عفو بین‌الملل خواستار آزادی شیخ سلمان شد
۴۱۸۲۰۷
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۳
۱۴۵۴ 
سازمان عفو بین الملل، آزادی فوری شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت وفاق و رهبر مخالفان بحرین را خواستار شد.
خبرگزاری تسنیم: سازمان عفو بین الملل همچنین از مقامات بحرین خواست تا حکم مجازات صادر شده علیه شیخ علی سلمان را لغو کنند.

عفو بین الملل در این بیانیه که در آستانه محاکمه مجدد دبیرکل الوفاق در دادگاه استیناف صادر شده، تأکید کرده است: دادگاه تجدید نظر حکم 9 سال زندان شیخ علی سلمان را نقض و بار دیگر موضوع را در دادگاه استیناف مطرح کرد. این دادگاه قرار است فردا (یکشنبه) حکم صادر شده علیه شیخ علی سلمان را دوباره بررسی و رای صادر کند.

به گزارش العالم، سازمان عفو بین الملل خاطرنشان کرد: شیخ علی سلمان زندانی سیاسی است و به دلیل اظهارنظر بازداشت شده است.

این سازمان به نقل از وکلای شیخ علی سلمان تصریح کرد: دادگاه برای محکوم کردن وی به سخنرانی های مونتاژ شده وی استناد کرده، و حاضر به پخش کامل سخنرانی‌ها نشده است.

شیخ علی سلمان دسامبر 2014 (دی ماه 1393) بعد از چند سخنرانی صلح آمیز که در آن اصلاحات سیاسی را خواستار بود، بازداشت شد.

رژیم  آل خلیفه اوایل تیرماه 1394 شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین، را به اتهام آن چه اهانت به وزارت کشور بحرین و تحریک مردم این کشور برای قانون شکنی و تغییر نظام حاکم عنوان شد، به چهار سال زندان محکوم کرد.

سپس دادگاه تجدید نظر بحرین حکم چهار سال حبس برای شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین را به حکم 9 سال زندان تبدیل کرد و در نهایت دیوان عالی این کشور این حکم را نقض کرد.

شیخ علی سلمان، دبیر کل گروه اصلی سیاسی مخالف با رژیم حاکم بحرین (جمعیت الوفاق) که در دهه 1990 از این کشور تبعید شده بود، در سال 2001 به کشور خود بازگشت. وی به عنوان رهبر الوفاق در جریان اعتراضات سال 2011 در بحرین نقشی فعال داشت و به رهبری حرکت اصلاح طلبانه در این کشور ادامه داد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج