واکنش جالب پوست تخم مرغ در درون سرکه!
۴۰۶۳۱۷
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳
۱۳۱۳۱
عناصر و مواد زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که در شرایط مختلف واکنش های جالبی از خود نشان می دهند. برخی از آن ها نسبت به آن حساس هستند و برخی دیگر نیز هنگام قرار گرفتن در معرض هوا، به شکل دیگری در می آیند.
وب سایت روزیاتو - حامد آل محمد: عناصر و مواد زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که در شرایط مختلف واکنش های جالبی از خود نشان می دهند. برخی از آن ها نسبت به آن حساس هستند و برخی دیگر نیز هنگام قرار گرفتن در معرض هوا، به شکل دیگری در می آیند.
 
تمام این رخدادها، به علت واکنش های شیمیایی روی می دهند. مواد موجود در طبیعت، تز عناصر متفاوتی تشکیل شده اند؛ بنابراین رویارویی هریک از ان ها با یکدیگر، می تواند اتفاقات جالبی رقم بزند.

از این نوع واکنش ها می توان به اکسید شدن آهن اشاره نمود که بارها آن را در زندگی روزمره خود دیده ایم. اما با اندکی خلاقیت، می توان این مسئله را به شکلی دیگر مشاهده کرد.
 
در این پست می خواهیم شما را با واکنش تخم مرغ در برابر سرکه آشنا کنیم. همانطور که احتمالا می دانید، سرکه دارای مقداری اسید است و می تواند مواد مختلف ر تحت تاثیر قرار دهد. همین امر سبب می شود که تخم مرغ در مواجهه با شرایط مذکور، واکنش جالبی از خود نشان دهد.

از شما دعوت می کنیم به تماشای این آزمایش بنشینید و این فرایند شیمیایی جالب را مشاهده نمایید:

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
واکنش جالب پوست تخم مرغ در درون سرکه! 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج