برنامه هایی برای مهار سفید بالک ها
۴۳۹۷۹۸
۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۶
۱۷۳۲
شهرداری تهران می‌گوید اقدامات لازم به منظور کنترل سفید بالک‌ها در پائیز و زمستان با جدیت ادامه دارد.
خبرآنلاین: شهرداری تهران می‌گوید اقدامات لازم به منظور کنترل سفید بالک‌ها در پائیز و زمستان با جدیت ادامه دارد.

مشکل سفیدبالک یا عسلک پنبه همان حشرات ریز و آزاردهنده ای که برخی می گویند بیماریزا است و برخی می گویند هیچ ضرری ندارد با گرم شدن هوا، بارها از سوی مخاطبان سرویس مشکلات مردم عنوان می شود.

شهرداری تهران گفته از هم اکنون که هوا رو به سردی است به دنبال مهار جمعیت طغیانگر این حشرات در بوستانهاست.

دراین رابطه روح اله بیداد معاون خدمات شهري و محيط زيست شهرداري منطقه 14تهران اعلام کرد: با وجودی که با شروع فصل سرما حشرات پروازی سفید بالک از بین رفته و به صورت فرم زمستان گذران در سطح زیرین برگ‌های درختان به سر می‌برند، ولی در نیمه دوم سال اقدامات ویژه‌ای به منظور کاهش جمعیت سفیدبالک به عمل آمده است که از جمله اين اقدامات می‌توان به جمع‌آوری، حمل و معدوم کردن برگ‌های آلوده درختان و تشكيل تيم‌هاي منسجم كارشناسي درسطح محله‌هاي منطقه 14 نام برد.

معاون خدمات شهري و محيط زيست شهرداري منطقه 14تهران با اشاره به میزان بالای رضایت شهروندان منطقه 14 از وضعیت فضاهای سبز اين منطقه ، برنامه ریزی جهت انجام عملیات هرس ویژه‌ی درختان توت ،انجام عملیات روغن پاشی بر سطح درختان زیتون منطقه با استفاده از روغن های امولسیون شونده و حذف تنه جوش و پاجوش درختان توت و زیتون را به عنوان بخش دیگری از کارهای صورت گرفته در فضای سبز منطقه به منظور کنترل و کاهش جمعیت سفیدبالک های منطقه 14 اعلام کرد.

هنوز هیچ مرجع علمی ارتباطی بین درختهای توت تزئینی که در پاییز هم برگ سبز دارند و ماندگاری و تکثیر حشراتی مانند سفید بالک را تایید نکرده است. برخی نظرات می گوید کاشت درختان غیربومی از جمله انواع توت تزئینی که در روزهای سرد سال هم دارای برگ سبز هستند، عامل طغیان این حشرات شمرده می شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج