اعلام اسامی داوران هفتمین جشنواره عمار
۴۵۵۳۷۰
۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۵
۳۴۲۴
داوران بخش مسابقه انیمیشن، داستانی و تولیدات رادیویی جشنواره عمار اعلام شد.
خبرگزاری تسنیم: دبیرخانه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار داوران آثار بخش‌های انیمیشن، داستانی و تولیدا رادیویی این دوره از جشنواره را معرفی کرد.

داوران این بخش‌ها و رزومه آن‌ها به شرح زیر است:

انیمیشن
 
سید محمود رضوی
 
تهیه کننده سینما و تلویزیون که تهیه کنندگی آثاری از جمله ماجرای نیمروز، خانه‌ای در خیابان چهل‌ و یکم، دلبری، سیانور، معراجی‌ها و دهلیز را بر عهده داشته است.

حامد جعفری
 
حامد جعفری متولد 1364، مدیر گروه «هنر پویا» که در تولید انیمیشن فعالیت دارند و تهیه‌کننده فیلم سینمایی شاهزاده روم، فیلم سینمایی 9: 20 در بوشهر، سریال نوروز آن سال‌ها، سریال دره زنجفیل، سریال درنگ، اثر کوتاه نمازباران و اثر کوتاه پروانه زیبا بوده است.

محمدحسین نیرومند
 
محمدحسین نیرومند متولد 1343 مشهد و فارغ‌التحصیل رشته طراحی صنعتی است. از جمله فعالیت‌های وی می‌توان به مدیر مسئولی کیهان کاریکاتور، مدیریت گروه جوان طرح و برنامه شبکه دو سیما، دبیری شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، سرپرستی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاوره هنری مدیر مرکز تولید انیمشن سازمان صدا و سیما (صبا)، عضویت در تحریریه نشریه بین‌المللی کارتون که در آمریکا منتشر می‌شود، داوری دو سالانه بین‌المللی کارتون تهران، ریاست سازمان توسعه سینمایی سوره و... اشاره کرد. وی انتشار کتاب «طنز مصور»، کتاب «کلاه به سرهای ابوغریب» و تألیف ده‌ها مقاله در ارتباط با آموزش کاریکاتور را در کارنامه خود دارد. نیرومند هم اکنون، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس است. نیرومند، داوری چهار دوره جشنواره عمار را نیز برعهده داشته است.

داستانی

مسعود ده نمکی
 
مسعود ده‌نمکی متولد 1348 در اهر، روزنامه‌نگار، فعال سیاسی و کارگردان است. او در دهه 1370 از اعضای فعال انصار حزب الله بود و همزمان با روزنامه‌نگاری در نشریه یالثارات و چند نشریه دیگر، مدت‌ها به عنوان سردبیر و مدیرمسئول نشریه‌های شلمچه و جبهه مشغول به فعالیت بود.

وی دانش‌آموخته رشته علوم سیاسی از دانشگاه آزاد می‌باشد و مستندهای فقر و فحشا و کدام استقلال؟ کدام پیروزی؟ از ساخته‌های او در دوران اصلاحات است. دیگر آثار او در عرصه سینما و تلویزیون عبارت‌اند از: فیلم اخراجی‌های 1، 2 و 3؛ رسوایی؛ معراجی‌ها؛ رسوایی2 و سریال‌های دارا و ندار و معراجی‌ها.

ابوالقاسم طالبی
 
ابوالقاسم طالبی در سال 1340 در اصفهان به دنیا آمد. او فارغ التحصیل حقوق قضایی است. طالبی فعالیت هنری خود را با نگارش قصه‌های کوتاه آغاز کرد و نخستین نمایشنامه‌اش را با نام «آن کس که نداند» در اصفهان نوشت و پس از ساختن چند فیلم کوتاه 16 میلیمتری و ویدیویی، فعالیت در سینمای حرفه‌ای را از سال 1371، به عنوان دستیار کارگردان در فیلم «بر بال فرشتگان» به کارگردانی جواد شمقدری آغاز کرد.
 
طالبی پست‌های مدیریتی مختلفی در طول سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی برعهده داشته است. او یکی از بانیان «موسسه رسانه‌های تصویری» و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوران وزارت مصطفی میر سلیم بوده است. طالبی از سال 1374 فعالیت مطبوعاتی خود را با مدیرمسئولی و سردبیری هفته نامه «سینما ویدئو» آغاز کرد. فیلم‌های «ویرانگر»، «آقای رئیس جمهور»، «نغمه»، «جنگ کودکانه»، «عروس افغان»، «دست‌های خالی» و دو سریال «بازگشت پرستو‌ها»، «به کجا چنین شتابان» «قلاده‌های طلا» از از فعالیت‌های سینمایی و تلویزیونی او هستند و هم اکنون نیز فیلم سینمایی یتیم خانه ایران جدید‌ترین ساخته او، در سینمایهای کشور در حال اکران است.

حسن عباسی
 
حسن عبّاسی متولد 1345 در ازنا، رئیس اندیشکده یقین و مرکز بررسی‌های دکترینال است. شهرت او به دلیل سخنانش در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست، سینما، اقتصاد، تاریخ و فلسفه است و از او به‌عنوان تئوریسین یا استراتژیست در بخشی از جریان اصولگرایی یاد می‌شود.
 
دیدگاه‌های سیاسی اصلی عباسی اتخاذ رویکرد تهاجمی در مقابل غرب، عدم سازش بر سر مسائل هسته‌ای، مبارزه با گرایش‌های لیبرالیستی و سکولاریستی در ایران، تأکید بر «تهاجم فرهنگی» غرب و «جنگ نرم»، و لزوم بازنگری در آموزش علوم انسانی در ایران هستند

مجید شاه حسینی
 
مجید شاه حسینی متولد 1346 تهران، دانش آموخته دکترای پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. وی به تدریس مبانی هنر، ادبیات و سینما در دانشکده هنرهای زیبا (دانشگاه تهران)، دانشکده سینما تئا‌تر (دانشگاه تهران)، دانشکده خبر (خبرگزاری جمهوری اسلامی)، دانشکده صدا و سیما (صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران)، مرکز اسلامی آموزش فیلم‌سازی (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) می‌پردازد و از جمله فعالیت‌های اجرایی شاه حسینی عبارت‌اند از: مدیر گروه تلویزیونی جانباز 1379 -1378؛ مدیر گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه اول سیما 1386 -1379؛ مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی 1388 -1386؛ دبیر دوره‌های 26 و 27 جشنواره فیلم فجر1387 -1386؛ دبیر دوره 22 جشنواره فیلم کودک همدان 1387؛ داور بخش بین الملل دوره‌های 24 و 25 جشنواره فیلم فجر 1385 -1384؛ داور بخش بین الملل دوره 24 جشنواره فیلم کوتاه تهران1386؛ مدیر هیات سینمای ایران در فستیوال فیلم کن 1388 -1387؛ مدیر هیات سینمای ایران در فستیوال فیلم برلین1387؛ عضو هیات امنای مؤسسه رسانه‌های تصویری 1388 -1384؛ عضو هیات مدیره انجمن سینمای جوان 1388 -1384؛ عضو شورای نمایش خانگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 1388 -1384؛ عضو شورای تامین برنامه خارجی صدا و سیمای جمهوری اسلامی1388 -1386

حمید بهمنی
 
حمید بهمنی متولد 1339 شیراز، فارغ التحصیل کارگردانی از دانشکده سینما و تئا‌تر دانشگاه هنر است. وی فعالیت سینمایی خود را با کارگردانی فیلم‌های کوتاه آغاز کرد ازجمله فعهالیت‌های او کارگردانی آثاری چون گام‌های شیدایی (1391)، گلوگاه شیطان (1389)، آن مرد آمد (1386) و آخرین نبرد (1376) است

رادیویی

علی خدابخشی
 
علی خدابخشی در سال 55 در شهر مشهد متولد شد. فارق التحصیل کار‌شناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه اما صادق است. 10سال در صدا وسیما مدیر گروه سیاسی بوده است. وبه کار روزنامه نگاری هم پرداخته است. سمینار‌هایی در مورد رسانه و اقتصاد همداشته است. در حال حاضر مشاور مدیر مسئول کیهان ودبیر انجمن اسلامی ذکام هستند

بهروز رضوی
 
بهروز رضوی-گوینده و مجری صدا و سیما، مدرس دوره‌های گویندگی و فن بیان در سال 1326 در یزد متولد شد. بهروز رضوی همکاری خود را با رادیو در سال 1347 به عنوان گوینده آغاز کرد. وی روایت مجموعه مستند ایران را بر عهده داشته و در فیلمهای زیر به عنوان بازیگر نقش‌آفرینی کرده است: 1 – نجات‌یافتگان (1374) 2 – آبادانی‌ها (1371) 3 – شعله‌های خشم (1371) 4 – دادستان (1370) 5 – شانس زندگی (1370) 6 – یکبار برای همیشه (1370) 7 – آب را گل نکنید (1368) 8 – جستجوگر (1368) 9 – ردپایی بر شن (1366) 10 – محموله (1366).

سینا واحد
 
سینا واحد متولد سال 32در تهران است محقق تاریخ شاعر و نویسنده. دارای دکترای افتخاری از دانشگاه ارژانتین. از فعالیت‌های او می‌توان به مشاور فرهنگی رئیس جمهور کاردارفرهنگی ایران در آرژانتین عضو شورا فارابی عضو شورای عالی سینما عضو گروه اجتماعی صدا و سیما عضوشورا گروه تلوزیونی بنیاد شهید عضو شورا موسیقی صدا و سیما عضو شورای فیلم و سریال شبکه یک عضو هیئت داوران اولین جشنواره موسیقی فجر عضو شورا عالی صدا وسیما عضو هیئت داوران جشنواره تئا‌تر دفاع مقدس؛ او هم اکنون برای روزنامه قدس می‌نویسد

علی فروغی اصل
 
علی فروغی اصل، رییس بسیج صداوسیما و دانش آموخته دانشگاه امام صادق (ع) است. وی در دوران تحصیل در مقاطع کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد حقوق عمومی دانشگاه امام صادق علیه السلام، جانشین بسیج دانشجویی این دانشگاه بوده و قایم مقام بنیاد اندیشه‌های امام در نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، فرمانده پایگاه بسیج، عضویت در شورای معارف صدا و نیز شوراهای عالی فیلم، پویانمایی و شورای عالی کتاب بسیج را در کارنامه فعالیت‌های فرهنگی و هنری خویش دارد.
 
او ضمن بنیان‌گذاری انجمن قلم ایران، در چهار دوره، با بالا‌ترین رای، به عنوان رییس هیئت مدیره انجمن قلم انتخاب شده است و هم‌اکنون در کنار دکتر ولایتی، به عنوان نایب رییس پنجمین هیئت مدیره این انجمن فعالیت می‌کند.
 
سرشار تا به حال پنج کتاب وی به زبانهای انگلیسی، عربی و اردو ترجمه و منتشر شده است. ضمن اینکه سه فیلم سینمایی از آثار وی ساخته شده و پنج کتاب درباره زندگی و شخصیت فرهنگی سرشار، تالیف و منتشر شده است.

رحیم مخدومی
 
در سال 1345 در ورامین متولد شده و تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس در رشته علوم تربیتی ادامه داده است و از معلمین دلسوز کشور می‌باشد و در عین حال با بسیج، سپاه، جهاد سازندگی و سازمان تبلیغات اسلامی همکاری داشته است. از آثار او، کتاب جنگ پابرهنه کتاب منتخب دفاع مقدس، نرگس، مالک خیبر و پروانه‌های عرصه خبر کتابهای برگزیده جشنواره کتاب معلم می‌باشند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج