با تخریب ویلای نمازی منتظر اتفاقات بدتر باشید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۴۹۸۹۴
۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
۱۹۷۶
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با بیان این‌که مدیریت شهری، شهر را می‌فروشد که بتواند آن را اداره کند، گفت: در این شرایط کمترین اتفاقی که می‌افتد تخریب بناهایی مثل ویلای نمازی و خانه توران است و شاید اگر همین روند ادامه پیدا کند، باید منتظر اتفاقاتی بدتر از این اتفاقات باشیم.
خبرگزاری ایسنا: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با بیان این‌که مدیریت شهری، شهر را می‌فروشد که بتواند آن را اداره کند، گفت: در این شرایط کمترین اتفاقی که می‌افتد تخریب بناهایی مثل ویلای نمازی و خانه توران است و شاید اگر همین روند ادامه پیدا کند، باید منتظر اتفاقاتی بدتر از این اتفاقات باشیم.

 پیروز حناچی اظهار کرد: تخریب بناهای ارزشمند و تاریخی شهر در جریان توسعه به شیوه اداره امور شهری بر می‌گردد. اینکه با ایجاد و فروش عوارض مبلغ اعتبار شهر را تامین کنیم، نه تنها بناهای ارزشمند و تاریخی آن تخریب خواهد شد که تمام ارزش‌های شهر از جمله رود- دره‌ها، فضاهای سبز و تمام مواردی که باید به عنوان هویت شهری حفاظت شوند، در معرض خطر هستند به این دلیل که در چنین شرایطی یک گردونه باطل شکل می‌گیرد. مدیریت شهری، شهر را می‌فروشد که بتواند آن را اداره کند، از طرفی امکان اداره آن را ندارد، به این دلیل که تمام ارزش‌های شهر، فروخته شده است. اما در هر صورت قانون هم چارچوب‌هایی برای حفاظت از هویت شهری در نظر گرفته است.

وی افزود: یکی از مواردی که اخیرا شاهد آن بودیم و مصداق فروش عارضه‌های شهری است، ویلای نمازی است که چند روز پیش از ثبت ملی خارج شد. در این پرونده قاضی به قانونی استناد کرده که مربوط است به سال ١٣٠٩ و در آن گفته شده کلیه آثار زندیه و ماقبل آن واجد ارزش هستند و باید حفاظت شوند و با توجه به اینکه این بنا مربوط به دوره معاصر است، با وجود اینکه واجد ارزش بالایی به لحاظ معماری است، دیوان عدالت اداری اعلام کرد که ضرورتی برای ثبت ملی آن وجود ندارد. به همین دلیل بنا را از ثبت خارج کرده‌اند.

حناچی خاطرنشان کرد: این در حالی است که قوانین دیگری در زمینه حفاظت آثار ارزشمند تاریخی داریم، از جمله قانون مجازات اسلامی (ماده ٥٥٨ قانون مجازات اسلامی، کسانی که به آثار فرهنگی- تاریخی آسیب وارد کنند، علاوه بر جبران خسارت به یک تا ١٠ سال حبس محکومند) و قوانین دیگر در زمینه حفاظت آثاری که در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند، وجود دارد.

وی با بیان این‌که مدارک نشان می‌دهد پروانه احداث بنای جدید در حالی صادر شده که بنا در فهرست آثار ملی ثبت شده بود گفت: فرض بگیریم مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران هم با تخریب بنا موافقت کرده باشد، اجرای این دستور خلاف قانون است. البته شهرداری در حال حاضر اعلام کرده است در تلاش است که بنا را حفظ و از تخریب آن جلوگیری کند.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: حفاظت و توسعه دو رویکرد مکمل هستند نه مغایر. در دنیا با این دو موضوع به عنوان دو مکمل برخورد می‌کنند و از بناها و آثاری که در فهرست آثار ملی ثبت می‌شوند، بیشترین استفاده اقتصادی حاصل می‌شود. اما لازمه رسیدن به این دستاورد این است که ما شهر را با فروش ارزش‌های آن اداره نکنیم.

به گفته حناچی، شهری که با فروش اداره شود و بدون محدودیت همه منابع موجود خود را به فروش بگذارد تا به اعتباراتی برای اداره دست پیدا کند، کمترین اتفاقی که در آن می‌افتد تخریب بناهایی مثل ویلای نمازی و خانه توران است و شاید اگر همین روند ادامه پیدا کند، باید منتظر اتفاقاتی بدتر از این اتفاقات باشیم.

وی، رفع مشکلات شهر را مستلزم کار زیربنایی دانست و گفت: باید برای نظام مدیریت شهری منابع مالی پایدار در نظر بگیریم تا شهرداری‌ها برای تامین اعتبارات مالی اقدام به فروش ارزش‌های موجود در شهر نکنند. تا اگر روزی رسید که کسی برای اخذ پروانه ساخت به شهرداری‌ها مراجعه نکرد، شهرداری که نباید تعطیل شود. هم شهرداری‌ها باید بدنه لاغرتری داشته باشند و بهره‌وری بودجه خود را بالا ببرند و از طرف دیگر منابع مالی پایدار سالم برای آنها تعریف شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1395/10/07
باید همه بناها و آثاری که قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی ساخته شده اند تخریب شوند و همه مظاهر طاغوتی نابود شوند.
Germany
01:41 - 1395/10/08
پس ورزشگاه ازادی یا میدون ازادی و....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
انجمن پرستاری ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
انجمن پرستاری ایران_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
انجمن پرستاری ایران_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
انجمن پرستاری ایران_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر