گزارش نیویورک تایمز از سفارت ایران در واشنگتن
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۹۴۱۹۸
۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
۲۴۰۲
ملک 12 میلیون دلاری سفارت ایران در واشنگتن که روزی میزبان الیزابت تیلور و اندی وارهول و ریچارد نیکسون بوده است در حال حاضر خاک می خورد.
پایگاه خبری انتخاب: ملک 12 میلیون دلاری سفارت ایران در واشنگتن که روزی میزبان الیزابت تیلور و اندی وارهول و ریچارد نیکسون بوده است در حال حاضر خاک می خورد.

نیویورک تایمز نوشت: محل کنسولگری ایران مدت هاست که به عنوان محل استقرار دلال های نقاشی های قدیمی تغییر کاربری داده است. و خانه ویلایی هفت اتاق خوابه ای که دیپلمات های ایرانی از آن استفاده میکردند نیز امروز محل اقامت یک خانواده پنج نفره است.

این املاک به علاوه هفت ملک دیگر در سراسر آمریکا در جمع چیزی حدود 50 میلیون دلار ارزش دارد که همگی همچنان به جمهوری اسلامی ایران تعلق دارند. اما نزدیک به 40 سال است که وظیف نگهداری و اجاره دادن این املاک به قسمت های دیگر از جمله وزارت امور خارجه آمریکا سپرده شده است.

گزارش نیویورک تایمز از سفارت ایران در واشنگتن

این یکی از مهمترین نتایج قطع روابط ایران و آمریکا بعد از بحران گروگانگیری در سال 1979 بوده است. با این حال از زمان توافق هسته ای بسیاری از مسائل تغییر کرد. کارشناسان معتقدند ایران و ایالات متحده همچنان از برقراری مجدد روابطشان بسیار فاصله دارند.

در نتیجه دارایی های ایران در ایالات متحده همچنان در برزخ باقی مانده و تغییر چندانی درچشم انداز آن به وجود نیامده است.

به گفته کریم سجاد پور دانش آموخته مسائل ایران در در بنیاد صلح بین الملل کارنگی، دیالوگ های بیشتری بین ایران و آمریکا در جریان است اما رنجش سالیان گذشته هنوز مرتفع نشده است.

در صدر دارایی های ایران در آمریکا محل ساختمان سفارت ایران قرار دارد . این محل میهمانی های بی حساب و کتاب اردشیر زاهدی در دهه 1970 بوده. سفیری که با دخترمحمد رضا شاه ازدواج کرد.

زاهدی در مصاحبه ای با مونترکس سوییس با اشاره به طراحی سفارت خانه در دهه 1960 توسط معماران ایرانی و آمریکایی به عنوان ترکیبی از معماری ایران و استایل مدرن گفته بود که قلب من هنوز آنجاست. این سفارت خانه مانند بچه من بود. شب و روز می جنگیدم تا بودجه این سفارت خانه را تامین کنم و این کار را کردم.

دفتر نمایندگی های خارجی در وزارت خارجه آمریکا در سال 1961 به دستور العمل کنوانسیون وین مبنی بر ادامه روابط بین ملل حتی درصورت قطع روابط دیپلماتیک پیوست و به همین منظور به عنوان مسئول املاک و مستغلات ایران از زمان قطع روابط فی مابین مسئولیت دارد.

گزارش نیویورک تایمز از سفارت ایران در واشنگتن

این دفتر تعمیرات، حفظ امنیت و محوطه سازی ها را شامل کوتاه کردن چمن ها و استخدام بنگاه ها برای قرار دادن این املاک در لیست اجاره را بر عهده دارد(6 تا از این ده ملک هم اکنون تحت اجاره اند)

سم وربرگ یکی از سخنگوهای وزارت امور خارجه گفته که این دفتر تلاش کرده تا این املاک را با توجه به نرخ بازار اجاره بدهد و از عایدات این اجاره ها برای هزینه های نگهداری استفاده میشود.

ولفگنگ لودوینگز مامور بنگاه املاک پوتومک در مرینلند گفته که او به طور غیر منتظره از سوی وزارت خارجه مسئول شده تا خانه ویلایی در بتزدای مرینلند را به اجاره بگذارد.

او همچنین گفته وزارت خارجه با دلال ها در ارتباط است.

بر اساس ارزیابی های مالیاتی دست کم هشت تا از ده ملک ایران ارزشی بیش از 1 میلیون دلار دارد و در صورتی که اینها وارد بازار آزاد شوند ارزشی بیش از این نیز خواهند داشت.

در کنار سفارت سابق ایران خانه احیای گرجستان قرار دارد که با 44 اتاق ارزشی معادل 10 میلیون دلار را به خود اختصاص داده و هم اکنون خالی است. اینجا رزیدانس زاهدی بوده است.

در خانه ای مشابه در همان حوالی دفتر سابق وابسته علمی و نظامی قرار دارد که به سفیر رومانی در سال 1990 به قیمتی که قابل انتشار نیست اجاره داده شده است.

گزارش نیویورک تایمز از سفارت ایران در واشنگتن

چند مایل آن طرف تر در ویلای بتزدای مرینلند، خانواده 5 نفره یک دیپلمات سابق آلمان زندگی میکنند. این خانه با دو بار و یک استخر به طور کامل به این خانواده داده شده است. بنگاه املاک محلی در سال 2015 این خانه را با ارزش ماهانه 5500 دلار در لیست اجاره قرار داده بود.

فرزند خانواده آلمانی که این ملک را اجاره کرده اند به نیویورک تایمز گفته این خیلی جالب است که در این خانه هستیم. این خانه احساس متفاوتی نسبت به هر خانه معمولی دیگری در آمریکا به آدم میدهد.

کمپانی ریچارد فین متخصص بلند پایه آثار نقاشی های قدیمی و نوگرایان اروپایی دفتر مرکزی اش را سال 2002 در محل کنسولگری سابق ایران در نیویورک در خیابان 69 بین مدیسون و خیابان پارک بنا کرد. فین مانند باقی اجاره نشین ها از ترسش برای عصبانی کردن صاحب خانه اش گفته است.

در هاتسون خانه جدیدتری با شش ستون به عنوان یادگاری از روزهایی که منافع نفت و انرژی خلیج فارس بین دو متحد در جریان بود قرار دارد.

گزارش نیویورک تایمز از سفارت ایران در واشنگتن

در سانفرانسیسکو خانه ای به ابعاد 8700 فوت مربع وجود دارد که ارزش آن بیش از 10 میلیون دلار ارزیابی شده است. این خانه در مرکز منطقه ای قرار گفته که زاهدی گفته بود یک بار توسط هزاران دانشجوی ایرانی خال خالی شد.

در واشنگتن ساختمان سفارت سابق برای عروسی ها ودیگر مراسم اجاره داده میشود اما امروز پنجره های آن با پرده کور شده و از برخی از دیوارهای آن کچ برداری شده است.

زاهدی که در مراسمهایش خاویار ایرانی و شراب های گران قیمت سرو میکرد و هزینه این میهمانی هایش ده ها هزار دلار بود گفته که این مراسم ها به تحکیم روابطش با واشنگتن کمک میکرد. این چیزها مردم را کنار هم می آورد.

سجاد پور می گوید: سفارت ایران در واشنگتن و دیگر املاک ایران در آمریکا به عنوان سمبل نقش بی حساب کتاب ایران در روابط خارجی اش با آمریکا در دهه های 1960 و 1970 است. زاهدی و اخلاف او به سیاست مداران آمریکایی و بانکداران و سوپر استارهای آمریکا بسیار نزدیک بودند.

دیوید بردلی صاحب رسانه آتلانتیک که خانه اش در اطراف سفارت سابق ایران قرار دارد گفته که ایرانی ها خیلی وقت است که از همسایگی او رفته اند. زمان سنگ محک خوبی است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1395/07/04
هر چی بی حساب و کتاب خرج کرده باشن باز هم به بی حساب وکتابی دوران احمدی نژاد نمیرسه!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر