شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح
۴۰۶۴۱۱
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷
۱۹۱۲
شب گذشته اجرای آثار جدید خانه نمایش اداره تئاتر آن سیب سرخ و آخه اینجا نزدیکتره به خدا آغاز و به سعید کشن فلاح تقدیم شد
خبرگزاری تسنیم: شب گذشته تماشاخانه‌های تهران با گرامی‌داشت یاد مرحوم سعید کشن  فلاح نمایشهای خود را روی صحنه بردند. همچنین به مناسبت شب نخست درگذشت این استاد تئاتر یادمانی برای او برپا شد.

در خانه نمایش محمود فرهنگ، مدیر دفتر کانون نمایشهای دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاح نمایش «آن سیب سرخ» به کارگردانی شهاب راحله با بیان آنکه خوشحال است اجراهای کانون نمایشهای دینی با موضوعات مذهبی دوباره آغاز شد، گفت:  این روزها در غم از دست دادن هنرمند بزرگ سعید کشن فلاح هستیم و امیدوارم که روحش شاد باشد.

کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری نیز با ابراز خوشحالی ازرونق فعالیتهای کانون نمایشهای دینی درباره سعید کشن فلاح گفت: او معلمی با اخلاق، مهربان و دلسوز بود و قبل از بعد از انقلاب اسلامی خدمات بسیاری به تئاتر کرد. شاگردان بسیاری تربیت کرد که الان هر کدام در عرصه هنر فعالیت می‌کنند. روحش شاد و با اجازه گروه اجرا را به روح بلند سعید کشن فلاح تقدیم می‌کنم.

خانه نمایش میزبان اجرای نمایش «آخه اینجا نزدیکتره به خدا» به کارگردانی حامد هوشیاری نیز بود. پیش از اجرای نمایش محمود فرهنگ گفت: چند دوره جشنواره صاحبدلان برگزار شد و آثاری در تهران و شهرستان ها به شکل غیررقابتی اجرا شدند‌. امسال نیز کانون نمایشهای دینی از بیست اثر حمایت کرده و قرار است، نمایشهایی در شهرهای مختلف اجرای عمومی داشته باشند و دو‌ اثر در خانه نمایش اجرا می‌شوند.
 
شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح

کریم اکبری مبارکه، بازیگر پیشکسوت تئاتر نیز گفت: قبل از انقلاب تعداد سالنهای تئاتر کم بود مثلاً مولوی، تئاتر شهر، سنگلج و کارگاه نمایش را داشتیم؛ اما بعد از انقلاب خوشبختانه تعداد سالنها بیشتر شد .قبل از ایام محرم هر شب صد نمایش  روی صحنه می‌رفت .این نشان می‌دهد تئاتر خانواده بزرگی دارد .

وی نیز این اجرا را به سعید کشن فلاح تقدیم کرد.
 
شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح

 تئاتر خسوف نوشته ابوالفضل حاجی علی خانی و کارگردانی شقایق فتحی و ابوالفضل حاجی علی خانی نیز با تقدیم به هنرمند فقید و تازه درگذشته تئاتر استاد سعید کشن فلاح آغاز شد. خسوف را 25 مهر تا 15 ابان هر شب ساعت 19 در تماشاخانه سنگلج ببینید.

در تماشاخانه‌های سنگلج، مولوی و خانه نمایش نیز یادمانی به یاد آن استاد فقید برپا کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج