«درجه داران» سپاه حقوقشان پائین است
۴۵۸۲
۱۵ تير ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۶
۴۹۰۳۴
فعالیت اقتصادی سپاه، ربطی به پرداخت حقوق کارکنانش ندارد
مسئول سابق مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ سپاه معتقد است تغییر در شیوه پرداخت حقوق نیروهای مسلح یک ضرورت حتمی برای نیروهای مسلح است.
محمد کرمی‌راد نماینده کرمانشاه و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس که تا پیش از نمایندگی مجلس همزمان ریاست پژوهشگاه علوم دفاعی و امنیت ملی و مسئولیت مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ را بر عهده داشته است با وارد دانستن برخی انتقادها درباره وضعیت مالی نیروهای مسلح گفت: در نیروهای مسلح برای پرداخت حقوق و مزایا، ساختار خاصی تعیین که این حقوق در برخی از رده ها و سطوح کافی نیست.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد مساله پرداخت حقوق نیروهای مسلح به طور اعم مورد بازنگری قرار بگیرد، گفت: به طور اخص باید در حقوق آن دسته از نیروهای مسلحی که کمتر از برخی از مزایا بهرمند هستند، تجدید نظر انجام شود.

کرمی راد مبنای پرداخت های کنونی در سپاه را بر اساس میزان سختی مناطق، حق ماموریت‌ها و... دانست و اظهار داشت: ساختار کنونی پرداخت حقوق به خصوص برای آن دسته از نیروهای مسلح که حقوقشان از سطوحی  و درجات پائین تر است، ضروری تر است.

به گفته وی «درجه داران» سپاه عموما حقوقشان پائین است و طبیعی است که این مساله برای آنها کمی سخت تر می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که بزرگ شدن حجم سپاه دلیل این مساله است یا خیر، افزود: ستاد کل نیروهای مسلح برای هر کدام از رده های سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و وزارت دفاع بر اساس ساختار و چارت تشکیلاتی مصوب شده تعداد افرادی را که می توانند جذب کنند، مشخص می کند و به عنوان مثال در ساختار یک یگان رزم مشخص شده که چه تعداد کادر، چقدر سرباز و چقدر نیروی بسیج باید استخدام شوند و از آن بالاتر، سپاه اصلا مجوز استخدام ندارند.

مسئول سابق مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ سپاه وضعیت استخدام ها در شرایط کنونی را متفاوت از زمان جنگ و بعد از آن دانست و درباره فعالیت های اقتصادی سپاه پاسداران، گفت: اگر سپاه فعالیت اقتصادی دارد، این مساله هیچ ربطی به مساله پرداخت حقوق ندارد، اگر احیانا دولت در این زمینه حقوق را دیر پرداخت کند ممکن است سپاه این اقدام را انجام دهد، اما سپاه تعهدی برای پرداخت حقوق از قبل فعالیت های اقتصادی اش ندارد و اقدامات بنیاد تعاون سپاه از روی حساب و کتاب است.

منبع: خبرآنلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج