چراغ سبز تل‌ آویو برای تشکیل کشور «غزه»
۴۵۵۴۷۰
۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۲
۶۴۱۲
یک وزیر اسرائیلی از طرحی پرده برداشت که شامل الحاق 60 درصد از مساحت کرانه باختری به اراضی اشغالی است و در مقابل آن، به فلسطینی‌ها نظام خودمختار در 40 درصد از کرانه باختری و تشکیل کشوری در غزه تعلق می‌گیرد.
خبرگزاری ایسنا: در پی فشارهای جهانی بر رژیم‌صهیونیستی و تأکید بر طرح دولت اوباما برای ایجاد دو دولت، وزیر آموزش رژیم‌صهیونیستی از طرحی پرده برداشت که شامل الحاق 60 درصد از مساحت کرانه باختری به اراضی اشغالی است و در مقابل آن، به فلسطینی‌ها نظام خودمختار در 40 درصد از کرانه باختری و تشکیل کشوری در غزه تعلق می‌گیرد. وی تأکید کرده از نظر ما نوار غزه کشور فلسطین است.
 
نفتالی بنت، وزیر آموزش و رهبر حزب خانه یهودی در مصاحبه با روزنامه اورشلیم پست گفت که این طرح می‌خواهد به فلسطینی‌ها نظام خودمختار عاری از سلاح در دو منطقه «الف» و «ب» بر اساس رده‌بندی توافق اسلو داده شود که این دو منطقه حدود 40 درصد از کرانه باختری را تشکیل می‌دهند.
 
طبق توافق اسلو میان سازمان آزادیبخش فلسطین و رژیم صهیونیستی برای کرانه باختری رود اردن، منطقه «الف» تحت تصرف کامل فلسطینی‌ها قرار دارد و منطقه «ب» تحت سیطره حکومت فلسطین و سیطره امنیتی اسرائیل است و منطقه «ج» کاملاً توسط رژیم‌صهیونیستی اداره می‌شود.
 
بنت گفت که فلسطینی‌ها بر اساس این طرح خودشان زندگی‌شان را اداره می‌کنند و خودشان مالیات‌هایشان را پرداخت می‌کنند و امور آموزش را برعهده می‌گیرند و زباله‌هایشان را جمع می‌کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج