تلویزیون‌های هوشمند هم ویروس می‌گیرند
۴۵۰۵۹۳
۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
۲۱۰۳ 
تلویزیون‌های هوشمند در اساس ایده‌ی بسیار خوبی هستند اما اینکه تلویزیون‌ها امروزه هوشمند شده‌اند و سیستم عامل دارند، آن‌ها را به ویروس هم آسیب‌پذیر کرده است. به تازگی یک تلویزیون هوشمند ویروس گرفته و از کار افتاده است.
مجله دیجی کالا - امیرحسین میرزایی: تلویزیون‌های هوشمند در اساس ایده‌ی بسیار خوبی هستند. فکرش را بکنید، می‌توانید روی تلویزیون خود اپ‌های مختلف نصب کنید و با استفاده از آن‌ها، بدون نیاز به کامپیوتر یا هر وسیله‌ی دیگری، روی خود تلویزیون در وب گشت و گذار یا حتی بازی کنید. با این حال، اینکه تلویزیون‌ها امروزه هوشمند شده‌اند و سیستم عامل دارند، آن‌ها را به ویروس هم آسیب‌پذیر کرده است. به تازگی یک تلویزیون هوشمند ویروس گرفته و از کار افتاده است.
 
 تلویزیون‌های هوشمند هم ویروس می‌گیرند

طبق گزارش یکی از خریداران این تلویزیون‌ها، یک ویروس اندرویدی دستگاه آن‌ها را از کار افتاده است. طوری که کلا نمی‌توان هیچ کاری روی این تلویزیون انجام داد و دستگاه آن‌ها بلااستفاده شده است. مشکل این جا است که شرکت ال‌جی، سازنده‌ی تلویزیونی که بریک شده، هیچ راهی برای ریست کامل تلویزیون ارایه نداده است. تصورش را بکنید، تلویزیونی بسیار گران‌قیمت خریده‌اید و دیگر نمی‌توانید از آن هیچ استفاده‌ای بکنید.

همانطور که می‌توانید در تصویر ببینید، ویروسی که به تلویزیون حمله کرده، در اصل یک باج‌افزار یا همان Ransomware است. هکرها برای آنلاک کردن تلویزیون مورد نظر، ۵۰۰ دلار درخواست کرده‌اند. این پیغام، شبیه به یک بیانیه‌ی FBI طراحی شده است که در آن گفته می‌شود شما مشغول انجام کاری غیرقانونی بوده‌اید و باید ۵۰۰ دلار پرداخت کنید.

با توجه به اینکه این تلویزیون‌، مجهز به گوگل پلی استور بوده، صاحب آن از این فروشگاه گوگل، اقدام به دانلود یک اپ برای تماشای رایگان فیلم می‌کند. وسط فیلم، تلویزیون هنگ می‌کند و از آن پس، با این صفحه مواجه می‌شوند.

صاحب تلویزیون هک شده می‌گوید که برای پرداخت سرویس از سوی شرکت ال‌جی، باید ۳۴۰ دلار بپردازد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج