بازار خودرو در سراشیبی قیمت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۹۶۵۸۵
۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۸
۲۳۶۲
اولین هفته پاییزی سال جاری با کاهش قیمت خودرو در بازار همزمانی پیدا کرده و این در شرایطی است که به اعتقاد برخی از کارشناسان بازار، حباب قیمتی که طی یک‌ماه گذشته به‌دلیل عرضه قطره چکانی خودرو توسط تولیدکنندگان ایجاد شده بود و هم‌اکنون در حال شکستن است.
روزنامه دنیای اقتصاد: اولین هفته پاییزی سال جاری با کاهش قیمت خودرو در بازار همزمانی پیدا کرده و این در شرایطی است که به اعتقاد برخی از کارشناسان بازار، حباب قیمتی که طی یک‌ماه گذشته به‌دلیل عرضه قطره چکانی خودرو توسط تولیدکنندگان ایجاد شده بود و هم‌اکنون در حال شکستن است.
 
به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، هر ساله با آغاز فصل پاییز و بازگشایی مدارس تب و تاب خرید و فروش خودرو در بازار فروکش می‌کند به همین دلیل قیمت‌ها به نسبت فصل تابستان کاهش پیدا می‌کنند. برهمین اساس در اولین هفته پاییز نیز قیمت خودروهای داخلی با کاهش مواجه شده که مهم‌ترین دلیل این موضوع افت تقاضا در بازار خودروهای داخلی عنوان می‌شود. در این زمینه فعالان بازار از آغاز رکودی تازه در بازار خودرو خبر می‌دهند و اینکه این رکود موجب کاهش بیشتر قیمت‌ها طی هفته‌های آتی خواهد شد.

 هرچند بی‌رونقی بازار خودرو در فصل پاییز، طبیعی به‌نظر می‌رسد و تقریبا رویه‌ای هر ساله است، اما چند سالی است که مشتریان خودرو مراجعه چندانی به بازار ندارند. به‌طوری که حتی در مقاطعی از فصل تابستان که معمولا خرید خودرو اوج می‌گیرد، مشتریان باز هم مراجعه چندانی برای خرید خودرو به بازار نداشتند.

براین‌اساس پیش‌بینی فعالان بازار آن است که رکودی که هم‌اکنون در بازار خودرو آغاز شده، احتمالا تا هفته‌ها ادامه خواهد داشت. یکی از دلایل مهم در تداوم روند این رکود در پیش بودن ماه محرم عنوان می‌شود.

بنا به عقیده کارشناسان رکود بیشتر از آنکه بر فروش خودروسازان اثر بگذارد بر عملکرد و فعالیت بازار خودرو اثر خود را ایجاد می‌کند. زیرا خودروسازان به‌دلیل تغییر شرایط بازار طی سال‌های اخیر اقدام به اجرای طرح‌های فروش جدید کرده‌اند تا به این واسطه بتوانند تقاضای بازار را جذب کنند؛ بنابراین در شرایط کنونی خودروسازان چالش کمتری برای جذب تقاضا نسبت به فعالان بازار دارند؛ زیرا مدت‌هاست که خرید نقدی خودرو توسط مشتریان کاهش یافته است. موضوعی که ضمن کاهش انگیزه بازار، موجب شده بسیاری از فعالان بازار نسبت به ماندن یا نماندن در این حیطه با تردید مواجه شوند.

کاهش قیمت در بازار داخلی

چرخی اما در بازار خودرو بزنیم و ببینیم قیمت انواع خودرو در بازار چه تغییراتی را به خود دیده است. بنا به گفته فعالان بازار، طی هفته جاری بیشتر خودروهای تولید داخل، افت قیمت را تجربه کردند. بر این اساس، هم‌اکنون پژو 206 تیپ 5 با قیمتی برابر با 37 میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از کاهش قیمت 300 هزار تومانی خودروی موردنظر در هفته‌جاری حکایت می‌کند.

 همچنین پژو 206 صندوقدار مدل V8 با کاهش 200 هزار تومانی در حال حاضر با قیمت 38میلیون و 300 هزار تومان معامله می‌شود. از بازار پژو 405 نیز خبر می‌رسد این محصول با توجه به کاهش قیمت 200 هزار تومانی‌اش، در حال حاضر 30 میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش می‌شود؛ اما دیگر محصول ایران خودرو به نام سمند LX نیز طی هفته جاری تغییر قیمتی خاصی را به خود ندیده و در حال حاضر 31 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

نمایشگاهداران خودرو پایتخت اما در مورد رانا (محصول ملی ایران خودرو) نیز تاکید می‌کنند که این محصول با کاهش 100 هزار تومانی طی هفته جاری، هم‌اکنون 33 میلیون و 300 هزار تومان به فروش می‌رود. از رانا که بگذریم، تیبا هم با کاهش قیمت 100 هزار تومانی، در حال حاضر قیمتی معادل 24 میلیون و 850 هزار تومان در بازار دارد.

این محصول در سایت کاشان سایپا به تولید می‌رسد و مدلی هاچ بک نیز دارد که البته قیمت آن بالاتر است. اما در مورد پراید خبر می‌رسد که برخی از مدل‌ها نوسان قیمتی داشته‌اند. به گفته آنها، پراید در مدل 131 قیمتی برابر با 21 میلیون و 400 هزار تومان دارد که نشان می‌دهد این محصول طی هفته جاری ثبات قیمت داشته است.

از سوی دیگر اما پراید در مدل 111 نیز طی هفته جاری با کاهش قیمت مواجه شده و هم‌اکنون با قیمت 21 میلیون و 500 هزار تومان خود به فروش برسد. با این حساب مدل 111 کاهش قیمتی 100 هزار تومانی را تجربه کرده است. اما سری به بازار دنا بزنیم، خودرویی که این هفته با ثبات قیمت مواجه شد. دنا که سابقه قیمت 53‌میلیون تومان را در روزهای اولیه عرضه به بازار نیز دارد، این هفته با کاهش 200 هزار تومانی مواجه و با قیمت 44‌میلیون و 800 هزار تومان معامله شد.

این محصول البته چندی پیش تا مرز 46 میلیون تومان نیز پیش رفته بود و به‌نظر می‌رسد روند کاهشی آن آغاز شده است. از دنا که بگذریم، سراتوهای مونتاژی سایپا نیز که قیمت‌گذاری شان آزاد است، تغییر خاصی در هفته جاری نداشته‌اند. بر این اساس، سراتوی اتومات هم‌اکنون 91 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این در حالی است که مدل دنده‌ای آن قیمتی برابر با 75 میلیون و 800 هزار تومان دارد. اما خودروهای تندر-90‌ نیز با کاهش قیمت مواجه شدند. بر این اساس، تندر اتومات که در ایران خودرو به تولید می‌رسد، در حال حاضر قیمتی برابر با 48 میلیون و 700 هزار تومان دارد؛ بنابراین این خودرو کاهش 300 هزار تومانی را طی هفته جاری تجربه کرده است.

تندر پارس‌خودرو اما 40 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع نشان از ثبات قیمت خودروی مورد نظر طی هفته جاری دارد. با وجود این، پارس‌تندر نیز در حال حاضر قیمتی برابر با 41میلیون تومان دارد که این موضوع نشان از افت 200 هزار تومانی قیمت خودرو موردنظر دارد. از سوی دیگر اما ساندرو نیز که به نوعی مدل هاچ بک تندر-90 به شمار می‌رود، در حال حاضر قیمتی برابر با 53میلیون تومان دارد و این یعنی تغییری در قیمت آن حاصل نشده است. ساندرو جزو معدود خودروهایی است که در حال حاضر میان نرخ کارخانه و بازار آن فاصله قیمتی قابل توجهی به چشم می‌آید که این موضوع نشان از عرضه کمتر از تقاضای آن در بازار دارد. اما در بین محصولات چینی خودروسازان، در حال حاضر برلیانس مدل H330 با قیمتی معادل 56 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد و این در شرایطی است که مدل H320 یک میلیون تومان گران‌تر است.

 

ثبات قیمت وارداتی‌ها

نگاهی هم اما به بازار خودروهای وارداتی بیندازیم که این هفته ثبات قیمت خود را حفظ کرده‌اند. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر سوناتا با قیمتی معادل 175 میلیون تومان عرضه می‌شود. توسان قیمتی برابر با 192 میلیون تومان دارد. اسپورتیج نیز با قیمت 183 میلیون تومان معامله می‌شود. سراتو با قیمتی معادل 138 میلیون تومان عرضه می‌شود. کیا اپتیما نیز هم‌اکنون 192 میلیون تومان قیمت دارد. در مورد تویوتا Rav4 نیز گفته می‌شود که این محصول در حال حاضر 241میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. یاریس هاچ‌بک نیز در حال حاضر 113 میلیون تومان قیمت دارد. کمری هیبریدی نیز با قیمت 214 میلیون تومان عرضه می‌شود. لکسوس NX نیز قیمتی برابر با 365میلیون تومان دارد. بنز C200 نیز طی هفته جاری 510 میلیون تومان و بنز E250 نیز قیمتی معادل 560 میلیون تومان قیمت دارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1395/07/08
به خدا خجالت بکشین ماشینو یکی 20میلیون گرون کردین نگفتین گرون کردیم حالا 200هزار ارزون ترش کردین این همه خبر چاب میکنید
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1395/07/09
وای خدایا چققققققد ارزون شدن.آقا ما گول خوردیم دیگه میریم میخریم.... که خودتون رو مسخره میکنید.انگار مردم گدا هستن که۲۰۰هزار برا یه خودرو آشغال کم کنن
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1395/07/16
خجالت‌بکشینین.چقدر پول گرفتین این مطالب رو بنویسین.شرافت خیلی چیز خوبیه.برای مثال‌تیبا را یک میلیون‌وصد گرون کردین حالا که صد تومان ارزون کردین پز میدین....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر حسینی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر