FBI پرونده کلینتون را دوباره به جریان انداخت
۴۱۳۰۰۳
۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۴
۱۳۳۰ 
کمتر از 2 هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
کمتر از 2 هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پلیس فدرال آمریکا پرونده رسوایی ایمیلهای هیلاری کلینتون را مجددا به جریان انداخت.
خبرگزاری فارس: به گزارش بلومبرگ، اداره بازرسی و تحقیقات پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که پرونده ایمیل‌های هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دوباره به جریان خواهد انداخت و آن را دوباره مورد تحقیق و بررسی قرار خواهد داد.

«جیمز کومی» رئیس اف بی آی در نامه‌ای به روسای کمیته‌های کنگره اعلام کرد که درمورد ایمیل‌های کلینتون، اف بی آی از موارد جدیدی آگاه شده که به نظر می‌رسد با پرونده ایمیلهای کلینتون در ارتباط است.

وی افزود: من با برداشتن گامهای تازه برای بررسی و تحقیقات جدید درباره ایمیلهای کلینتون موافقت کردم تا مشخص شود که این موضوع به اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه در ارتباط بوده است یا نه.

درحالیکه کمتر از 2 هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، رئیس پلیس فدرال آمریکا می‌گوید که مشخص نیست دور تازه تحقیق و بررسی‌ها چقدر طول بکشد. در صورت مشخص شدن نتیجه تحقیقات اف بی آی و محکوم شدن کلینتون در این پرونده، این موضوع می‌تواند تاثیر زیادی روی نتیجه انتخابات 8 نوامبر در آمریکا داشته باشد.

در پى انتشار این خبر، دونالد ترامپ و چندین نفر از سران حزب جمهورى خواه ضمن استقبال از این تصمیم، خواستار رد صلاحیت کلینتون به دلیل پنهان کردن ایمیل‌ها، شدند.

ترامپ از این فرصت استفاده کرد و در جمع هواداران خود در نیوهمپشایر گفت: این رسوایی از واترگیت هم بدتر است. وی افزود: از پلیس فدرال و دستگاه قضایی آمریکا که با شجاعت قصد دارند اشتباهات قبلی خود را در این زمینه تصحیح کنند تشکر کرد.

پلیس فدرال آمریکا در ماه آگوست پس از اتمام دور اول تحقیقات خود درباره پرونده رسوایی ایمیلهای کلینتون، با وجود انتقاد از بی‌دقتی کلینتون در کار با سامانه‌های پست الکترونیک، هیچ دادخواستی را علیه وی تقدیم دستگاه قضایی آمریکا نکرد. این اقدام اف بی آی با واکنش تندی از سوی جمهوریخواهان و مخالفان کلینتون مواجه شد.

در سال 2015 میلادی نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد هیلاری کلینتون در زمان تصدی وزارت خارجه آمریکا به جای استفاده از سرورهای امن دولتی از ایمیل شخصی استفاده کرده است.

بنابر گزارشها، کلینتون بین 30 تا 32 هزار ایمیل که شامل 55 هزار صفحه اسناد و مدارک می‌شود را از طریق ایمیل شخصی خود ارسال و دریافت کرده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج