انتقاد از طرفداران بازگشایی سفارت آمریکا در ایران
۴۲۵۵۰۲
۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
۳۷۷۹
آیت الله مصباح یزدی گفت: در بسیاری از موارد اوضاع برعکس می شود یعنی آن چه که از نظر قرآن افساد و فساد است به عنوان مصحلت انجام می شود. قرآن باید صریحا به جنگ این ها برود، خود این ها مفسد هستند اما می گویند ما اصلاح طلبیم و می خواهیم اوضاع آرام باشد و جنگ و دعوا نشود حال اگر آمریکا یک سفارتخانه هم داشته باشد به ضرر ما تمام نمی شود و عوض آن رونق اقتصادی پیدا می کنیم و تحریم ها برداشته می شود پس مصلحت است.
پایگاه خبری انتخاب: آیت الله مصباح یزدی با بیان این که اگر شناخت درستی وجود نداشته باشد در مصلحت و مفسده ها اختلاف پیش می آید، گفت: در بسیاری از موارد اوضاع برعکس می شود یعنی آن چه که از نظر قرآن افساد و فساد است به عنوان مصلحت انجام می شود.
 
آیت الله مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در جلسه درس اخلاق با بیان این که کاری که نتیجه مطلوب داشته باشد مصلحت می شود، گفت: این مطلوب را اول عقل و اگر توان عقل نرسید وحی تعیین می کند.

وی افزود: صلاح و فساد را باید نسبت به نتیجه ای که بر آن مترتب می شود بسنجیم، ممکن است مسأله ای دو حیثیت داشته باشد که مهم را باید فدای اهم کرد نه این که اهم را فدای مهم کنیم؛ نتیجه را باید با جهان بینی بشناسیم و تعیین کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که کارهای مفید مصلحت و صلاح می شود، اظهار داشت: اگر کاری که انسان می کند با هدف آفرینش تناسبی نداشته باشد هر اندازه افراد به به کنند فایده ای ندارد و مصلح نیست.

وی ادامه داد: تا انسان نداند برای چه خلق شده و کمال واقعی چیست نمی تواند مصلحت و مفسده واقعی را تشخیص دهد، آیا بقای اسلام مهم است یا این که اسلام پایمال شود و هدف انسان باقی بماند؛ هر چیزی که برای رسیدن به هدف حقیقی باشد مصلحت است.

آیت الله مصباح یزدی با بیان این که اگر شناخت درستی وجود نداشته باشد در مصلحت و مفسده ها اختلاف پیش می آید، ابراز داشت: در بسیاری از موارد اوضاع برعکس می شود یعنی آن چه که از نظر قرآن افساد و فساد است به عنوان مصحلت انجام می شود.

وی عنوان کرد: قرآن باید صریحا به جنگ این ها برود، خود این ها مفسد هستند اما می گویند ما اصلاح طلبیم و می خواهیم اوضاع آرام باشد و جنگ و دعوا نشود حال اگر آمریکا یک سفارتخانه هم داشته باشد به ضرر ما تمام نمی شود و عوض آن رونق اقتصادی پیدا می کنیم و تحریم ها برداشته می شود پس مصلحت است.

رییس مؤسسه امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: مصلحت را باید با چه چیزی سنجید، در این جا با شهید فهیمده اختلاف فتوا وجود دارد چون او می گوید باید شهید شوم تا اسلام باقی بماند اما برخی می گویند احکام اسلام پایمال شود تا ریاست داشته باشند.

وی اضافه کرد: کدام از این فتواها درست است و معیار چیست، باید هدف نهایی را از زندگی بشناسیم و بدانیم که برای چه خلق شدیم و دنبال چه چیزی باید بگردیم، اگر درست شناختیم آنچه برای رسیدن به هدف مفید است صلاح و مصلحت می شود اما عکس آن افساد محسوب می شود.
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1395/08/27
ولش کنید این آمریکا رو بد یا خوب انقدر ذهنتون رو درگیرش نکنید کلی جوون بیکار ازداوج نکرده داریم
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1395/08/27
امریکا شیطان بزرگ است و رییس جمهورش دجال اکبر است..ما مردم فهیم و همیشه در صحنه ایران اسلامی اجازه چنین کاری را نمیدهیم ...مرگ بر امریکا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۷
اسمت یاد کارتون جیمبو هواپیما کوچولو انداخت یادش بخیر چه کارتون های خوبی بود
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1395/08/27
لطفا بجای این نظریه‌ها بفکر خیل عظیم جوانان ایرانی تحصیل کرده باشید تا فردا در برابر خدا جوابگو باشید.
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1395/08/27
سلام رابطه باهمه کشورها باید داشته باشیم اگر رشد مملکت را بخواهیم ولی باج ندهیم
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1395/08/27
در مورد باز شدن سفارت آمریکا بهتر نیست همه پرسی شود اصلا نظر مردم هم برایتان مهم است؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۷
من موافق بازگشایی سفارت امریکا هستم اما نظر شما را نمیپسندم برای امور اینچنینی فکر نکنم همه پرسی کار درستی باشه
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1395/08/27
رابطه با امریکا وانگلیس هرگز چون این دو کشور خونخوار با ملت شریف وبزرگوار ایران در طول تاریخ خوب عمل نکرده اند وایران را همین دو کشور ظالم در دوران گذشته نابود وبه خاک وخون کشیدند! دیگر ضرورتی ندارد مجددا ما تاریخ راتکرار کنیم ؛ هر چی بدبختی کشیدیم از همین آقایانی است که میخواهند ایران را چند باره دودستی تقدیم انها کنند واز گذشته هم عبرت نمی گیرند یادشان رفته در طول 8سال جنگ چطور صدام رام را برای نابودی ایران تا بن دندان مسلح کرده وبه جان ایران عزیزمان انداختند؛ که بعداز گذشت سالها ازجنگ هنوز اجساد (استخوان های )مطهر فرزندان ایران که در راه دفاع از خاک وجان وناموس این کشور دفاع کردند هر چند از گاهی پیداوتشییع می شود؛ خاک بر دهان کسیکه بخواهد این راه مقدس به بیراهه بکشاند این گروه به نطر من ایرانی نیستند که به فکر نوکری مریکا افتاده اند ؛خوب اگر واقعا خیلی مایلند که چنین باشد گروهی تشریف ببرند دردامان همانها ونوکری کنند وبه مراد دلشان برسند دیگه هم از طرف مردم غیور کشورمان تصمیم نگیرند این مملکت از آن این ملت است وبعد از قرنها ان را با خون پاک شهیدان بسیار ازدست نا اهلان گرفته ودیگه نمی خواهیم به خواست گروهی نوکر صفت براحتی از دستش بدیم ؛این گروهی که می خواهند چنین اتفاقی بیافتد واقعا خائن هستند ونباید در این مملکت باشد پولهایی که از این مملکت می گیرند حرام حرام حرامشان باشد.......
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1395/08/27
در این رابطه همه پرسی بگذارید
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1395/08/27
چرا سانسور میکنی ادمایی مثل شما باعث عقب موندگی کشور میشه یا میترسی
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1395/08/27
درپاسخ جناب خسروی .من مایل به بازگشایی سفارت آمریکا درایران نیستم اما باطرز فکر شماهم موافق نیستم ا........
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1395/08/27
بزاریم تمام گروها دلایل خودشونو برای این قضیه بگند بعد همه پرسی انجام بدیم
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1395/08/27
دقیقا سمتش در امور خارجا چیه
United States
19:39 - 1395/08/27
کشور های غربی یک روزی در جنگ شکم همو پاره می کردند چه دشمنی هایی که با هم نداشتند ولی الان برادر هم شدند ما یک روزی امپراتوری داشتیم و تا اتن هم پیش رفتیم ایا ادم نکشتیم و..... این درسته که کشور های اونا الان بگن ایران یه زمانی به ما ظلم کرد پس ارتباط بی ارتباط. و غربی ها تا اخر عمر به جون هم بیوفتن. به خاطر جنگهای جهانی. ژاپن امریکا المان فرانسه اینا را ببینید. چرا ماها اینقد سنای و ساده فکر میکنیم. کشور ما نیاز دارد تا با همه مردم دنیا تعامل داشته باشد من فکر میکنم که ملت ما ترس دارند بله ترس از اینکه دوباره توسط دولت های غربی و امریکا مستعمره و در واقع تحت امرشان قرار بگیریم. به نظر من اگه ما از مردمی اصیل هستیم به جای دشمنی باید با دوستی بتونیم خودمان را قوی و تقویت کنیم بدون زیر پا گزاشتن ارمان هایمان پس از ان که نیرومند شدیم مثل امریکا دنیا در دستانمان می چرخد و با راهتی میشه تمام ابر قدرت ها را نابود کرد واسراعیل. به ژاپن نگاه کنید. مشکل اصلی ما کشور های مسلمان اسراعیله که به خاطر اون با تمام دنیا درگیریم. اینو میشه با افزایش قدرت نظامی تبدیل به یک موش مرده کرد. البته امریکا قدرت طلبه و ممکنه با همین دوستی جلوی پیشرفت و توان نظامی ما را بگیره و حتی نفوز کنه از راه دشمنان داخلی. ولی اینو هم میشه با ایجاد یک سازمان اطلاعاتی قوی. فرهنگ سازی جلوگیری کرد . هر چند دشمنان اصلی ما همین اختلاص گران داخلی هستند که دارن ملتو ضعیف میکنن. ما در داخل ضعف داریم. که اجازه پیشرفت کشورو گرفته. وگرنه اگه ما از نظر اقتصادی قوی بودیم الان یک ابر قدرت بودیم.به نظر من در چهار چوب یک سری تدابیر باز شدن سفارت امریکا کار خوبی هست.
پاسخ ها
سراج
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
سلام - آقا ايمان و ديگر عزيزان:
آمريكا كه لولو نيست ازش بترسيم . وقتي آمريكا سر عناد دارد و با ما و دنبال فرصت هاي ضربه زدن است چطور مي خواهيد لانه جاسوسي در اختيارش بگذاريد. بعضي آقايون گفتند ما جوونهاي بيكار - مگه قراره آمريكا بياد براش شما كار دست و پا كنه؟؟ مگه توي افغانستان اومده كار براي اونها آورده؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج