فناوری فوق العاده چراغ‌های لیزری آئودی
۴۱۷۷۷۰
۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۶
۱۹۵۲
آئودی می‌خواهد کار خارق‌العاده‌ای بکند. تیزری که این خودروساز از مدل 2017 کوپه 10 سیلندر R8 منتشر کرده، چشم‌هایی را به رخ می‌کشد که از فناوری جدید و پیشرفته لیزر بهره می‌برند.
وب سایت پدال - امین قوام صفری: آئودی می‌خواهد کار خارق‌العاده‌ای بکند. تیزری که این خودروساز از مدل 2017 کوپه 10 سیلندر R8 منتشر کرده، چشم‌هایی را به رخ می‌کشد که از فناوری جدید و پیشرفته لیزر بهره می‌برند.

 آئودی R8 V10 پلاس با فناوری چراغ‌های لیزری

در بازار آمریکا، این اولین بار است که چراغ‌های لیزری در نمونه تولیدی یک خودرو مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته فناوری مذکور تنها در نورِ بالا تعبیه شده و تحت قالب نسخه‌ای خاص از R8 V10 پلاس به تعداد 25 دستگاه روی خط تولید خواهد رفت. رونمایی رسمی نیز همین ماه در نمایشگاه لس‌آنجلس انجام می‌شود.

 آئودی R8 V10 پلاس با فناوری چراغ‌های لیزری

بر اساس گفته‌های آئودی، هرکدام از چراغ‌های جلو یک واحد لیزر دارند که با چهار دیود لیزری بسیار قوی عمل می‌کنند. مجموع این دیودها نور آبی‌رنگی با طول‌موج 450 نانومتر بدست می‌دهند که توسط مبدل‌های فسفر به نور سفیدرنگ بسیار شفاف و خالصی تبدیل می‌گردد.
برای بکار افتادن فناوری لیزر، سرعت خودرو حداقل باید 40 مایل بر ساعت (64.3 کیلومتر بر ساعت) باشد. پرتو آن، نوربالای LED را تغذیه کرده و نور کم و پهناوری را در سطح جاده پیشِ رو می‌گستراند.

 آئودی R8 V10 پلاس با فناوری چراغ‌های لیزری

نسخه میزبان چراغ‌های لیزری همچنین رنگ بدنه طوسی کوانتوم (Quantum Gray)، بسته خارجی تیتانیومی با نمای مشکی، روکش آلکانتارا و دوخت به‌اصطلاح الماسی، جلوپنجره زغالی براق و رینگ‌های 20 اینچی به رنگ سیاه تیره براق خواهد داشت. نوار نارنجی‌رنگی نیز روی صفحه کربنی پشت درب‌ها و نقاط مختلف کابین دیده می‌شود که به‌نوعی شبیه به یک امضای اختصاصی است.

 آئودی R8 V10 پلاس با فناوری چراغ‌های لیزری

طبق منابع رسمی و خودِ کمپانی، قیمت هر دستگاه از 25 نمونه این نسخه 229,200 دلار می‌باشد که تنها تعداد انگشت‌شماری برای فروش باقی‌ مانده‌اند.
 
 
 
 در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید:
 
 آئودی R8 V10 پلاس با فناوری چراغ‌های لیزری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج