یک توصیه به زوج های جوان
۴۰۴۰۸۵
۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۵
۲۲۷۹
برای تغییر رفتار همسر خود باید به او فرصت داد و نباید انتظار داشت که یک باره همانند میل شما رفتار کند.
باشگاه خبرنگاران جوان: برای تغییر رفتار همسر خود باید به او فرصت داد و نباید انتظار داشت که یک باره همانند میل شما رفتار کند.

شیوا وکیلی روان شناس و مشاور اظهار داشت: یکی از دغدغه های زوج ها در سال های اول ازدواج، سعی در تغییر رفتار طرف مقابل است که در بیشتر موارد با شکست مواجه شده و زمینه ساز بروز اختلافات و درگیری ها می شود.

وی در ادامه گفت: بسیاری از جوانان هنگام آغاز زندگی مشترک با خیال تغییر رفتار طرف مقابل اقدام به ازدواج می کنند، ولی باید در نظر داشت که گاهی رفتاری که از همسر خود توقع تغییرش را دارید اصلا منطقی و قابل انجام نیست.

وکیلی عنوان کرد: زوج های جوان باید بدانند که نیازی به گفتن این جمله که فلان رفتار تو بد است و باید تغییرش بدی؛ به همسر خود نیست بلکه زمانی که وی اصلاح رفتار صحیح شما و تاثیرات مثبت آن را ببیند، سعی در تغییر رفتار خویش می کند که بهترین روش این است.

این روان شناس در پایان اضافه کرد: هرگز با همسر خود برای تغییر رفتار بحث نکنید و از گفتن جملاتی نظیر من خوب هستم و تو بد و یا تو را این گونه دوست ندارم؛ به وی بپرهیزید همچنین از گوشه و کنایه زدن یا تحقیر و سرزنش وی خصوصا در جمع دوستان و آشنایان دوری کنید زیرا باعث ایجاد تنش در روابط شما و بروز پرخاشگری همسرتان می شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج