سیستم عامل iOS 10 امنیت بالایی ندارد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۹۵۳۷۹
۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
۱۶۷۷
چندی پیش نسخه جدید سیستم عامل iOS 10 به بازار عرضه شد. از همان ابتدای ورود این سیستم عامل بحث های زیادی بین کاربران و کارشناسان بر سر امکانات و قابلیت های این نسخه جدید به وجود آمد. اما یکی از جدی ترین موضوعات مورد بحث، ایمنی iOS 10 است.
وب سایت کلیک: چندی پیش نسخه جدید سیستم عامل iOS 10 به بازار عرضه شد. از همان ابتدای ورود این سیستم عامل بحث های زیادی بین کاربران و کارشناسان بر سر امکانات و قابلیت های این نسخه جدید به وجود آمد. اما یکی از جدی ترین موضوعات مورد بحث، ایمنی iOS 10 است.

سیستم عامل iOS 10 امنیت بالایی ندارد 
 
اگر از کاربران گوشی های آیفون مخصوصا آیفون ۶S و ۷ و سری پلاس آن ها باشید، به احتمال زیاد نسخه جدید سیستم عامل iOS را روی گوشی و دستگاه خود نصب کرده اید. کاربران زیادی از این سیستم عامل راضی هستند و به آن علاقه مند شده اند. اما به غیر از کاربران هکرها هم از این سیستم عامل رضایت کامل دارند!
 
در واقع به عقیده برخی از کارشناسان هک کردن حساب های کاربری از روی iTunes  که برای پشتیبان گیری بر روی دستگاه های Mac یا کامپیوترهای شخصی ایجاد شده اند، در این نسخه جدید از سیستم عامل iOS بسیار ساده و آسان است. بر اساس گزارش شرکت نرم افزاری Elcomsoft که در زمینه نرم افزارهای آیفون متخصص است، روشی که برای تهیه نسخه پشتیبان در سیستم عامل iOS 10 استفاده می شود بسیاری از مراحل کنترل و بررسی امنیت را ندارد و به همین دلیل هکرها برای هک کردن رمزهای عبور پشتیبان سریع تر عمل می کنند و به نتیجه می رسند. بر این اساس هکرها برای هک کردن رمزهای عبور پشتیبان در سیستم عامل iOS 9 مجبور هستند در حدود ۲۵۰۰ آیتم بیشتر نسبت به سیستم عامل iOS 10 را بررسی و از آن ها عبور کنند.

شرکت نرم افزاری Elcomsoft در یافته های خود که در وب لاگ این شرکت منتشر کرده، اشاره کرده است که در مکانیسم امنیتی سیستم عامل iOS 10 به یکسری گاف های امنیتی برخورد کرده است. این گاف های امنیتی به هکرها اجازه می دهد تا مراحل امنیتی را هنگامی که نسخه پشتیبان رمزهای عبور به صورت محلی توسط سیستم عامل iOS 10 ایجاد شده است، به راحتی رد کنند. اما سوال این جا است که این مشکل تا چه حدی جدی و خطر ناک است. به عقیده این شرکت در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد از بسیاری از دستگاه ها در معرض خطر حمله هکرها قرار دارند.

به عقیده  پر ترشایم، کارشناس امنیت، دلیل این گاف امنیتی استفاده اپل از الگوریتم های بسیار ضعیف برای نگهداری اطلاعات نسخه پشتیبان آیفون روی کامپیوترهای شخصی است. به عقیده برخی کارشناسان دیگر، در سیستم عامل iOS 9 اپل از الگوریتم PBKDF2 استفاده می کرده است. در این الگوریتم هر رمز عبور در حدود ۱۰۰۰۰ بار بیشتر تکرار می شده است و بنابراین هکرها نیز باید رمز عبور را در حدود ۱۰۰۰۰ بار تکرار می کرده اند تا بتوانند از مراحل امنیتی عبور کنند. اما در نسخه جدید سیستم عامل iOS یعنی نسخه ۱۰ از الگوریتم متفاوتی با نام SHA256 استفاده شده است که در این زمینه  یعنی موارد امنیتی بسیار ضعیف است.

اپل در خصوص این گاف امنیتی گفته است که در مورد این مسئله آگاه بوده است و متوجه بوده است که برخی از مشکلات هنگام پشتیبان گیری از دستگاه های اپل روی کامپیوترهای شخصی با استفاده از iTunes، وجود دارد. اپل قول داده است که در به روز رسانی های امنیتی این سیستم عاملف این مشکلات امنیتی را بر طرف کند.
 
نکته مهم این است که این گاف بزرگ امنیتی در پشتیبان گیری که توسط iCloud انجام می شود وجود ندارد. به همیت دلیلی متخصصان امنیت در اپل از کاربران خواسه اند برای پشتیبان گیری از iCloud به جای iTunes استفاده کنند چون در iCloud اجازه دسترسی به اطلاعات تنها به کاربران مجاز داده می شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو