لاوروف نتایج نشست مسکو را به کری اطلاع داد
۴۴۵۵۵۹
۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵
۱۱۶۶
وزیر امور خارجه روسیه در تماسی تلفنی با «جان کری» همتای آمریکایی خود در مورد نتایج مذاکرات سه جانبه مسکو با وی گفتگو کرد.
خبرگزاری مهر: وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور در تماسی تلفنی با «جان کری» همتای آمریکایی خود در مورد نتایج «مذاکرات سه جانبه مسکو» با وی گفتگو کرده است.

بنا بر بیانیه وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص، دو طرف در این تماس تلفنی به موضوع عادی سازی اوضاع در محلات شرقی حلب، روند تخلیه غیرنظامیان داوطلب ترک این شهر و خروج عناصر مسلح از حلب پرداختند.

در این گفتگو همچنین ازسرگیری مذاکرات بدون پیش شرط بین طرف های سوریه مورد بررسی واقع شد.

بیانیه وزارت امور خارجه روسیه افزود که لاوروف در این تماس تلفنی نتایج نشست روز سه شنبه بین وزرای خارجه روسیه، ایران و ترکیه در مسکو و همچنین طرح توافق بین دولت و معارضان سوری و برگزاری مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» پایتخت قزاقستان پیرامون حل و فصل سیاسی بحران سوریه را به اطلاع «کری» رساند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود اعلام کرد که مذاکرات ژنو که با میانجیگری سازمان ملل پیرامون بحران سوریه برگزار شد، به علت اولتیماتوم هایی که از طرف معارضان سوری در تبعید مطرح می شد، به بن بست رسید.

وزرای امور خارجه ایران و ترکیه به همراه همتای روس خود در مذاکرات مسکو که روز سه شنبه برگزار شد، شرکت کردند و وزرای دفاع هر سه کشور نیز به طور جداگانه در پایتخت روسیه با یکدیگر دیدار نمودند.

وزرای خارجه ایران، ترکیه و روسیه در بیانیه‌ ای مشترک تأکید کردند که منازعه سوریه راه حل نظامی ندارد.
شایان ذکر است که مقامات مسکو از حامیان دولت قانونی بشار اسد در سوریه هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج