افزایش طلای جهانی در پی عقب‌ نشینی دلار
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۲۵۵۸۴
۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
۱۶۱۱
طلا در بازار جهانی به دنبال کند شدن روند رشد ارزش دلار، در معاملات روز پنج شنبه اندکی افزایش پیدا کرد.
خبرگزاری ایسنا: طلا در بازار جهانی به دنبال کند شدن روند رشد ارزش دلار، در معاملات روز پنج شنبه اندکی افزایش پیدا کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور، ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۲۶.۲۶ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه ۰.۲۵ درصد کاهش داشت.
 
در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۱۵ درصد افزایش یافت و در ۱۲۲۵.۷ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه ۶۰ سنت یا کمتر از ۰.۱ درصد کاهش یافت و در ۱۲۲۳.۹۰ دلار بسته شد.

طلا از چهارشنبه گذشته که پس از اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ریسک گریزی معامله گران و سرمایه‌گذاران بهبود یافت، بیش از ۱۰۰ دلار یا شش درصد از ارزش خود را از دست داد.

شاخص دلار که این ارز را در برابر سبدی از شش ارز بزرگ دنبال می‌کند، در معاملات آسیایی ۰.۱۳ درصد اُفت کرد و به ۱۰۰.۲۸۰ واحد رسید. این شاخص روز چهارشنبه به ۱۰۰.۵۷ صعود کرده بود که بالاترین سطح در حدود ۱۴ سال گذشته بود.

دلار پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هفته گذشته آمریکا، تحت تاثیر بالا رفتن انتظارات برای رشد فشارهای تورمی در دولت ترامپ و افزایش بازده اوراق قرضه دولتی، بیش از دو درصد رشد هفتگی داشت.

عامل دیگری که قیمت طلا را تحت فشار منفی قرار داده است، دورنمای افزایش نرخهای بهره آمریکا در ماه آینده است. پاتریک هارکر، رییس بانک فدرال فیلادلفیا اظهار کرد: وی موافق افزایش نرخ‌های بهره بوده و بانک مرکزی آمریکا ممکن است در صورت گسترش تدابیر محرک مالی در دولت ترامپ، روند افزایش نرخ‌های بهره را تسریع کند.
بر اساس گزارش رویترز، جیمز بولارد، رئیس بانک فدرال سن لوئیس روز چهارشنبه اظهار کرده بود تنها یک اتفاق غیرمنتظره ممکن است باعث شود بانک مرکزی در نشست دسامبر، افزایش نرخهای بهره را تصویب نکند.

بازارهای مالی انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا افزایش‌ نرخ‌های بهره که دومین افزایش در طول یک دهه گذشته خواهد بود را ماه آینده تصویب کند و احتمال می‌دهند با افزایش هزینه بر روی زیرساخت در دوران ترامپ و رونق رشد اقتصادی آمریکا، نرخ‌های بهره با روند سریع‌تری افزایش پیدا کنند.

جیمز استیل، تحلیل‌گر ارشد فلزات ارزشمند در "اچ اس بی سی سکوریتیز" در یادداشتی نوشت: از آن‌جا که بازار طلا احتمال افزایش نرخ‌های بهره در دسامبر را در قیمت‌ها لحاظ کرده است، اظهارات بولارد برای قیمت طلا منفی نخواهد بود.

جانت یلن، رئیس بانک مرکزی آمریکا، روز پنجشنبه در برابر کنگره حاضر می‌شود و اظهارات وی برای ارزیابی دورنمای اقتصادی و سیاست پولی به دقت از سوی بازار دنبال می‌شود.
طلا به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا فوق العاده حساس است، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر هزینه نگهداری این فلز که دارایی بدون بازده به شمار می‌رود را افزایش می‌دهد و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می‌زند.

ذخایر طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه ۰.۱۳ درصد کاهش یافت و به ۹۲۶.۲ تن رسید که منعکس کننده ضعیف شدن علاقه سرمایه‌گذاران به این فلز زرد است.

بانک مک کواری نسبت به طلا در سال ۲۰۱۷ خوش بین بوده و معتقد است ابهام سیاسی و اقتصادی از این فلز حمایت خواهد کرد. فرانک هولمز، مدیرعامل یک صندوق سرمایه گذاری آمریکایی معتقد است اگر ترامپ به وعده‌های انتخاباتی برای لغو توافقهای تجاری اقدام کند و واردات ارزان برای حمایت از مشاغل داخلی متوقف شود، قیمت‌های پایینتر ممکن است فرصتی برای خرید طلا باشد. اما در حال حاضر بعضی از سرمایه گذاران طلا را رها کرده و پولشان را وارد بازار سهام کرده اند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۶.۹۵ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱۲ درصد کاهش، ۹۴۲.۸۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم ۰.۲۲ درصد افزایش یافت و در ۷۱۶.۸۰ دلار ایستاد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر