جانسون: نباید از انتخاب ترامپ نگران باشیم
۴۲۱۶۹۴
۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
۱۴۳۱ 
وزیر خارجه انگلیس گفت که دلیلی برای نگرانی از انتخاب ترامپ وجود ندارد و اکنون فرصت خوبی برای گسترش روابط اقتصادی با آمریکا فراهم آمده است.
خبرگزاری فارس: «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس در پی انتخاب «دونالد ترامپ» به سمت ریاست‌جمهوری آمریکا گفت که نباید از این وضعیت ناراضی بود.

بنابر اعلام خبرگزاری رویترز، جانسون معتقد است که پیروزی ترامپ فرصت اقتصادی را برای اروپا پدید می‌آورد و کشورهای اروپایی نباید از روی کار آمدن وی نگران باشند.

جانسون در پی دیدار با «الکساندر ووچیچ» نخست‌وزیر صربستان گفت: «من در کمال احترام به دوستان اروپایی‌ و همکارانم گفته‌ام که اکنون زمانی است که ما نباید درباره انتخابات نگران باشیم.او ورای اینکه یک معامله‌پرداز باشد، می‌خواهد تا توافق تجارت آزاد با بریتانیا داشته باشد.»

پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری باعث شده تا راست‌گرایان افراطی در فرانسه، هلند و اتریش از پیروزی وی استقبال کنند اما شماری دیگر هم درباره گسترش دیدگاه‌های پوپولیستی و مواردی از این دست ابراز نگرانی کنند.

جانسون افزود: «من معتقدم که اکنون فرصت خوبی برای ما فراهم آمده است که روابط خود را بر اساس اهمیت اقتصادی که برای ما دارد و نیز ثبات جهانی دارد بسازیم.»

وزیر خارجه انگلیس یکی از حامیان اصلی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود و ترامپ هم همواره از وی حمایت می‌کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج