آیا آمریکا شکست در حلب را خواهد پذیرفت؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۴۲۵۹۹
۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۰
۱۶۸۲
آمریکا با اشغال تدمر توسط داعش نشان داد که همچنان ابزارهای خود را برای تغییر وضعیت میدانی در سوریه از دست نداده است. ولی اشغال این شهر آن گونه که واشنگتن میخواست پیروزی ارتش سوریه در حلب را تحت الشعاع قرار نداد.
خبرگزاری فارس: ظاهرا اشغال شهر تدمر در استان حمص سوریه توسط داعش از نظر روحی هیچ تأثیری بر پیروزی نیروهای مقاومت در حلب نداشت؛ ولی سقوط شهر در این بازه زمانی بدین معناست که آمریکا با ابزارهای خود همچنان در عرصه میدانی سوریه تأثیرگذار است.

«عمر معربونی» یکی از افسران پیشین نظامی با انتشار یادداشتی در وبگاه خبری «بیروت پرس» به بررسی اشغال تدمر توسط داعش پرداخت و تأکید کرد، در خصوص واکنشهای مربوط به اشغال تدمر، آن گونه که آمریکا انتظار داشت این مسئله محقق نشد و بر شادی مردم سوریه به خاطر پیروزی در حلب تأثیری نداشت، هر چند که از شیرینی پیروی حلب اندکی کاست.

به گزارش این وبگاه، درباره عوامل اشغال تدمر توسط می توان به تکنولوژی اشاره کرد که در اختیار داعش قرار گرفته است.

این گروه سامانه‌های پیشرفته‌ای دارد که اطلاعات را به موقع دریافت می‌کند. حملات داعش طی دو سال گذشته گواه این مسئله بوده است. داعش همچنین از حرکت ماهواره‌ها نیز مطلع است و در شرایط هوایی خاص مانند غبار صحرا زمان حمله به تدمر را در نظر گرفت.

این دستگاههای پیشرفته تحت اختیار داعش اکثرا ساخت آمریکا، انگلیس، فرانسه است و در برابر پارازیت بسیار مقاوم است و در شرایط دشوار همچنان کار می‌کند.

معربونی در ادامه تصریح کرد، کاهش تعداد نیرو در پادگان تدمر و تبدیل کردن آن به یک گردان و مشارکت بسیاری از اعضای آنان در نبرد حلب یک اشتباه فاحش بود.

روسیه در خصوص تدمر به توافقش با آمریکا اعتماد کرده بود و برای چندمین بار در دام خبثیانه آمریکا گرفتار شد. هر چند که روسیه در حلب به این دام پی برد، ولی در تدمر گرفتار آن شد. از این روی باید این وضعیت به گونه‌ای تحلیل شود که داعش فرصت استفاده از خلأها را پیدا نکرده و جرأت نکند که چنین حملاتی انجام دهد.

از این روی موضع‌گیری مجدد در پادگان تدمر بهترین تدبیر برای کم کردن ضربه این حمله است و ارتش سوریه می‌تواند آن را به عقب‌نشینی داعش مبدل کند. این مسئله را در نبرد دانشکده‌های نظامی و غرب حلب شاهد بودیم. مقدمات این کار فراهم شده ولی اولویت کنونی کامل کردن پیروزی در حلب و تثبیت خطوط دفاعی منسجم در برابر داعش در تدمر و عدم اجازه سقوط فرودگاه «تی 4»  در حمص است.

می‌توان گفت که انتقال به مرحله بعدی عملیات در حلب طول نخواهد کشید و این بار نبردها در ریف شمالی و ریف غربی خواهد بود تا دایره امنیت شهر حلب گسترش پیدا کند. همچنین جبهه الباب نیز باید در اولویت قرار گیرد تا علیرغم توافقها و رایزنیهای مستمر ترکیه و روسیه از فریب احتمالی آنکارا اجتناب صورت گیرد.

از سوی دیگر، دولت آمریکا نیز پیش از تحویل قدرت به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید این کشور یک ماه فرصت دارد تا اصولی را بنا نهند که بر اساس آن آمریکا همچنان در سوریه تأثیرگذار باشد و از این طریق ترامپ ملزم شود که به حضور این کشور در سوریه ادامه دهد.

به هر حال آمریکا همچنان می‌تواند در سوریه ابزارهای خود را حرکت دهد و در تثبیت سیاستهای خود که مبتنی بر گسترش هرج و مرج است، از آنان بهره برد، مگر اینکه ترامپ به وعده های خود مبنی بر در پیش نگرفتن سیاستهای تخریبی نظامها و حمایت از تروریسم عمل کند. ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران نیز وضعیت فشار داخلی و فضای امنیتی بی ثبات را در پیش خواهد گرفت. بر این اساس، همه کشورهای منطقه باید ضمن در نظر گرفتن توانمندیهای سرویس جاسوسی آمریکا و سایر سرویسهای جاسوسی دشمنان، آمادگی را خود افزایش دهند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر