چگونه یک کودک «سرمایه گذار» تربیت کنید؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_3
استخدام_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۰۲۳۶۵
۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۵
۵۷۳۰
برای تمامی سنین درس های مالی وجود دارد. این درس ها می توانند زندگی ما را متحول کنند، اما به طرز عجیبی در برنامه های درسی مدارس ما جایی ندارند.
ماهنامه آینده روشن: برای تمامی سنین درس های مالی وجود دارد. این درس ها می توانند زندگی ما را متحول کنند، اما به طرز عجیبی در برنامه های درسی مدارس ما جایی ندارند؛ با این حال پدر و مادرها می توانند این خلا را پر کنند و آمزوش های پایه ای و مهم را حتی از سنین پایین به فرزندان خود بیاموزانند. این درس ها با رشد بچه ها به مرور پیشرفت می کنند و پیچیده تر می شوند. این ها برخی از مهم ترین نکاتی است که «بت کوبلینر»، نویسنده نیویورک تایمز، در ستون «زندگی مالی داشته  باشید» بیان کرده است. این ها نکاتی است که بسیاری از اقتصاد دانان برای بچه ها مفید تشخیص داده اند:

سنین 3 تا 5 سال

برای چیزی که می خواهی صبر کن

صبر کردن خصوصیتی است که می تواند در هر سنی دشوار باشد. حال اینکه توانایی به تاخیر انداختن لذتی که در انتظارش هستیم رفتاری است که می تواند تعیین کننده موفقیت ما در بزرگسالی باشد. نیاز است به بچه ها یاد دهیم همیشه همه چیز در دسترس نیست و اگر واقعا چیزی را می خواهند باید صبرکردن و ذخیره کردن پول برای خریدنش را یاد بگیرند.
 
چگونه یک کودک «سرمایه گذار» تربیت کنید؟

فعالیت های مناسب بچه های 3 تا 5 سال

1- وقت مناسبی پیدا کنید و با بچه ها درباره ارزش و اهمیت صبر کردن صحبت کنید. برای شان داستان هایی در این باره بخوانید. وقتی که خوش می گذرانند آن ها را درباره ارزش صبر آگاه کنید.

2- سه قلک برای بچه ها بسازید و این سه نام را به آن ها بدهید؛ «قلک ذخیره»، «قلک خرج» و «قلک اشتراک». این قلک ها باید طوری باشند که بچه ها بتوانند داخل آن را ببینند. هر بار کودک تان پولی به دست می آورد به او بیاموزید به صورت مساوی در این قلک ها تقسیمش کند تا همزمان ارزش این سه کار را یاد بگیرد.

3- کودک شما برای مقاصد مالی باید هدف داشته باشد. هر بار که او پولی ذخیره و قلکش را پر می کند به او درباره اینکه چقدر پول و زمان باقی مانده است تا به هدفش برسد صحبت کنید. با این روش ارزش تلاش برای هدف و صبرکردن برای او بهتر نمایان می شود.

سنین 6 تا 10 سال

انتخاب کردن را بیاموز

در این سن کودکان می توانند به مرور یاد بگیرند باید درباره چیزی که می خواهند بخرند فکر کنند. آن ها توانایی تحلیل پیدا کرده اند و می توانند همه چیز را با دقت بالا و پایین کنند و دلیل های قانع کننده برای خرج کردن داشته باشند. در این سن مهم است که به کودک تان یاد دهید: «پول پایان پذیر است و انتخاب هوشمندانه اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا وقتی مقداری پول را صرف می کنید دیگر آن تمام شده است و راه بازگشتی نیست.»

فعالیت های مناسب بچه های 6 تا 10 سال

1- بچه های تان را در تصمیم های اقتصادی خود شریک کنید؛ برای مثال، به بچه های تان ارزش پول و خرید بهتر و ارزان تر را یاد دهید. با آن ها صحبت کنید و بگویید چرا از بین نشان های مختلف یک محصول را انتخاب می کنید.

2- به بچه های تان پول بدهید تا برای خودشان از سوپرمارکت ها خرید کنند. آن ها باید انتخاب کردن بین محصولات مختلف را یاد بگیرند، ارزش پول را به صورت عینی مشاهده کنند و با عواملی که یک انتخاب صحیح به آن نیاز دارد آشنا شوند.

3- هنگام خرید درباره درآمد مالی و تلاشی که برای به دست آوردن پول لازم برای این خریدها انجام شده است صحبت کنید. کودکان باید یاد بگیرند پول درآوردن مستلزم تلاش است، و در نتیجه خرج کردن آن باید عاقلانه باشد. آیا باید کل پول خود را خرج کنیم و برای شام و ناهار چیزی نداشته باشیم؟

سنین 11 تا 13 سالگی

ذخیره سریع تر، رشد بیشتر

با کودکان خود درباره مجموعه سود ارزشمندی که می توانند از سرمایه های جدید و سرمایه گذاری های گذشته خود کسب کنند حرف بزنید.
به آن ها ارزش ذخیره پول را یادآوری کنید و وضعیتی فراهم کنید تا به صورت عملی سودکردن را ببینند و از آن لذت ببرند.
 
چگونه یک کودک «سرمایه گذار» تربیت کنید؟

فعالیت های مناسب بچه های 11 تا 3 سال

1- توضیح دادن کسب سود از سرمایه گذاری به صورت عملی برای بچه ها از توضیح هزارباره آن به صورت شفاهی برای خیلی راحت تر است. بچه ها می توانند با سرمایه گذاری های بسیار اندک به چیزهایی که دوست دارند برسند. راه های سرمایه گذاری های کوچک را به آن ها نشان دهید و با مفاهیم ساده بانکداری آشنای شان کنید.

2- مثال های عینی به آن ها نشان دهید. اطراف همه ما آدم هایی هستند که برای سرمایه گذاری فکری نکرده و سودی هم به دست نیاورده اند؛ برعکس کسانی هم بوده اند که سرمایه گذاری را آموخته و سودکردن را یاد گرفته اند.

3- با بچه ها درباره دست کشیدن از چیزهایی که دوست دارند با هدف سرمایه گذاری روی آن ها صحبت کنید. گاهی دست کشیدن از یک چیز کوچک به معنی به دست آوردن چیزی بهتر و بزرگتر در آینده خواهدبود. آیا دوست دارید هر روز در مدرسه چیپس بخرید و بخورید یا اینکه گاهی پول تان را جمع کنید و آخر سال یک موبایل خوب بخرید؟

سنین 14 تا 18 سال

وقتی دنیا جدی تر می شود

حالا سنی است که دنیا رو به جدی تر شدن می رود؛ دانشگاه مهم است، و هر رزو که می گذرد پیدا کردن شغل اهمیت بیشتری پیدا می کند؛ سن ازدواج نزدیک تر می شود و داشتن سرمایه برای یک زندگی مستقل از هر زمان دیگری مهم تر است. وقت آن است که ماشین حساب ها کار کنند و زندگی آینده بچه ها به تصمیمات گرفته شده در این سن بستگی زیادی خواهدداشت.

فعالیت های مناسب بچه های 14 تا 18 سال

1- درباره سرمایه های واقعی خود با آن ها روراست صحبت کنید؛ درباره این صحبت کنید که چقدر می توانید آن ها را حمایت کنید، چه مقدار سرمایه نقد برای آینده آن ها دارید و چقدر می توانید از آن ها پشتیبانی کنید. این اعداد و ارقام واقعی فکر آن ها را بازتر می کند تا برای آینده خود برنامه ریزی کنند.

2- درباره خرج های واقعی زندگی با آن ها صحبت کنید. نیازهای اولیه زندگی را به آن بشناسانید؛ باید برای آن ها قیمت مسکن، پوشاک و غذا معلوم باشد تا بدانند زندگی واقعی به تلاشی واقعی نیاز دارد.

3- آن ها را با انواع و اقسام کمک های مالی آشنا کنید. وام گرفتن و بازپرداخت وام را با آن ها تمرین کنید. به آن ها آموزش دهید وام گرفتن سرمایه ای در گردش را به آن ها می دهد، نه سرمایه ای که بازپرداخت قسط های آن زندگی شان را به هم بریزد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
آف دکور _فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان