باب کورکر: ترامپ بر جام را لغو نخواهد کرد
۴۵۶۳۹۱
۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
۳۰۷۱
سناتور ارشد آمریکایی با تاکید بر اینکه لغو برجام از سوی دولت ترامپ سراشیبی تندی خواهد بود که باعث ایجاد یک بحران خواهد شد، گفت: انتظار اتخاذ چنین رویکردی را از سوی دولت آینده ندارم.
خبرگزاری ایسنا: سناتور ارشد آمریکایی با تاکید بر اینکه لغو برجام از سوی دولت ترامپ سراشیبی تندی خواهد بود که باعث ایجاد یک بحران خواهد شد، گفت: انتظار اتخاذ چنین رویکردی را از سوی دولت آینده ندارم.

 باب کورکر، سناتور جمهوری خواه و رئیس کمیته‌ روابط خارجی سنا، روز جمعه به خبرنگاران گفت: به نظر من پاره کردن برجام اتفاق نخواهد افتاد و ما به اجرای اساسی آن روی خواهیم آورد.

وی افزود: به نظر من باید جنبه‌ احتیاط  در  مورد برجام یعنی اجرای کامل آن و قطعنامه‌های شورای امنیت رعایت شود و اگر هم قرار باشد طرفی آن را نقض کند، دولت ترامپ این کار را نخواهد کرد.

به گفته‌ی کورکر، واشنگتن یا می‌تواند  برجام را به طور اساسی اجرایی کند یا آن را پاره کند که در این صورت باعث ایجاد یک بحران خواهد شد.

سناتور ارشد  جمهوری‌خواه ادامه داد: واشنگتن باید  صبر کند و ببیند چه اتفاقی رخ می دهد اگر چه مطمئن باشید طی چند سال آینده هیچ اتفاق خاصی در رابطه با توسعه‌ی هسته‌ای ایران رخ نخواهد داد.

به گزارش ایسنا، دونالد  ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، طی کارزار انتخاباتی خود بارها اعلام کرد که توافق هسته‌ای ایران را لغو خواهد کرد؛ اگر چه موضع او با نزدیکتر شدن به روز انتخابات تغییر کرد و اعلام کرد که برجام باید  مورد بازبینی قرار گیرد.

دولت اوباما و دیگر حامیان برجام در واشنگتن در واکنش به تهدیدات ترامپ علیه برجام تاکید کردند که لغو یا هرگونه اقدام علیه این توافق بین‌المللی باعث نگرانی و عصبانی شدن متحدان اروپایی آمریکا و روسیه و چین که این توافق را امضاکرده‌اند خواهد شد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1395/10/18
ترامپ اگه مخالف عقاید آمریکایی باشه
مث جان اف کندی ترور میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج