مصائب سفر بدون ویزا به عراق
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۱۶۵۴۵
۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۴
۴۱۴۸
خروج زائران از ایران در اربعین فقط از سه مرز خاکی مهران، چزابه و شلمچه مجاز است. مرز خروجی هر زائر هنگام صدور ویزا مشخص خواهد شد و زائران فقط و فقط از طریق مرز تعیین شده می‌توانند رفت و آمد کنند، در غیر این صورت خروج آنها از کشور با مشکل رو به رو خواهد شد.
خبرگزاری ایسنا: خروج زائران از ایران در اربعین فقط از سه مرز خاکی مهران، چزابه و شلمچه مجاز است. مرز خروجی هر زائر هنگام صدور ویزا مشخص خواهد شد و زائران فقط و فقط از طریق مرز تعیین شده می‌توانند رفت و آمد کنند، در غیر این صورت خروج آنها از کشور با مشکل رو به رو خواهد شد.

اربعین سال گذشته ازدحام جمعیت زائران در مرز مهران باعث شد، بسیاری بویژه آنهایی که قانونی ویزای عراق را گرفته بودند، از این سفر بازبمانند. سال پیش هم مرز خروجی هر زائر براساس استان محل زندگی‌اش مشخص شده بود اما خیلی‌ها بدون آنکه توجهی داشته باشند به "مهران" رفتند و با این کار هم برای ساکنان این شهر مرزی و هم برای آنهایی که خروج‌شان از مهران تایید شده بود، دردسر درست کردند.

مهران با بضاعت محدودش تا روز اربعین مملو از جمعیتی بود که امید داشت دروازه‌های مرزی به روی‌شان گشوده شود و بدون ویزا وارد خاک عراق شوند.

طبق گزارش دبیر حمل ‌و ‌نقل ستاد اربعین، سال پیش ۶۰ درصد جمعیت از مهران و ۴۰ درصد از دو مرز دیگر به کشور عراق رفتند، درحالیکه هنگام برگشت، ۷۰ درصد از مرز مهران و ۳۰ درصد از شلمچه و چزابه به ایران وارد شدند.  

با آن که حرفش بود امسال مرز خاکی جدیدی برای ورود و خروج زائران به کار گرفته شود، اما ستاد اربعین این بار هم اعلام کرد؛ رفت و آمد زائران اربعین، صرف نظر از مرز هوایی ایران و عراق، همچنان باید از مرزهای مهران، چزابه و شلمچه صورت گیرد. طبق این برنامه‌ریزی، باید ۴۲ درصد زائران از مرز مهران و ۵۸ درصد از مرزهای شلمچه و چزابه از کشور خارج و وارد شوند.

مرز مهران برای ۱۷ استان درنظر گرفته شده که با توجه به مسیر دسترسی، استان‌های شمال و شمال غرب کشور را دربرمی‌گیرد.  استان‌های مرکزی و شمال شرقی نیز از مرز شلمچه و چزابه و استان‌های جنوبی و جنوب شرق از مرز شلمچه عبور می‌کنند.

ستاد اربعین، مرز شلمچه را برای تردد اتباع خارجی در نظر گرفته است. یعنی مراجعه آنها به مرزهای دیگر بی‌ثمر است و اتباع خارجی اگر به دو مرز دیگر بروند، امور مربوط به خروج و ورود آنها انجام نمی‌شود و نمی‌توانند از کشور خارج و وارد خاک عراق شوند.

طبق مصوبه ابلاغی ستاد اربعین به استان‌ها، برگشت زائران به ایران نیز از همان مرزی باید باشد که هنگام خروج از کشور، از آن گذر کرده‌اند، یعنی زائری که از چزابه رفته و مُهر خروج از این پایانه مرزی را دریافت کرده، نمی‌تواند از مرز مهران و یا شلمچه وارد شود.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، مسیرهای فرعی در جاده‌های ایلام هم برای تردد اضطراری خودرو زائران در نظر گرفته شده است.

طبق تقسیم‌بندی صورت گرفته در این سه مرز، امکانات نیز متناسب با جمعیت مراجعه کننده تامین خواهد شد و حضور بیش از حد تعیین شده در هر یک از مرزها، برابر است با محدودیت در توزیع امکانات.

به همین خاطر معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور از مردم درخواست کرده است؛ سفر خود را حتما مدیریت کنند و تعدادی زودتر بروند و بازگردند و تعدادی دیرتر  به مرزها بروند و از عراق هم با تاخیر برگردند.

همچنین درخواست شده است؛ با توجه به شرایط مناسب در مرزهای جنوبی، زائران بیشتر از طریق مرزهای این منطقه سفر کنند تا با محدودیت و ازدحام کمتری مواجه شوند.

از سوی دیگر نیز با این پیش‌بینی که عده‌ای بدون توجه به هشدارهای همیشگی به امید دریافت ویزا و یا حتی بدون داشتن گذرنامه به مرزها مراجعه می کنند به این امید که شاید دروازهای کشور به روی شان گشوده شود، فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران با خطاب قرار دادن آن گروه از مشتاقان زیارت، قویا چندین بار تاکید کرده است؛ زائران بدون داشتن روادید و گذرنامه به مرزها مراجعه نکنند.

طبق قوانین عراق، زائران بدون ویزا در صورت دستگیری به دو تا شش سال زندانی محکوم می شوند. اربعین سال پیش بنا بر اظهارات رییس سازمان حج و زیارت، نزدیک به ۳۰۰ زائر ایرانی که بدون ویزا وارد خارک عراق شده بودند، دستگیر شدند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر