به دور بدن ضربه‌های متوالی به چربی‌ها وارد شود و باعث بهتر سوختن این چربی‌ها می‌شود. البته این کار هم بدون رعایت رژیم غذایی مناسب مثل آب در هاون کوبیدن است و در طولانی مدت فقط ممکن است عضلات بدن کمی ورزیده‌تر شوند، اما چربی‌سوزی خاصی صورت نمی‌گیرد!

روش هشتم: کمربند و گن لاغری

وسایلی مثل شکم‌بند‌های لاغری به تنهایی هیچ تاثیری در تناسب اندام شما ندارند. اگر فکر می‌کنید استفاده از این دستگاه‌ها به تنهایی برای کوچک کردن سایز اندام‌های مختلف بدن کافی است، سخت در اشتباهید. این قبیل وسایل تنها کمک ناچیزی برای رسیدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور کوچک شدن شکم، لایه‌های چربی موجود در اطراف شکم باید از بین برود و از آنجا که این دستگاه‌های ابتکاری قادر به انجام این کار نیستند، استفاده از آن‌ها به تنهایی کافی نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 79
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1391/10/16
این جراحی ها فایده نداره اول مایعات دوم سالاد و اخر غذا اینجوری دیگه شکممون جلو نمیاد
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1391/10/16
ممنو بابت مطالب.فقط کاش درباره ی عوارض وخطرات لیپوساکشن هم کامل مطلب میذاشتید!من چندبار شنیدم که بعضیها از این عمل جون سالم به در نبردن!!؟؟!خیلی هم شنیدم که بازگشت داره!!؟
پاسخ ها
مامان لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۷
زهرا جونم خیلی کار خطرناکیه دخترم اصلا به فکرش نباش قربونت بشم دقیقا هرچی شنیدی درسته عزیزدلم.
زهراخانوم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
مامان لیلا جونم,بخاطر غده ی مامانم که روی نخاعشه,گفتن باید حسابی وزنشو بیاره پایین.برای اون پرسیدم که اگر خیلی هم خطرناک نباشه عمل ساکشن انجام بده که یه کم درد کمرش کمتر شه...
مامان لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
زهرای عزیزم قربونت بشم الهی که هرچه زودتر مامان عزیزت خوب بشه دردت به جونم زهرا جونم حتما با پزشکش مشورت کنید چون خیلی کار مهمیه توکلتون هم به خدا باشه الهی که زودتر سلامتیشون رو به دست بیارن حتما براشون دعا میکنم دختر عزیزم.مواظبشون باش فدای توبشم.
زهراخانوم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
خیلی ممنون مامان لیلای گلم...خیلی شرمندم کردین ها.قربون دل مهربونتون برم...چشم حتما مشورت میکنم.خیلی خیلی ممنون...
بدون نام
Canada
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
زن اول ولایتی با عمل لیپو ساکشن عمرشو داد به شما.
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1391/10/17
بی مزه .... با این مطالب مزخرف.... خب یه بگوهیچوقت نمیشه شکم رو از بین برد... همه راهها رو که گفتی بی تاثیر هستش
پاسخ ها
fatifaz
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
دقیقا باهات موافقم عسل جون
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
چقدر شما مهربونید مامان لیلا
دریا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
والابخدالایک داری میگن کوفت بخورخوردیم هیچ تاثییری ندیدیم
دنیز خانوم
France
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
فقط خواسته بگه عمل کنید چاره دیگه ای نداره
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1391/10/17
کی گفته حرکات دراز و نشست یا کرانچ تاثیر نداره و فقط شکل میده ؟ منسوخ ؟ هه مجله تحقیق کن بیشتر
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1391/10/18
پس كدوم روش خوبه؟به نظرم باز حرف قديمي ها درسته دراز نشست بهترينه
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1391/10/18
خوب بود، اما دراز نشست اصلا بي تاثير نيست
من فقط ميخوام بدونم كويتيشين خطرناك نيست؟؟؟
پاسخ ها
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
من زدم.خوب بود ولی بعداز سه ماه دوباره برگشت
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1391/10/18
بهترین کار برای لاغر کردن شکم هر شب پیاده روی کردن است .
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1391/10/19
برای لاغری کم کردن مصرف برنج ، نان ، ماکارونی ، شیرینی جات خیلی تاثیر داره
United States
13:39 - 1392/08/20
لطفا ادرس lpgدر شیراز را برایم ایمیل کنید
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1392/10/11
سلام توروخدا ازکسانی که اینجا میان کسی هس لیپولیز انجام داده باشه به من بگه که جای سوراخهایی که تو پوست ایجاد میشه بعدا خیلی معلوم میشه؟یا نه چقد جاش میمونه چون خیلی دلم میخوادلیپولیز انجام بدم واینکه جاش بمونه یا نه خیلی برام مهمه خواهش میکنم اگه کسی خودش یا اطرافیانش این عملو تجربه کردن به سوال من جواب بده با تشکر
پاسخ ها
فاطی جون
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
من تا حالا انجام ندادم نمیدونم
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1392/10/11
سلام خوبین ازدوستانی که اینجا هستن کسی تجربه عمل لیپولیز داره؟لطفا بمن بگه جای سوراخایی که ایجاد میشه بعدا چقد معلوم میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
سلام من انجام دادم جای سوراخا بعد از یکهفته خوب شد بعد از یک ماه هیچ اثری از جای زخم نبود
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1393/01/18
من خودم لاغر کردن هولاهوپ دیدم بنظر من هولاهوپ بهترین روش هم نوعی ورزش هم چربی سوز استفاده از حلقه مداوم روزانه نیم ساعت باعث میشه ادم گرم بشه عرق کنه وباعث میشه چربی ها هم اب بشه
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1393/03/25
سلام...
من خودم وقتی از بچگیم تا کلاس سوم راهنمایی خیلی چاق و تپل بودم اونطور که تو کلاس سوم راهنمایی تقریبأ75کیلو بودم...
دیگ از خودم خسته شده بودم،از اندامم بدم میومد...
و با اراده ی قوی تصمیم گرفتم لاغر شم...
تو خونه همه میگفتن نمیتونی ولی من اعتمادبنفس داشتم و مطمئن بودم میتونم...
خیلی ساده فقط با 3 ماه کم خوردن و هرروز حدود 1 ساعت رقصیدن و رکاب زدن تونستم خودمو به 57 کیلو برسونم...
حالا هم کلاس سوم دبیرستانم...
و حالا هم 52 کیلو ام...
تابستان سال قبل 45 کیلو بودم و هرکاری میکردم چاق نمیشدم ...
حالا به هزار بدبختی خودمو به این وزن رسوندم...
دوستان بهترین راه برای لاغری رقصیدن و رکاب زدن هس...
ایشالا لاغر شین...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
شکمم چجوری کوچک کنم
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1393/04/20
سلام خسته نباشيد،من الان ١٢كيلو كم كردم اما هر كاري ميكنم شكمم اب نميشه برا همين ميخوام ٥كيلو ديگم كم كنم،نظر شما چي كار كنم؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
منممم دقیقا همین مشکل رو دارم
همه بهم میگن صورتت زشت میشه بیشتر از لاغر بشی ولی با این وجود بنظرم شکمم خیلی بزرگه
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1393/08/29
من رژیم گرفتم اما شکمم اب نشده باید چیکار کنننننننننننمممممم؟
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1393/09/17
سلام من  توصیه میکنم ازحلقه های لاغری استفاده کنید چون علاوه بر اینکه دور شکمو لاغر میکنه با عرق کردن بقیه هیکلت هم آب میشه من خودم تاثیرشو دیدم فقط یه کم صبر میخواد
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1393/09/27
درباره لاغرشدن شکم کمکم کنین
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1393/10/07
اینطور ک اینجا نوشته تمام راه ها رد شده هستن!
دوستان فقط [هولاهوپ_حلقه]...نمیگم‌کاهش وزن داره اما اینو میدونم ک فرم وشکلی به بدن میده ک تک باشید.من ۵۷کیلو هستم باحلقه زدن وزنم تغییر نکرد اما شکم پهلو و کمرم یه وجب شد
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1393/12/07
دیگه دارم دیووووو نه می شم
پاسخ ها
فاطی جون
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
اوا خدا مرگم بده چراااااااا
Russian Federation
11:03 - 1394/03/04
من 2روزه ک هولاهوپ کار میکنم .تعریفشو خیلی شنیدم که میگن شکمو آی میکنه .من خودم خیلی شکم دارم امیدوارم ک واقعا با این ورزش تاثیرشم ببینم
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1394/06/04
سلام حلقه زدن فقط باعث کوچک شدنه شکم میشه یا برای تمام قسمتهای بدن موثره آیا؟
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1394/10/29
من خیلی شنیدم حلقه زدن پهلو و شکمو کوچیک میکنه اما هر چقدر تمرین میکنم نمیتونم حلقه بزنم بلد نیستم دور اول میافته میاد پایین
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1395/08/16
سلام.خیلی ممنون از مطالب علمی شما.من برای لاغری شکم همه کاری انجام دادم. ولی موقتی بود.امیدوارم این روش خوبی باشه.
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1395/10/30
سلام من یه مدت ورزش کردم ورژیم گرفتم ,به جای اینکه شکمم کوچیک بشه صورتم لاغرشد,چیکارکنم که فقط شکمم لاغربشه
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1395/12/01
با سلام
دوستانی که دارید در به در دنبال مطالب و تحقیق راجع به کوچک کردن شکم می گردید تجربه بنده را بعد از سال ها شکم بزگ بخوانید. اولین قدم اراده است باید خودت بخداهی و هر روز جلو اینه به شکمت نکاه کن و بهش فکر کن چقدر هیکلت زشت کرده ۲قدم رژیم مناسب استفاده از سبزیجات میوها پروتئین های مفید .۳کم کردن غذاهای چرب و فس فود مخصوصا سیب زمینی برنج نان ماکارونی
محدود کنید خیلی محدود مصرف قند و همه شیرینی جات کلا تا یه مدت حذف کنید تنقلان و چیپس پفک و ابمیو کیک کلا حذف کنید.۴ماست کم چرب شیر کم چرب بخورید ۵خیار سبز گوجه فرنگی کاهو هربخوردید . صبر داشته باشید در رزیم حداقل ۲ماه تا نتیجه خودتون ببینید هیچ گونه داروی لاغر کننده وجود ندارد من خودم به مدت ۲ماه ۸کیلو کم کردم اگر راهنمای خواستید اینجا بگید جواب میدم یا حق
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1396/01/29
سلام دوستان بهترین راه برای کوچک کردن شکم .کم خوردن است وپیاده رفتن است مخصوصا کوهنوردی
Iran, Islamic Republic of
02:01 - 1396/02/15
سلام به همه دوستان من ۲۰سالمه۱۵۸قدمه ۷۰کیلووزنمه ۳سال پیش زایمان کردم قبلش بسیار خوش هیکل بودم بدون هیچ نقصی اما بعدازسزارینم روز به روز شکمم بزرگ ترشدنسبت به قدوهیکلم بزرگتره بدنسازی کار کردم رژیم سختم گرفتم دوسه کیلو کم میکردم اما باز دوبرابر میومدجاش بچم ۳سالشه نمیتونم باشگاه برم...فقط شکم دارم دیگه ایرادی ندارم لطفا کمکم کنید افسرده شدم بخدا
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1396/02/15
سلام ب همه...آقا بهرام شما ورزشم میکنید؟
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1396/02/30
ی بابا منم درده شماهارو دارم شکمم بزرگه بدم میاد ازش ایشششششش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۴
سلام.دوستان من چکارکنم شکمم آب شه
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1396/03/06
بچه کمک من شکموپهلوبعدزایمان بزرگ شده الان بچم ۱۴ماهشه رژیم گرفتم ازباسن ران صورت لاغرشدم شکمم وپهلوم تکون بخورده خیلی هیکلم زشت شده مخصوصن ران شبیهه لکلک شده
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1396/04/09
ورزش و درازنشست و حلقه و رژیم و اینا اصلا تاثیر نداره یعنی اصلااااااانااااااااا فقط خداتومن پول ببرید بدین به این الکی دکترا هزارتا بلا سرتون بیارن و لاغرتون کنن مدیونید اگه ورزش کنید
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1396/05/05
سلام من بخاطر بیماری آرتریت روماتوئیدمجبوربه مصرف یه سری داروهستم که ازعوارض اون افزایش وزن هست وبرای اولین بارشکمم بزرگ شده رادرمان سنتی بگیدکه چکارکنم البته بگم ازنظرخوراک تغییری نکردم وکم می خورم وزنم47کیلو شده بخاطرچاقی شکم وداروهام هم نمی تونم کم یاقطع کنم بااین اوصاف چه کنم؟
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1396/07/09
پس کدوم ورزش و روش خوبه
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1396/07/24
سلام دوستان من با قد ۱۵۷ سال ۹۰ حدود ۷۰ کیلو بودم به کمک رزیم دکتر کرمانی و پیاده روی خودمو به ۵۲ رسوندم ۲ سال هم وزنم کم بود ولی بعدش شروع به اصافه وزن شدید تا شدم ۸۰ کیلو دوباره رژیم شرو کردم و وزن خودمو به ۶۲ رسوندم میتونم به عنوان کسی ک ۲ بار وزن کم کرده بگم رژیم همراه با ورزش بشقابتون به یک پیش دستی تبدیل کنید و هر وعده غذای نونی رو با یک سوم نون لواش، ولی رژیم بدون ورزش فایده نداره، من الان ودزش کنار گذاشتم رژیم دارم وزنم کم نمیشه ک ایشالله ورزش باز شروع میکنم
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1396/08/21
سلام منم شکم کنده هستش چیکار کنم‌
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1396/09/10
سلام منم هفتادکیلویم شکمم بزرکه میخام کوچیکش کنم وزنمم کم کنم بایدچکارکنم
Netherlands
22:15 - 1396/10/16
سلام منم شکم بزرگی داشتم.اما هرروز یعنی صبح 20تادرازنشست وشب20تابری درعرض 2هفته تاثیرشو میبینی...
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1396/12/27
سلام قرص ال کارنیتین قبل از تردمیل استفاده میکنم و چرخ سواری نیم ساعت در روز خیلی خوبه کاهش وزنم خوب داره پیش میره
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1397/02/19
من ۱۷سال دارم شکمم خیلی بزرگه ونمیدونم چیکارکنم لطفا شما راهنمای کتید با تشکر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
سلام.ورزش هوازی انجام بدین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۵
فقط صبح ها زود بلند شو
Iran, Islamic Republic of
04:00 - 1397/02/20
سلام اخ من چ ورزشای کردم چق رژیم سخت گرفتم دمنوش اینا خریدم چق برنامه خریدم یکم لاغرمیشم ولی صورتم خیلی بدریخ میشه شکم پهلو دارم
Iran, Islamic Republic of
04:21 - 1397/03/03
سلام‌دوستان سن من ۳۰ ساله دو تا بجه دارم سزارین ..قد ۱۵۴..وزن ۷۰ منم شکمم خیلی بزرگ و افسردگی گرفتم...اما میدیدم هیچ مانتویی اندازم نمیشه و لباس خوب سایزم نمیشه...همه میدیدنم میگفتن بارداری و بیشتر عذاب میکشیدم...اما بلاخره با حذف برنج شیرینی جات ماکارونی و اراده قوی..تونستم شکمه رو جمع و جورش کنم اللن خیلی بهتر از قبلم ولی شش ماهی طول کشید...و سخت ولی موفق شدم
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1397/03/19
شکم چجوری کوچک کنم
United States
20:46 - 1397/03/27
سلام دوستان غصه شکمتون رو نخورین فقط بعد نمازصبح ناشتا سیب بخورین بعدم یه کوچولو ازغذاهاتون کم کنین و روزانه ورزش ثابت مثل درازنشست داشته باشین مشکلتون اگه 100% حل نشه مطمئن باشین اونقدری شکمتون آب میشه که راضی تون کنه
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1397/04/06
شکمم خیلی بزرگه تو رو خداهر روشی بهتر ب منم بگید ثواب داره
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1397/05/23
سلام بارژیم غذایی ورزش هوازی صبحامث دویدن،پیاده روی تند،طناب زدن وحرکات شکمو پهلووتمرین وتمرین مداوم من 111کیلوبودم الان تو12هفته شدم91کیلوشماهم میتونین درضمن اگه زانوهاتون سالمه صبحابریدپیاده روی یا دو طناب زدن هم خیلی خوبه یاعلی
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1397/06/05
دوست لاغر شم و وزن کم کنم
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1397/06/20
فقط مخوام شکم لاغر بشه
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1397/07/16
سلام‌میخام‌بالاتم‌هرچی سریتر لاغر بشه
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1397/07/19
فقط واسه لاغرشدن درازنشست ورژیم غذایی
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1397/08/11
همه شکممون بزرگه هیچ راهیم نیست
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/09/07
من کلا شیرینجات راحذف کردم برنج هفته ۴ بار اونم یک وعده ۵قاشق غذا خوری چای سبز روزی ۴ بار سرکه سیب ناشتا وبعد هر وعده غذای نان لواش روزی۴الی۵ کف دست ماست وخیار وسبزی خوردنمو زیاد کردم اب زیاد میخورم ورزش در منزل ۱۵ دقیقه پیاده روی حداقل نیم ساعت اینطوری هفته ای ۱ کیلو وزن کم کردم امتحان کنید ان شا الله نتیجه میگیرید
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1397/09/17
من ۸ ماه میرم بدنسازی ۶۸ بود چهار کیلو کم کردم ولی اون جاهایی کم شد ک نمیخاستم اما شکمم همونه
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1397/12/01
سلام من 98،بودم، الان 78 شدم بعد از دوماهه خیلی لاغر شدم صورتم خراب شده چه کار کنم؟
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1398/05/04
من عمل آی وی اف انجام دادم و چون آمپولهای زیادی به شکمم زدم و قرصهای هورمونی خوردم ۵ کیلو اضافه کردم .متاسفانه لباسهایی که دو ماه پیش خریدم دیگه نمی توانم بپوشم . و هیکلم بهم ریخته افسرده شدم.
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/05/31
من فقط شکم دارم خیلی ناراحتم میکنه اب نمیشه چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1398/07/09
دوستان شکم با صبر زیاد آب میشه.صبح ها دولیوان آبگرم و اب لیموی تازه....شیر با دارچین.ماست و زیره و ماست و شوید.ورزش و کم کردن برنج و نان بشدت جواب میده.....امتحان کنید مخصوصا اب و لیموی گرم صبح زود..
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/08/11
سلام دوستان من 86کیلوبودم الان شدم 67کیلوباخوردن فقط چهل شب دانه اسفندلاغرشدم نه ورزشی نه رژیمی
Russian Federation
23:41 - 1398/10/29
من هولاهوپ میرم تاثیر داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج