طوفان، خراسان شمالی را درنوردید
۴۳۳۶۷۳
۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۶
۱۷۰۳ 
طوفان با سرعت 82 کیلومتر در ساعت جمعه برخی مناطق استان خراسان شمالی را درنورید و موجب کاهش دید افقی به کمتر از 10 متر شد.
خبرگزاری ایرنا: طوفان با سرعت 82 کیلومتر در ساعت جمعه برخی مناطق استان خراسان شمالی را درنورید و موجب کاهش دید افقی به کمتر از 10 متر شد.
 
کارشناس مسئول اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: بیشترین سرعت طوفان در منطقه رباط قره بیل در مسیر آشخانه به جنگل گلستان 82 کیلومتر در ساعت بوده است.
 
آیدا فائقی به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سرعت تندباد در شهر آشخانه 68 و بجنورد 30 کیلومتر در ساعت بوده است که شدت وزش آن در مرکز استان در ساعات آینده افزایش خواهد یافت.

وی گفت: از جمعه شب بارش باران در برخی مناطق این استان آغاز می شود که احتمال آبگرفتگی معابر و تردد در جاده ها را به دنبال خواهد داشت.

کارشناس مسئول اداره کل هواشناسی خراسان شمالی افزود: از صبح یکشنبه با خروج سامانه بارشی روند کاهشی دما در استان هم آغاز می شود.

اداره کل هواشناسی خراسان شمالی پنجشنبه گذشته هم اعلام کرده بود: بررسی نقشه های پیشیابی هواشناسی و همچنین تصاویردریافتی از ماهواره بیانگر عبور سامانه بارشی از اواخر پنجشنبه شب تا اواسط روز شنبه از منطقه بوده که پیامد آن بارش برف و باران خواهد بود.

این اداره کل از دیگر پیامدهای این سامانه بارشی را وزش باد در پاره ای نقاط باد خیلی شدید با احتمال توفان و مه گرفتگی در پاره ای از نقاط استان اعلام کرده بود.

استان خراسان شمالی در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج