در نبود احمدی نژاد، اصولگرایان پنچر شده اند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۲۷۴۰۰
۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
۱۴۷۹
ادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در خصوص نتیجه انتخابات آمریکا اظهار داشت: آنچه باعث شگفتی شد پیروزی ترامپ بود. اما اینکه چرا او پیروز شده دست کم در ایران زیاد به آن پرداخته نشده است.
پایگاه خبری انتخاب: صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در خصوص نتیجه انتخابات آمریکا اظهار داشت: آنچه باعث شگفتی شد پیروزی ترامپ بود. اما اینکه چرا او پیروز شده دست کم در ایران زیاد به آن پرداخته نشده است.

زیباکلام  اظهار داشت: به نظر نمیرسد ترامپ نتیجه ترس ها و نگرانی های سفید پوست های آمریکایی است که خیلی مرفه و تحصیل کرده نبودند و دانش اجتماعی بالایی نداشتند. او  توانست تردید ها و نگرانی های اینها را از روند جهانی شدن و آمدن خارجی ها به آمریکا را  مصادره به مطلوب کند.

این استاد علوم سیاسی  با اشاره به اظهارات ترامپ در رقابت های انتخاباتی در خصوص همسویی او با روسیه در منطقه گفت این هم سویی به گونه ای بوده که در حقیقت ترامپ معتقد است درست است که باید با داعش مبارزه کرد؛ ولی به هیچ وجه نمی خواهد آمریکا را درگیر کند. یعنی درحقيقت مشخص است چه میگوید. او می گوید من با تمام وجود میخواهم داعش از بین برود، ولی آمریکا نباید هزینه بکند. برای این کار اگر کسان دیگر میخواهند این کار را بکنند دستشان باز است.

او با بیان اینکه جریان اصولگرایان در اینجا حالت دوگانه دارد گفت: از یک طرف خوشحال است که ترامپ برنده شده؛ از سوئی دیگر میخواهد به مردم ایران بگويد ببینید آمریکا چقدر علیه رئیس جمهور کشورشان هستند و ناراضی اند.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در خصوص تاثیر انتخابات آمریکا بر آینده انتخابات در ایران نیز گفت: این انتخابات هیچ تاثیری ندارد. یعنی چه کلینتون رییس جمهور می شد یا چه ترامپ، شانس روحانی همین بود و تغییری نکرده است.

او همچنین در خصوص راهبرد اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری بعدی گفت: اصولگرایان بعد از اینکه احمدی نژاد تمام شد عملا پنچر شدند و هیچ آینده و هیچ نقشه راهی برای انتخابات رياست جمهوري ندارند . آدم هایشان تا حدودی مشخص است ، این کاندیداهای احتمالی پرویز فتاح ، ضرغامی ، حداد عادل ، جلیلی و قالیباف است. از کره ماه که نمیتوانند شخصیتی را رو کنند.

زیباکلام با تاکید بر اینکه  روحانی حتی با دست و پای بسته هم میتواند با این شخصيت ها رقابت کند و آنها را شکست دهد گفت: تنها کسی که رقابت را جدی میکرد و چالش را برای روحانی جدی میکرد احمدی نژاد بود .

او در ادامه بحث ایجاد وحدت در میان اصولگرایان یا استراتژی چند کاندیدایی را بررسی کرد و گفت: قالیباف هیچ شانسی ندارد. به دو دلیل: یک اصولگرایان او را نامزد اصلی نخواهند کرد چرا که او را قبول ندارند و به صمیمیت و صداقت ایشان تردید دارند ولی فرض کنیم که من اشتباه میکنم و اصولگرایان بگویند زیباکلام بیخود گفته ما به او کاملا اعتماد داریم و او قرار است کاندیدای ما باشد و آنها اعلام کنند ما سیستم چند نامزدی را کنار گذاشتیم و همه ما پشت قالیباف ائتلاف کردیم. فکر نميکنم او هفت یا هشت میلیون بیشتر رای بیاورد محبوبیت قالیباف با نسبت سال 92 منحنی اش رو به افول بوده و هیچ دلیلی ندارد بگوئیم او محبوبیتش بیشتر شده بنابراین شانس زیادی ندارد .

زیباکلام همچنین در خصوص احتمال معرفی یک چهره جدید از جبهه اصولگرایی به عنوان نامزد انتخاباتی نیز گفت: چه کسی میخواهد بیاید ؟ پرویز فتاح است که می تواند جای احمدی نژاد وارد شود . تمام کسانی که پتانسیل این را دارند که نامزد شوند را ما ميشناسیم/ کدامشان رای جمع کن هستند؟ تنها رای جمع کن اینها احمدی نژاد بود که منتفی شد.

او با بیان اینکه برای شهرداری هم وارد نخواهد شد او اهل کارهای دسته جمعی و برنامه ريزي شده نیست؛ بنابراین برای مجلس و شورای شهر و اينها نمي آید او تنها برای یک انتخابات خواهد آمد و آن هم ریاست جمهوری است

زیبا کلام همچنین در خصوص صحبت ها اخیر حداد عادل در خصوص تمایز این انتخابات از سایر انتخابات ها نز گفت: حداد عادل براي اینکه بگويد ماشین اصولگرایان متوقف نشده و ما همچنان پیروزمندانه به پیش میرویم این حرف ها را میزند و دائم می گوید ما یک گزینه آس داریم که به زودی رو میک نیم. اینها برای روحیه دادن به افکار عمومی جریان اصولگراست و هیچ پایه و اساسی ندارد و هیچکس را ندارند.

او همچنین در خصوص مرجعیت سیاسی جامعه روحاميت برای اصولگرایان و قابلیت وحدت آفرینی این جبهه خاطر نشان کرد: جامعه روحانیت مبارز کارایی و موضوعيتش را مدتهاست که از دست داده و یعنی بگوئید روحانیت مبارز از زیباکلام پشتیبانی میکند یا نمیکند؛ فکر میکنم تنها یک یا نیم درصد راس زیباکلام بالا و پایین شود. یعنی مدتهاست که اهميتي دیگر در تعاملات سیاسی و اجتماعی جامعه ما ندارد. سی سال پیش تعیین کننده بود اما الان تعیین کننده نیست .

او درخصوص اینکه چرا جریان اصولگرا اصرار دارند بگویند جامعه روحانیت مبارز مرجع سیاسی اصولگرایان نیست گفت: این حرف ها مثل حرف های حداد عادل است. شما توقع دارید اصولگرایان چه بگویند؟ بگویند از وقتی احمدی نژاد منتفی شد ما بدبخت شدیم ؟ درعوض میگویند ما حول محور جامعتين حرکت میکنیم و موتلفه هنوز نامزد خودش را معرفی نکرده اینها برای بازار گرمی است .

او تاکید کرد: جامعه روحانیت مبارز قابلیت اینکه نامزدی را معرفی کند و به واسطه معرفی آن رای این نامزد بالا برود را ندارد. کسی برایش  اهمیتی ندارد بداند روحانیت مبارز چیست. دهه شصتی ها و افتادی ها برايشان مهم نیست روحانیت مبارز از چه کسی حمایت میکند .

زیباکلام در پایان ضمن اشاره به راهبرد تشکل نزدیک به مصباح در انتخابات آنی گفت: تشکل مصباح هم از سعید جلیلی حمایت ميکند مگر اینکه خودشان نامزد دیگری معرفی کنند . به احتمال خیلی زیاد نامزد آنها سعید جلیلی خواهد بود
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1395/09/01
ما فقط به کسی رای میدیم که واقعا دستش پاک باشه و به فکر حل مشکلات مردم باشه نه خواص
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1395/09/01
اقای زیبا کلم میشود لطفا شما مشخص کنید به کدام سمت وسوق میروید زیرا نقد شما دوپهلوست ودرواقع جهت شما هراز گاهی تعغیر میکند زیرا به یاد دارم در چند وقت قبل شما از بیسیاستی احمدی نژاد نقد وتحلیل میکردید از هر دری سخن گفتیتد یادم هست در جای اورا متحم کردید که هشت سال بدبختی چیزی جز ریاست این اقا نبود به یکباره جهت عوض شد واصولگرایان پنچر با کدام دلیل واستدلال به این نقطه رسیید اقای زیبا کلام از اموروز شما تبلیغ کاندید شدن چندین نفر را اطلاع رسانی کردید جانم یک سال مانده میدانید دیگر مردم ایران روی احساسات انتخاب نمیکنند میدانید ما هم یاد گرفتیم از نوع انتخاب امریکا که چشم بسته کسی را روی سخاننی که از او بر نمیاید انتخاب نکنیم ماهم با مراجع به سوابق کاری رفتار حرفه طرز بیان با یک معادله سنجیده ریس جمهور خود انتخاب کنیم زیر ا هشت سال ریاست سیاه باند بازی فساد اختلاص دوزدی اوردن کسانی که در حرفه خود هیچ اگاهی نداشتن فقط یک پست بعد حیف ومیل کردن بیت المال کسانی را که شما گفتید فقط مورد تایید خودتان است پس این وسط سهم ملت چه میشود گفتید کسی نیست از اسمان بیاوریم مگر ترامپ از اسمان امد که احمدی نژاد از نارمک این اشخاصی که شما تبلیغ میکنید تاریخ گذشته هستند مگر نمیشود یک ریس جمهور تحصیلکرده با سواد پاک اقتصاد دان شسته ورفته را پیدا کرد دیدید ترامپ که میگویند دیوانه است تا انتخاب شد بهترین تیم وزرای خود را انتخاب کرد اگر خودش هم نداند از چهارتا کاربلد تمام عیار کمک میگیرد واهداف خود را پیش میبرد ولی مسولین ما فکر میکنند همه فن حریفند ریاست قوانین خاص خود را دارد تازه نفس سالم شیر پاک خورده میطلبد کسی که درد مردم را دیده باشد بیکاری فقر فساد مالی وجانی جامعه را دیده باشد نمخواهد در اسمانها به برنبال یک ناجی باشید با یک نگرش به یک جوان کار دان تحصلیکرده اقتصادی وبا یک تیم کار کشته ولی پاک که دنبال منافع خود واطرافینش نباشد لطفا در باره این افراد تبلیغ واهی نکید وفردی را تحمیل ما ملت بخت بر گشته نکنید واقعا ما در این دوران پوست انداخته ایم خرد شدیم با فقر نداری بیکاری نداشتن دسته وپنجه نرم کردیم دیکر لازم نیست افراد تاریخ کذشته و شناخته شده را به ما تحمیل کنید نه قالیباف نه جلیلی نه احمدی نژاد در بین ما جای ندارند خواهش میکنم کامنت من را درج کنید تا مردم با اگاهی وبینش کامل بتوانند سرنوشت نامعلوم خود را رقم بزنند زیرا از این باند بازی خسته شده ایم یک ناجی میخواهیم نه خود بین
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1395/09/01
جناب آقای زیباکلام من شما رو خیلی دوست دارم ارزیابیها انتقادها بیشتر درست و بجا ست اینو نمیفهمم چطور فکر میکنید احمدی نژاد رای میآورد اونزمانم این آقا از قوطی در اومد رایی نداشت چی شد و چرا شد و نمیدونم ولی هرگز مردم به او رأی نمیدن بقیه هم که هیچ سعید جلیلی برای انرژی هسته ای چه کار مثبتی کرد داشتند با رییس جمهور کوته فکر کشور و وارد جنگ میکردند یه مشت آدم بیسواد قالیباف هم نمیشه چون گند زده به شهرداری این گزینه ها شکل و منش و شخصیت رییس جمهور شدن ندارند یعنی کشور ما قحطی رجاله اینا کیند دوتا گزینه بهتر معرفی کنید به غیر از مجلسیها و کسانی که سالهاست کاری نکردن فقط شعار دادن فکر ملت و کشور باشند نه فقط جیبشونو هشت سال پر کنند برن ....... متاسفانه درود بر شما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان