هر ثانیه، تولید 5 بدافزار در فضای مجازی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۹۳۴۳۱
۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
۱۲۴۱
به گفته معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات، وضعیت امنیت در فضای مجازی نگران کننده است و باید به دنبال رفع آسیب پذیری های سامانه های رایانه ای بود.
خبرگزاری مهر: به گفته معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات، وضعیت امنیت در فضای مجازی نگران کننده است و باید به دنبال رفع آسیب پذیری های سامانه های رایانه ای بود.

 هر ثانیه، 5 بدافزار در فضای مجازی تولید می شود

این معاونت با هدف مقابله با تهدیدات امنیتی و رفع آسیب پذیری های سامانه های رایانه‌ای ، آمارهایی را از موسسات بین المللی در مورد تعداد و شدت حملات امنیتی منتشر کرد، آماری که گویای وضعیت نگران کننده امنیت در فضای مجازی است.

اولین نکته ای که با بررسی این آمارهای بین المللی مشخص می شود، افزایش تنوع و تعداد حملات امنیتی و تولید بدافزارهای مختلف جدید است. در تحقیقات موسسه PWC مشخص شده است که تعداد حوادث امنیتی مختلف توسط 9700 شرکت فعال در حوزه های مختلف، از سال 2009 میلادی بیش از 12 برابر افزایش یافته است و به حدود 43 میلیون در سال 2014 رسیده است. به بیان دیگر در سال 2014 هر ثانیه بیش از 13 حادثه امنیتی فقط توسط این 9700 شرکت کشف شده است.

بر اساس این بررسی ها، تولید بدافزارها که یکی از جنبه های ناامنی سایبری است با نرخ قابل توجهی رو به افزایش است. بر اساس آمار ارایه شده توسط شرکت McAfee در سه ماهه سوم سال 2014 در هر ثانیه بیش از پنج بدافزار جدید در جهان تولید می شود. در سال 2014 تعداد کل بدافزارهای شناخته شده توسط این شرکت از مرز 300 میلیون عبور کرد که نسبت به سال قبل از آن 76% رشد را نشان می دهد.

از طرفی بر اساس گزارش ها تعداد تهدیدات و حملات امنیتی افزایش یافته است. این حملات به واحدهای مختلف صنعتی، دولتی و غیره خسارات مالی زیادی به همراه دارد. مرکز ITRC در پایان سال 2014 میلادی گزارشی منتشر کرد که نشان می داد تعداد حملات منجر به افشای اطلاعات از 157 مورد در سال 2005 به 783 مورد در سال 2014 افزایش یافته است.

در چند سال اخیر تهدیدات جدید امنیتی موسوم به باج افزار رایج شده اند. باج افزارها نمونه ای از بدافزارهایی هستند که فایل ها را رمزنگاری کرده و یا دسترسی کاربر به رایانه شخصی خود را محدود می کنند، تا زمانی که کاربر هزینه ای را به عنوان باج برای برداشتن این محدودیت به آنها پرداخت کند.

یکی از باج افزارهایی که قربانیان زیادی گرفت، باج افزار Zerolocker بود که فایل های رایانه را به روش غیرقابل شکست AES صدو شصت بیتی رمزنگاری کرده و به کاربر درخواست باج 300 دلاری در قالب Bitcoin را می دهد. در صورتیکه این مبلغ پرداخت نشود، مقدار باج به 500 و سپس 1000 دلار افزایش می یابد.

یکی دیگر از خسارات مالی بدافزارها، حمله به دستگاه های خود پرداز بانکی برای دزدی پول نقد است. نرم افزار این دستگاه ها دارای آسی پذیری هایی است که با استفاده از آن می توان دستگاه را بدون استفاده از کارت انکی معتبر و یا کاسته شدن از اعتبار حساب بانکی مجبور به پرداخت پول نقد کرد. از طرفی مجرمین اینترنتی می توانند با استخراج اطلاعات کارت بانکی افراد دیگر از حساب آنها پول برداشت کنند.

بر اساس آمار ارایه شده توسط موسسات Ponemon و HP جرایم رایانه ای در سال 2014 حدود 12.7 میلیون دلار خسارت به هر یک از این شرکت ها وارد کرد.

معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران در سخنان خود تاکید کرد: «دراین فضا، علاوه بر تهدیدات و حملات، باید نگاهی هم به وضعیت استفاده از مکانیزمهای امنیتی و روشهای استقرار سامانه های رایانه ای داشت. بررسی تحقیقات انجام شده از سوی موسسات تحقیقاتی در مورد میزان استفاده شرکتها از مکانیزمهای امنیتی، حاکی از ضعف شرکتها در بکارگیری مکانیزمهای امنیتی است و این مکانیزمها در کمتر از ۵۰ درصد شرکتها استفاده می شوند . براین اساس با توجه به رشد سریع تهدیدات، باید شرکتها، موسسات و حتی کاربران خانگی هر چه سریعتر اقدام به تجهیز سامانه های رایانه ای خود از نظر امنیتی کنند.»

این اطلاعات از سوی معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات در بسته حمایتی راهکارهای توسعه امن فضای مجازی و شبکه های اجتماعی آنلاین منتشر شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر