راز بهانه گیری های کودکان چیست؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۵۹۴۳
۲۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۲
۱۳۳۳۸۰
بهانه گیری های کودکان که اصولا با جیغ و گریه همراه است را می توان به توفان های تابستانی تشبیه کرد – ناگهانی و ناخوشایند. یک دقیقه شما و فرزندتان در رستوران نشسته اید و خوشحال در حال غذا خوردن هستید اما یک دقیقه بعد، ناگهان ...
برترین ها: بهانه گیری های کودکان که اصولا با جیغ و گریه همراه است را می توان به توفان های تابستانی تشبیه کرد – ناگهانی و ناخوشایند. یک دقیقه شما و فرزندتان در رستوران نشسته اید و خوشحال در حال غذا خوردن هستید اما یک دقیقه بعد، ناگهان کودک ناله می کند و با تمام وجود جیغ می کشد که مثلا نی نوشابه اش خم شده است. اصولا کودکان یک تا سه سال بسیار بهانه گیر هستند.

شاید تصور کنید در حال پرورش کودکی زورگو هستید. اما امیدوار باشید که این اقتضای سن کودکان است و آنها در نتیجه ناامیدی های خود بهانه گیری می کنند. انسان های بزرگ نیز در نتیجه ناکامی های خود لجوج و بهانه گیر می شوند چه برسد به کودک دو یا سه ساله که هنوز خیلی چیزها را نمی داند.

برخی از کارشناسان این بهانه گیری های خسته کننده را به مشکلات مهارت های زبانی کودکان نسبت می دهند. کودکان در این سن معنی بیشتر کلمه هایی که می شنوند را درک می کنند اما نمی توانند آنها را درست و کامل بیان کنند. در نتیجه، وقتی کودک نمی تواند منظور خود را توضیح دهد ناامید می شود و جیغ کشیدن و بهانه گیری را آغاز می کند.

•    کنترل خود را از دست ندهید

بهانه گیری کودکان واقعا آزار دهنده است. علاوه بر جیغ زدن و غرغر کردن شاید کودک لگدپراکنی کند یا پاهایش را به زمین بکوبد، اشیا را به اطراف پرت کند، دیگران را کتک بزند یا حتی نفس خود را حبس کند تا کبود شود. تحمل و کنترل این رفتارها واقعا طاقت فرسا است اما والدین باید مطمئن باشند که حبس نفس تا مرحله کبودی نیز نوعی بهانه گیری و کج خلقی کودکانه است.
 
راز بهانه گیری های کودکان چیست؟

هنگامی که کودک در حال جیغ و داد کردن است به حرف ها و دلیل های شما گوش نمی دهد و با حالتی منفی به فریادها و تهدیدهای شما پاسخ می دهد. هرچه بیشتر سر او داد بزنید که آرام تر شود، او با صدای بلندتری جیغ می زند. در این مواقع شاید بهترین کار این است که کنار او بنشینید و چیزی نگویید. به طور کلی، بودن در کنار کودک هنگام بدرفتاری هایش روش خوبی است. کودکان خودشان هم از خشمی که دامن آنها را گرفته است می ترسند و بودن شما در کنار آنها موجب آرامششان می شود.

اگر تحمل بهانه گیری های او را ندارید چند دقیقه کوتاه بیرون بروید و وقتی کودک دست از گریه و جیغ برداشت دوباره به اتاق بازگردید. اگر شما آرامش خود را حفظ کنید او نیز سریع تر آرام می شود.

وعده یا رشوه دادن به کودک در این شرایط نتایج خوبی در پی ندارد. بنابراین فکر این چیزها را از سر بیرون کنید. تا حد امکان به بهانه گیری های بی مورد او عتنا نکنید تا خودش خسته و ساکت شود.

•    حواستان باشد که شما بزرگ تر هستید

مهم نیست بهانه گیری های کودک شما چقدر طول می کشد، خواسته های غیرمنطقی او را پاسخ ندهید و به هیچ وجه با او بحث نکنید. به نگاه ها و تفکرات اطرافیان نیز خیلی بها ندهید. همه آنها روزی چنین تجربیاتی داشته اند. اگر در نتیجه بهانه گیری های کودک به او چیزهایی که می خواهید را بدهید در واقع به او می آموزید داد و فریاد کردن بهترین روش برای به دست آوردن خواسته هاست. این طرزفکر برای کودک شما در بزرگسالی ایجاد مشکل خواهد کرد. سعی کنید کودک به هیچ عنوان متوجه نشود که شما خودتان هم روی رفتارهایتان هنگام عصبانیت کنترل ندارید.

اگر بهانه گیری و کج خلقی کودک به مرحله ای رسید که شروع به کتک زدن دیگران، پرتاب وسایل یا جیغ های بی وقفه کرد، او را به مکانی امن همچون اتاق خواب خودش ببرید و به او بگویید چرا او را اینجا آورده اید (زیرا سارا را کتک زده ای)  و کنار او بمانید تا آرام شود.

اگر در مکان عمومی هستید و کودک کج خلقی هایش را آغاز کرد سریعا آنجا را ترک کنید تا فرزندان آرام شود.

•    عشق خود را به کودک ابراز کنید


هنگامی که کودک آرام است و می توانید با او صحبت کنید، او را در آغوش بگیرید و بگویید چقدر دوستش دارید. این رفتار برای کودک آموزنده است و می تواند با آرامش بیشتر در مورد کج خلقی های خود صحبت کند.

•    بعدا در مورد مساله پیش آمده صحبت کنید

هگامی که کودک آرام شد در مورد اتفاق های پیش آمده با او صحبت کنید. صحبت کردن در مورد بهانه گیری ها کودک بسیار ساده است. شما متوجه خواهید شد مشکل کودک شما چیست. کمک کنید تا بتواند احساسات خود را در غالب کلمات بیان کند. به طور مثال، به او بگویید: «تو خیلی عصبانی بودی چون غذا آن چیزی نبود که می خواستی.» به او اجازه دهید متوجه شود صحبت کردن در مورد ناراحتی ها نتیجه بهتری دارد. با خنده بگویید: «ببخشید من تو رو درک نکردم. الان که جیغ نمی کشی متوجه شده ام چه می خواستی.

راز بهانه گیری های کودکان چیست؟

•    زمان دادن به کودک

بسته به فرزند خود، هرچند وقت یکبار از ترفند زمان دادن استفاده کنید. این راهکار را از 18 ماهگی آغاز کنید. با این ترفند شاید کودک بتواند خودش تا حدی بهانه گیری هایش را کنترل کند. زمان دادن به کودکان به ویژه زمانی که کج خلقی کودکان بالاست و دیگر روش ها پاسخگو نیستند، جواب می دهد. کودک را در مکانی ساکت و خسته کننده برای مدت زمان کوتاهی (یک دقیقه برای هر سال از عمرش) بگذارید. این مساله کمک می کند تا کودک خودش را آرام کند.

به او توضیح دهید که چه کاری می کنید: به زمان می دهم تا آرام شوی و مامان در آنجا منتظر توست. در ضمن، به او توضیح دهید که این تنبیه نیست. اگر کودک نخواست در آن مکان بماند با قدرت اما نه بداخلاقانه او را در مکان موردنظر نگه دارید. دنبال کار خود بروید. اگر جای او امن است به هیچ وجه به او نگاه یا توجه نکنید و بگذارید با خودش کنار بیاید.
 


•    از موقعیت هایی که برای کودک ناخوشایند است دوری کنید


مراقب باشید خیلی در موقعیت هایی که باعث ناراحتی کودک می شود، قرار نگیرید. به طور مثال، اگر او هنگام گرسنگی عصبانی می شود و شروع به بهانه گیری می کند حتما میان وعده های کوچکی در کیف خود داشته باشید. اگر هنگام غروب بهانه گیر و عصبی می شود، سعی کنید خریدهای خود را ابتدای روز انجام دهید.

اگر با تغییر فعالیت ها مشکل دارد حتما پیش از هر تغییری به او مساله را گوشزد کنید. به طور مثال، اگر قصد دارید تا نیم ساعت دیگر زمین بازی را به مقصد خانه ترک کنید حتما این مساله را با در میان بگذارید. اجازه دهید از این تصمیم آگاه شود.

اگر متوجه شدید الان است که بهانه گیری های کودک آغاز شود، بلافاصله حواس او را پرت کنید: اسباب بازی به او بدهید، مکانش را عوض کنید، شکلک های خنده دار در بیاورید یا توجه او را به پرنده در حال پرواز جلب کنید.

کودک در این سنین مستقل بودن را می آموزد بنابراین تا حد امکان به او حق انتخاب بدهید. البته نه اینکه از او بپرسید می خواهد همه وقت خود را چگونه سپری کند. بگویید: «هویج یا ذرت می خواهی؟» به جای اینکه بگویید: «ذرت هایت را بخور!» به او احساس کنترل داشتن بر اوضاع را منتقل کنید.

توجه کنید که چقدر از کلمه «نه» استفاده می کنید. اگر زیاد از آن استفاده می کنید در واقع شرایط را برای خود و کودکتان پر اضطراب و سخت می کنید. سعی کنید این مساله را کنترل کنید.

•    مراقب نشانه های اضطراب زیاد باشید

شاید بهانه گیری های روزانه برای کودکان امری طبیعی باشد اما باید مراقب مشکلات احتمالی هم باشید. هر گونه تنش و استرسی که در خانه وجود دارد می تواند در بیشتر شدن کج خلقی و بهانه گیری های کودک تاثیر بگذارد.

اگر کودک به طور مدام بهانه گیر است و به خود یا دیگران آسیب می رساند حتما از یک متخصص کمک بگیرید. پزشک یا مشاور کودک می تواند شما را با هر گونه تغییر رفتاری در کودک آشنا کند و این جلسات به شما یاد می دهند چگونه رفتارهای آینده کودک را پیش بینی و رفتار کنید.

انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1392/08/29
خوب بود استفاده كرديم
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1395/03/16
خیلی عالی بودمرسی واقعا
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1395/04/18
خیلی عالی بود ممنون از راهنمایی های خوبتون
Malaysia
00:53 - 1395/05/24
سلام،
پسرم ۲ساله است و یک ماه است که از شیر مادر گرفته شده، از یک سالگی شروع به گریه زاری کرده تا حالا بیشتر هم شده، مطمئن هستم که مریض نیست، مدام میگه مامان میخوام بخوابم ولی دروغ میگه وقتی که میخواد بخوابه شروع به لگد زدن و گریه زاری کردن میکنه، غذا خوب میخوره هر چی که نیاز داره خودش به زبون میاره،، فرزند دوم خانواده است نمیزاریم حسودی کنه، شب و روز نداره مدام گریه میکنه، بغلش که میکنم میگه مامان مامان پیش مادرش که میره بازم گریه میکنه، رابطه خوبی با من داره وابستگیش از پسر اولم به من بیشتره، از نظر مالی هیچ مشکلی نداریم توی فروشگاه اصلا گریه نمی‌کنه برای خرید اسباب بازی، خودش با شعوره و کاملا اجتماعی فقط نگاه میکنه و دست میزنه، حتی میگم بخرم میگه نه نمیخوام، ولی گریه های بی دلیلش تبدیل به یه مشکل بزرگی تو خونه شده که مادرش .واقعا کم آورده، ۲ یا ۳ مرتبه نا خوداگاه زدمش، چاره ای نداشتم و واقعا هیچ راهی برای آروم کردنش پیدا نکردیم،
از شما دوستان تقاضای کمک دارم.
پاسخ ها
عسل
United Arab Emirates
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
سلام البته تاريخ ايميل شما مال دو سال پيشه ،دختر منم همسن دختر دو ستله شده و مدام گريه ميكنه شما الان در چه وضعي هستيد چون من به راستي كم آورده ام
Germany
13:06 - 1395/09/10
سلام دوستان خسته نباشید. دختر من نه ماهشه خیلی گریه میکنه . یکسره میخواد به من بچسبه . بی محلش میکنم اما بازم میاد اویزونم میشه . تو رو خدا کمکم کنید.
پاسخ ها
Samira
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
سلام پسر ۱۰ماهه منم همین مشکلو داره همش جیغ و گریه نه میفهمم چی میخواد نه میدونم چشه
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1395/11/21
وای من مادری ام که به مرز جنون رسیدم دختر دوسال و نه ماهه ای دارم که کلا دیر راه افتاد و دیر زبون باز کرد بعد کلا خیلی ترسویه از من جدا هم نمیشه دم به دقیقه فقط گریه و بهانه گیری هیچکاری نمیکنه فقط میگه تو انجام بده بگم نه زمین و زمان و بهم میدوزه برای آرامشم دعا کنید .
پاسخ ها
حسین
Netherlands
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
باسلام وادب لطفابه کودک خودبیشترتوجه کنید بااوبازی کنید .حرف بزنید متاسفانه درروزمرگی غرق شده ایم دیگرمثل
گذشته روابط گرم والدین بافرزندان گرم وصمیمی نیست فرزندان درحاشه قرارگرفته اند این مهمترین راز بهانه گیری کودکان است
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1396/06/14
عالی بود من استفاده کردم از بیاناتتون.ولی همسرم طاقت گریه فرزندم نداره با رفتن به مغازه او رو ارام میکنه
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1396/06/24
خیلی استفاده کردم ممنون از راهنمایهایتان
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1396/07/23
سلام دوستان من دخترم سه سال و هفت ماه شه خیلی دختر آرومی تو خونه اصلا اذیت نمی کنه ولی وقتی کسی میاد خونمون یا جایی میریم ان قد گریه وبهانگیری می کنه که دیگه کلافه میشم ازدستش اگه بتوانید کمکم کنید ممنون میشم
پاسخ ها
نگار
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۹
دقیقا منم پسرم سه سال و هفت ماهشه و همین مشکلو دارم. افسردگی گرفتم بس که خودمو تو خونه حبس کردم.
Iran, Islamic Republic of
02:28 - 1396/10/22
سلام،با خونسردی و آرامش بعد از گذشت زمان با رفتارهای صحیح با کودک خود نتیجه مثبت خواهی گرفت، این رفتارها جزیی از زندگی آنهاست
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1397/01/31
سلام کودکان دبستانی که مدام از دوستان شان شکایت میکنند نطرتان
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1397/01/31
سلام کودکان دبستانی که مدام از دوستان شان شکایت میکنند نطرتان
Germany
14:43 - 1397/02/12
سلام دختری دارم پنج سال ونیم همیشه مریضه وخیلی بی حوصله می شینه یه جا وهی به خودش می پیچه چیکار کنم توراخدا کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/04/27
سلام پسرمن سکسال ونیم هستش خیلی بهانه میگیره. وجیغ ودادوخودشم میزنه منوخیلی کلافه کرد
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1397/07/08
سلام دخترم ۱۰ سال داره خلی بهانه میگیره و میگه منو دوست نداریدخواهر ۶سال شو دوست دارید من نمیدونم چی کار کونم
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1398/09/10
دخترمو خیلی کنجکاو. وقتی پدرش منزل به من حسادت میکنه. دعوا جیغ ودادمیکنه. بین من پدرش قرارمیگیرد. چیکارکنم من
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/11/02
بچم بی مورد یه بهونه پیدا میکنه میزنه زیر گریه بخدا دیگه اعصاب واسم نمونده تو روخدا کمکم کنید،همیشه گریه میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
دکتر نائبی_3
ادیب_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کالازم_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی