آیا کیسه‌های هوا سلامتی ما را تهدید می‌کنند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۹۸۴۶۱
۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
۱۳۲۰
امروزه ماشین هایی وجود دارند که بیش از ۱۰ عدد ایربگ برای آن ها در نظر گرفته شده است. برخی تولید کنندگان نیز توانسته اند آن ها را در سامانه کمربندهای ایمنی جاسازی کنند. با این حال، سوال اصلی اینجاست که آیا کیسه های هوا باعث نجات سرنشینان می شوند و یا این که آن ها را به کام مرگ می فرستند؟
وب سایت روزیاتو - حامد آل محمد: ایده اصلی ساخت کیسه های هوا، هدفی خوب و متعالی دارد. آن ها بدین منظور طراحی شده اند که افراد به جای برخورد با شیشه و داشبورد ماشین در هنگام تصادف، با سطحی نرم مواجه شوند تا بدین شکل خطر مرگ و آسیب دیدگی کاهش یابد.
 
 آیا کیسه های هوا می توانند سلامتی ما را تهدید کنند؟
 
از سال ۱۹۹۸ میلادی، کیسه های هوا برای راننده و شاگرد در تمامی خودروها و کامیون های ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته اند. آن ها در طول این مدت توانسته اند ۲۵ هزار بار جان افراد را نجات دهند که همین امر، کیسه های هوا را به یکی از تجهیزات اصلی برای افزایش ایمنی سرنشینان تبدیل کرده است.

امروزه ماشین هایی وجود دارند که بیش از ۱۰ عدد ایربگ برای آن ها در نظر گرفته شده است. برخی تولید کنندگان نیز توانسته اند آن ها را در سامانه کمربندهای ایمنی جاسازی کنند. با این حال، سوال اصلی اینجاست که آیا کیسه های هوا باعث نجات سرنشینان می شوند و یا این که آن ها را به کام مرگ می فرستند؟

افرادی که چنین فرایندی را تجربه کرده اند، باز شدن ایربگ ها را عملی بسیار سخت می دانند. کیسه های هوا وظیفه دارند بلافاصله جلوی فرد قرار گرفته و از برخورد وی با جسمی سخت تر جلوگیری نمایند. کیسه هوای راننده معمولا در ۲۰ الی ۳۰ میلی ثانیه عمل می کند و با سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت باز می شود. فناوری به کار رفته برای گسترش آن ها، مشابه با تکنولوژی مورد استفاده در برخی تقویت کننده های موشک است.

ایربگ ها نیروی بسیار زیادی تولید می کنند، بنابراین احتمال آن وجود دارد که بتوانند به افراد آسیب وارد کنند. قرار گرفتن در فاصله نزدیک به آن ها می تواند آسیب دیدگی ایجاد نماید و به سوختگی منجر گردد. عدم استفاده از کمربند ایمنی و یا قرار داشتن حیوانات خانگی، بطری شیشه ای و تلفن هوشمند میان شما و کیسه هوا می تواند بسیار خطرناک باشد.

کودکان و نوجوانان با توجه به ضعف بدنی و عدم توانایی در تحمل نیروی ایجاد شده، بیشتر در معرض خطرات ناشی از باز شدن ایربگ ها قرار دارند. به علاوه، صندلی های مخصوص کودکان برای استفاده همزمان با کیسه های هوا طراحی نشده اند. نوع نشستن و موقعیت قرارگیری بچه ها نیز می تواند سلامتی آن ها را به خطر اندازد. به عنوان مثال، صندلی های کودکی که رو به عقب هستند، هیچ گاه نباید در صندلی جلوی ماشین مورد استفاده قرار بگیرند. چنین کاری خطرات بسیار زیاد و آسیب های جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

بدون شک ایربگ ها می توانند جان افراد بسیار زیادی (به خصوص بزرگسالان) را نجات دهند. اگر در مواقعی مجبور شدید صندلی کودک را در قسمت جلوی ماشین قرار دهید، می توانید به راحتی کیسه هوای سرنشین جلو را غیر فعال کنید. نحوه انجام این کار در دفترچه راهنمای ماشین درج شده است. در موقعیت های اضطراری می توان به یک تعمیرکار مراجعه نمود و خاموش کردن کیسه های هوا را بر عهده آن گذاشت. اگر در رابطه با ایربگ های جانبی نگران هستید، می توانید فرزند خود را میان صندلی ها بنشانید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو