مک دونالد؛ کمپانی ستاره سازی
۴۱۹۳۵۲
۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۴
۷۹۷۰ 
از همبرگرفروشی تا قله موفقیت
استخدام در رستوران های زنجیره ای مک دونالد گزینه بدی برای شغل اول نیست. شاید برای شما قابل باور نباشد تعدادی از موفق ترین انسان ها در عرصه های مختلف شغلی، کارشان را از مک دونالد شروع کرده و کم کم پله های ترقی را پیموده اند و به بزرگ ترین ها در حرفه خود تبدیل شده اند.
هفته نامه تماشاگران امروز - مینا شرفی: استخدام در رستوران های زنجیره ای مک دونالد گزینه بدی برای شغل اول نیست. شاید برای شما قابل باور نباشد تعدادی از موفق ترین انسان ها در عرصه های مختلف شغلی، کارشان را از مک دونالد شروع کرده و کم کم پله های ترقی را پیموده اند و به بزرگ ترین ها در حرفه خود تبدیل شده اند.
 
نزدیک به 20 میلیون نفر تاکنون برای مک دونالد کار کرده، همبرگر پشت و رو کرده، سیب زمینی در پاکت گذاشته یا نوشابه ریخته اند؛ حتی جف بزوس، موسس آمازون و سومین فرد ثروتمند جهان در حال حاضر هم، روزی در این رستوران زنجیره ای کار می کرده است.
 
بعضی فقط برای گذران زندگی، در این رستوران کار کرده اند و عده هم از کار در این رستوران درس زندگی گرفته اند. شرکت مک دونالد در کتابی که به تازگی به چاپ رسانده اعلام کرده 46 نفر از کسانی که از افراد موفق دنیا محسوب می شوند زمانی در مک دونالد کار کرده اند. در این مطلب تعدادی از این افراد موفق را معرفی می کنیم:
 
مک دونالد؛ کمپانی ستاره سازی 
 
جف بزوس: موسس سایت آمازون که در حال حاضر ثروتی بالغ بر 71 میلیارد دلار دارد و دومین فرد ثروتمند آمریکا محسوب می شود زمانی در مک دونالد کار می کرده و کارکردن در این رستوران زنجیره ای را یکی از عوامل موفقیت فعلی اش می داند. نظم و انضباط و سرعت در کار توانایی هایی بود که بزوس در مک دونالد یاد گرفت.
 
او می گوید: «در 16 سالگی یاد گرفتم چگونه با یک دست و در نهایت دقت و تمیزی تخم مرغ بشکنم. در شبفت های کاری ام عاشق شنبه صبح ها بودم. یک کاسه بزرگ به من می دادند و باید 300 تخم مرغ می شکستم و در آن می ریختم.»

ریچل مک آدامز: این هنرپیشه کانادایی نامزد دریافت جایزه اسکار برای فیلم اسپات لایت، برای سه سال در تابستان ها موقع فراغت از تحصیل در مک دونالد کار می کرده. خودش که می -گوید اصلا کارمند خوبی برای مک دونالد نبوده: «اصلا نمی دانم برای چی من را نگه داشته بودند. همیشه در هپروت بودم. فکر می کنم فقط صدایم برای خوشامدگویی به مشتریان خوب بود و تنها کارم خوشامدگویی به آنها بود.»
 
مک دونالد؛ کمپانی ستاره سازی
 
جی لنو: این کمدین معروف آمریکایی در دهه 70 میلادی در رستوران مک دونالد در آندرو ماساچوست جایی که در آنجا متولد شده کار می کرده. کار او در مک دونالد پشت و رو کردن همبرگر بوده است.

شارون استون: این هنرپیشه، تهیه کننده و مدل آمریکایی هم زمانی از کارکنان این فست فود زنجیره ای بوده. او در 19 سالگی و قبل از وارد شدن به دنیای مدلینگ در یکی از شعبات مک دونالد در پنسیلوانیا همبرگر پشت و رو می کرده.

اندی کارد: او رییس کارکنان جورج بوش، رییس جمهور آمریکا و کسی بود که خبر حملات تروریستی 11 سپتامبر را به اطلاع بوش رساند. این مقام ارشد سیاسی هم زمانی مدیر یکی از رستوران های مک دونالد بوده است. او می گوید: «همیشه با خودم فکر می کردم در مک دونالد همه در یک سطح هستند. پولدار و فقیر، سفید و سیاه در کنار هم در یک صف می ایستند و در کنار هم یک غذا را می خورند.».
 
مک دونالد؛ کمپانی ستاره سازی
 
پینک: این خواننده و ترانه سرا و بازیگر آمریکایی هم زمانی در مک دونالد کار می کرده، اما هیچ وقت دلش نمی خواهد دوباره آن دوران را به یاد بیاورد. پینک می گوید: «بعضی اوقات کابوس می بینیم که دوباره در مک دونالد کار می کنم. این بدترین کاوبس زندگی من است و دوست ندارم دوباره تکرار شود. من برای رسیدن به جایگاه فعلی ام خیلی زحمت کشیده ام.»

کارلس لوییس: یکی از اسطوره های دو و میدانی جهان هم موفقیت هایش را مدیون کار در مک دونالد می داند. این دونده آمریکایی که 10 مدال المپیک شامل 9 مدال طلا را در کارنامه افتخاراتش دارد، می گوید: «در مک دونالد بود که اهمیت زمان را یاد گرفتم. نباید اجازه می دادم سیب زمینی ها سرد شوند. در میدان مسابقه هم اگر چندصدم ثانیه معطل می کردم هرگز مدال طلا نمی گرفتم.»

پل رایان: سخنگوی فعلی کنگره آمریکا هم زمانی از کارکنان دون پایه مک دونالد بوده. او با به یادآوردن آن دوران می گوید: «مدیر رستوران تشخیص داده بود من توانایی اجتماعی کافی برای نشستن پشت صندوق را ندارم اما حالا سخنگوی کنگره هستم. زمانی که 16 سالم بود در مک دونالد همبرگر پشت و رو می کردم، ظرف ها را داخل ماشین های ظرفشویی غول پیکر می گذاشتم و منتظر می شدم تا میزها را تمیز کنم اما می دانستم همیشه در این وضعیت نخواهم ماند».
 
 مک دونالد؛ کمپانی ستاره سازی

شانیا تواین: او قبل از آنکه پا به عرصه خوانندگی بگذارد و به یکی از ستاره های دنیای موسیقی پاپ و کانتری تبدیل شود در اونتاریو در یکی از شعب مک دونالد کار می کرد.

استار جونز: این وکیل، روزنامه نگار، نویسنده، مجری تلویزیونی و طراح مد قبل از عروسی یک میلیون دلاری اش، در مک دونالد سیب زمینی سرخ می کرد و مدتی هم صندوق دار بود.

جیمز فرانکو: این هنرپیشه 38 ساله آمریکایی که جایزه گلدن گلوب را به خاطر بهترین بازیگر مرد در «زندگی نامه جیمز دین» از آن خود کرده و نامزد دریافت اسکار شده هنوز هم به نیکی از دوران حضورش در مک دونالد صحبت می کند. زمانی که 19 سال داشت از دانشگاه UCLA اخراج و برای سه ماه در این رستوران مشغول به کار شد. او می گوید: «همه آنچه می دانم این است که هر زمان به مک دونالد نیاز داشتم در کنارم بود. وقتی هیچ کس نبود مک دونالد را داشتم.»
 
مک دونالد؛ کمپانی ستاره سازی
 
سیل: این خواننده و ترانه سرای انگلیسی در سال 1979برای دو هفته در مک دونالد کار کرد.

جیمز دارسی: این بازیگر بریتانیایی زمانی در مک دونالد کار می کرده. البته خیلی خوش شانس بوده که زنده مانده است چرا که در جریان یک گروگانگیری در شعب این رستوران فردی مسلح روی او اسلحه کشیده است.

جو کرنن: این سیاستمدار آمریکایی که برای دو سال فرماندار ایندیانا بود در سال 1968 قبل از اینکه از دانشگاه نوتردام فارغ التحصیل شود و به نیروی دریایی بپیوندد در این فست فود محبوب کار می کرد.
 
مک دونالد؛ کمپانی ستاره سازی
 
فرد دورست: او قبل از پیسوتن به گروه لیمپ بیزکیت در شیفت صبح یکی از شعب مک دونالد در فلوریدا کار میکرد. فرد دورست خواننده اصلی این گروه محبوب آمریکایی است.

ایندی مک دوول: این بازیگر آمریکایی در کارولینای جنوبی در شعبه ای از مک دونالد کار می کرده است. او می گوید تجربه ای که در هنگام کار در این رستوران به دست آورده به او در بازیگری هایش کمک بسیاری کرده است. او می گوید: «محیط بسیار خوبی برای کار کردن بود، کار گروهی را در آنجا یاد گرفتم.»

مارسیا فودج: داشتن یک صندلی در کنگره آمریکا با نشستن پشت صندوق رستوران مک دونالد کاملا متفاوت به نظر می رسد اما برای مارسیا فودج، نماینده اوهایو در کنگره آمریکا این دو شغل شباهت های بسیاری دارد. او که خودش زمانی در مک دونالد کار می کرده، می گوید: «در هر دو شغل شما با مردم سر و کار دارید. باید آنها را در یک پروسه راهنمایی کنید، اگر اشتباهی رخ داد باید از مردم عذرخواهی کنید. پس می بینید خیلی هم با هم فرقی ندارند».
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج