ویندوز 7 و 8.1 دیگر فروخته نمی‌شوند
۴۱۶۷۳۹
۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
۱۵۰۶
مایکروسافت درحالی که همچنان به پشتیبانی از ویندوز‌های ۷ و ۸٫۱ ادامه می‌دهد اعلام کرد که دیگر این دو سیستم عامل را به شرکت‌های سازنده‌ی لپ‌تاپ و کامپیوترهای شخصی نمی‌فروشد.
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: مایکروسافت درحالی که همچنان به پشتیبانی از ویندوز‌های ۷ و ۸٫۱ ادامه می‌دهد اعلام کرد که دیگر این دو سیستم عامل را به شرکت‌های سازنده‌ی لپ‌تاپ و کامپیوترهای شخصی نمی‌فروشد.
 
 ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ دیگر فروخته نمی‌شوند
 
در واقع شرکت‌های تولید کننده‌ی کامپیوتر تنها می‌توانند ویندوز ۱۰ را از این شرکت خریداری و روی محصولات خودشان نصب کنند. البته استقبال از ویندوز ۱۰ بسیار زیاد بوده و اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه در دنیا با این سیستم عامل کار می‌کنند. حتی مایکروسافت اعلام کرد که بروزرسان بعدی این سیستم عامل بهار سال آینده به صورت رایگان منتشر می‌شود.

مایکروسافت دیگر لایسنس استفاده از ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ را به شرکت‌ها نمی‌دهد و به همین دلیل از مدتی دیگر هم کامپیوتری با این سیستم‌های عامل راهی بازار نخواهد شد. پس اگر می‌خواهید کامپیوتری با ویندوز ۷ یا ویندوز ۸٫۱ بخرید، باید عجله کنید. البته ویژگی‌های جالب توجه ویندوز ۱۰ کاری کرده که دیگر کسی کامپیوتر جدید با ویندوزهای قدیمی‌تر نخرد.

مایکروسافت هر روز میزان پشتیبانی خودش از این دو سیستم عامل قدیمی‌ را کمتر می‌کند. در حال حاضر این شرکت پشتیبانی خودش از ویندوز ۷ را به حداقل رسانده است؛ اما تا تاریخ ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۸ بروزرسان‌های امنیتی مهم را برای ویندوز ۷ منتشر خواهد کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج