رنو ساندرو بخریم یا تندر 90؟
۴۶۸۹۵۱
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۸
۱۲۲۵۱۵
با آغاز سال 2017 میلادی تعداد زیادی از مدل های جدید شرکت بنو پای به بازار ایران می گذارند که در بین آنها حضور فیس لیفت تندر 90 به عنوان خودرویی ارزان و ایمن از باقی مدل ها مهم تر است.
ویژه نامه خودرو، ضمیمه روزنامه هفت صبح:

Tondar 90 Facelidt
 
با آغاز سال 2017 میلادی تعداد زیادی از مدل های جدید شرکت رنو پای به بازار ایران گذاشتند که در بین آنها حضور فیس لیفت تندر 90 به عنوان خودرویی ارزان و ایمن از باقی مدل ها مهم تر بود. رنو که با هدف افزایش سهم بازار در کشورهای مختلف این خودروی مستحکم را در سال 2010 فیس لیفت کرد، در قراردادی مونتاژ نمونه فیس لیفت تند 90 را به ایران خودرو واگذار کرد تا با پشتوانه فنی و خدماتی گسترده بتواند بر بسیاری از رقبای داخلی و چینی موجود در این بخش از بازار غلبه کند. ویژگی های اصلی تندر 90 که موجب شده تا این خودرو در راس پرفروش ترین سدان های خارجی بازار ایران قرار بگیرد، به سه دسته کلی تقسیم می شوند.
 
 رنو ساندرو بخریم یا تندر 90؟
 
نخست موتور قدرتمند، کم استهلاک و کم مصرف. دوم بدنه مستحکم و ایمن و سوم اتاق جادار و بزرگ. این سه عامل در کنار قیمت مناسب و کیفیت مونتاژ خوب باعث شده اند تا تندر 90 همواره یکی از پرفروش ترین خودروهای ارزان قیمت بازار ایران باشد. تندر 90 در بازار اروپای شرقی با نام داچیا لوگان، در اروپا، روسیه، مصر و آمریکای جنوبی با نام رنو لوگان، در مکزیک با نام نیسان آپریو و در آفریقای جنوبی با نام رنو ان پی 200 تولید و عرضه می شود.
 
رنو ساندرو بخریم یا تندر 90؟

ویژگی های فنی پیشرانه

تندر 90 از موتور 1600 سی سی کا 4 ام با توان 105 اسب بخار بهره می برد که این میزان قدرت در این کلاس از خودروها قابل توجه است. یکی از ویژگی های برجسته موتور تندر 90 رعایت استانداردهای انتشار گازهای گلخانه ای و گازهای آلوده کننده اتحادیه اروپا است، به طوری که موتور مذکور به راحتی استاندارد یورو 4 را پشتیبانی می کند. این خودرو دارای 5 دنده در مدل دستی و 4 دنده در مدل اتومات است. تندر 90 فیس لیفت نیز همچنان با موتور 1.6 لیتری کا 4 ام تولید می شود.
 
رنو ساندرو بخریم یا تندر 90؟

امکانات و تجهیزات

در بخش طراحی داخلی نیز استفاده از خطوط خمیده جلوه ای خاص به آن داده است که باعث برتری نسبی به مدل های عادی و پارس خودرویی داشته که طبق بررسی های انجام شده روی سلیقه مشتریان، اتاق ساندرو طرفدار بیشتری نسبت به اتاق مدل های عادی تندر داشته و با توجه به اینکه اتاق فیس لیفت جدید با ساندرو یکی است، پس مطمئنا استقبال زیادی از آن می شود. از نظر طراحی داخلی نسخه فیس لیفت به مراتب بهتر از مدل های عادی تندر 90 است، زیرا خطوط طراحی خمیده در آن دیدهمی شود و جذاب تر از گذشته است.

همچنین تندر 90 فیس لیفت با استفاده از سیستم خودکار قطع سوخت در مواقع اضطراری و سیستم کنترل انتشار بخار بنزین، ایمنی سرنشینان و باک 50 لیتری اش را هنگان وقوع تصادف بالا می برد. ترمزهای محکم این خودرو که به سیستم ای بی اس مجهزند نیز باعث می شود تا این سدان اروپایی 1100 کیلویی به سرعت متوقف شده و اطمینان خاطر را در راننده و سرنشینانش پیدا کند. از نظر جادار بودن ذکر همین بس که سه نفر با قد 180 سانتی متر می تواند با راحتی در صندلی عقبد تندر 90 بنشینند. 
 
رنو ساندرو بخریم یا تندر 90؟
 
تغییرات به وجود آمده در فیس لیفت جدید را می توان به دو بخش کلی تقسیم کرد. بخش بیرونی و بخش داخلی. در بخش بیرونی تغییر در طرح کلی جلوپنجره، چراغ جلو و سپرجلو در کنار تعویض چراغ و سپر عقب، به روزرسانی تزیینات در صندوق با نمونه های جدید، جلوپنجره یکپارچه و جدید، سپر جلو و برخی جزییات همرنگ بدنه اشاره کرد. در نمونه جدید فرم جلوپنجره ا ل 90 کدید کاملا مشابه ساندرو بوده و جهت لوکس تر نشان دادن خودرو، نوارهایی کرومی بالای جلوپنجره و لبه در صندوق عقب نصب شده اند.

Renault Sandero
 
رنو ساندرو (Sandero) به عنوان گونه هاچ بک رنو تندر 90 یا لوگان مدتی است وارد بازار ایران شده و به لطف کیفیت مونتاژ مناسب، طراحی خوب و قیمت مناسب از فروش بالایی برخوردار شده است. ساندرو با وجود هاچ بک بودن و دارا بودن طول کلی 4.02 متر، ظرفیت ذخیره سازی و گنجایش مناسبی دارد. فضای بار آن به اندازه 320 لیتر گنجایش دارد که از غالب خودروهای کامپکت و کوچک بیشتر است. از لحاظ ایمنی فعال با دارا بودن آخرین نسل از ABS شرکت بوش و از نظر ایمنی غیرفعال نیز مطابقت با آخرین الزامات اتحادیه اروپا با مواردی نظیر داشبورد مشبک و تعبیه صلیب فولادی سقف تامین شده است.
 
 رنو ساندرو بخریم یا تندر 90؟

ساندرو در مقایسه با برادر بزرگترش تندر هم گران تر است، هم کوچک تر و هم ضعیف تر. البته تندر 90 به عنوان یک سدان قطعا می تواند خودرویی مناسب یک خانواده باشد اما اگر شما هم دیگر حال تان از سدان ها به هم می خورد ساندرو را انتخاب کنید. ساندرو اتومات به نسبت قیمتی که دارد اتاق کم سر و صدا و البته روشن و پرنوری دارد. به لطف طراحی پنجره های بزرگ و شیشه های گسترده عقب و جلو به محیطی اطراف تان احاطه کامل دارید.

در کنار این فاکتور مثبت، رانندگی با ساندرو بسیار ساده است و اگر خودرو را روی حالت تعویض اتوماتیک دنده قرار دهید، کار شما بسیار آسان می شود. همین عوامل در کنار خوشنامی تندر 90 مهم ترین دلایل برای فروش مناسب ساندرو در مقایسه با رقبای متعدد خود در بازار ایران است. ساندور در این رده از بازار ایران با برلیانس اچ 320، ام وی ام 315، پژو 206، تیبا 2 و البته سابرینا به رقابت میپردازد و در گونه اتومات از گران ترین خودروهای این رده است. با این حال از همه خودروهای این رده بهتر و جدیدتر است و به شکل بهتری به شما سرویس می دهد.
 
 رنو ساندرو بخریم یا تندر 90؟
 
فضای داخلی ساندرو جایی است که در توصیف آن باید سادگی و گیرایی را به کار ببریم. همه جای ساندرو که با استفاده از مواد مستحکم و خشک ساخته شده به خوبی مونتاژ شده و تریم نقره ای روی داشبورد ظاهر جوان پسندی به اتاق داده است. تنها فرق کابین ساندرو با تندر 90 همین خطوط مورب، نقره ای رنگ، برخی نقاط پارچه ای رودری ها و البته اضافه شدن برخی خطوط مواج و حجم های جدید به داشبورد ساندرو است که در کل مجموعه ای کاربردی را ساخته و آماده کرده است.

اگر برای آزمایش هندلینگ و شتاب ساندرو و بررسی دقیق تر از کیفیت موتور، جعبه دنده، فرمان و سیستم تعلیق خودرو را به شکلی جدی تر محک بزنید می فهمید ساندرو با یک موتور سر حال و جعبه دنده بی دردسر کم نمی آورد. جعبه دنده در حالت اتوماتیک به گونه ای تنظیم شده تا حداکثر گشتاور را با بالا رفتن دور موتور در اختیار شما قرار دهد، بدین ترتیب دنده ها دیرتر تعویض می شوند و شتاب صفر تا 100 کیلومتر ساندرو با حدود 11 ثانیه بهتر از خودروهای این رده از بازار است.
 
 رنو ساندرو بخریم یا تندر 90؟
 
در پایان ذکر این نکات درباره ساندرو الزامی است که فضای صندوق ساندرو جادار و مناسب است. صندلی ها نرم اما فاقد ویژگی دربرگیری سرنشینان است. صدای درون کابین مناسب است و در سفرهای طولانی فرمان خشک ساندرو کمی آزاردهنده است. مصرف سوخت ساندرو بسیار پایین است و استهلاک این خودرو نیز بنا به اعلام بسیاری از کارشناسان و خریدارانش بسیار اندک است که همه اینها به ما یادآور می شوند ساندرو یک خودروی کوچک شهری مناسب برای عبور و مرور در شهر و جاده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1395/11/09
یه تصویر هم از داچیا لوگانی که چند ساله تو کشورهای دیگه تولید میشه بزارید ' از مگانی که ما تولید میکنیم خیلی سرتره' بعد بیاید از این مدل قدیمی تعریف و تمجید کنید ' اصلا رنو ساندرو با ۹۰ قابل مقایسه نیست ' اگه به موتور ماشین باشه پیکان هم ۱۶۰۰ بود ' سراتو هم ۱۶۰۰ داشت ' ولی میشه گفت با هم یکی هستن ؟
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1395/11/09
اخه پدر بیامرز این خودروی ارزان و ایمن شما ۴٠میلیون پولشه حداقل بدون اپشنش در ضمن ما تو ایران زندگی میکنیم نه فرانسه پس لطفا این پستو واسه پولدارا بذار نه ملت فقیری که به نون شبشون محتاجن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
احسنت
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
الان شده 150 ميليون!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
سر قیمت 40 میلیون بحث میکنید، کجایید که 4 سال بعد یعنی 99 باید بخرید 250 میلیون؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1395/11/09
بالاخره کدومش بهتره؟‌ ال 90 یا ساندرو ؟
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
برای مسافرت ال 90 بهتره و برای استفاده شهری ساندرو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
تندر بهتره
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1395/11/09
بیش از حد جنبه ی تبلیغاتی داشت و به نظر توسط تیم بازاریابی رنو نوشته شده بود نه یه کارشناس خودرو
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1395/11/09
ال ۹۰هم از نظر ظاهر و هم داخل از ضعیفترین وزشتترین طراحی بهره میبره.متاسفم برای ایرانیها که از بین اینهمه پیغمبر خوب,حضرت جرجیس رو گرفتن..از نظر قیمت هم چیزی حدود پراید باید باشه.فقط تبلیغات اونایی که سودش رو میخورن آوردش بالا.وگرنه کشور ما لیاقت جنس خوب آلمانی,کره ای,ژاپنی رو داره.هرچی که آدم میخره اول ظاهر ش رو میپسنده,اگه پسندید اونوقت میره سراغ باطنش.
پاسخ ها
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
محسن عزیز صحبت سر همینه که در خودرو هم مثل چیزهای دیگه مهم رضایت و آسایش مردم نیست بلکه فقط سود تولید کننده ها مطرح هستش . اینها حداقل با حمایتی که این آخری دولت کرد می بایست خودرو های حداقل درجه دو به ملت ارایه میکردند نه درجه چهار.
Iran, Islamic Republic of
02:12 - 1395/11/10
با سلام خدمت ادمین عزیز این عکس مربوط به پلتفرم ساندرو سری 2016یا 2017 و ساندرو تولید شده در ایران پلتفرمش برای سال2009 هستش صرفا جهت اطلاع
پاسخ ها
مدیر پایگاه ممنون از توجهتون
اصلاح شد.
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1395/11/11
...
هرچی فکر میکنم جانب دارانه تر از این نمیشد در مورد یک اتومبیل با تکنولوژی قدیمی و طراحی منسوخ شده قلم فرسایی کرد.
لطفا اگر کارشناس خودرو ندارید، وارد بحثهای اینچنینی نشید، بخاطر خودتون عرض میکنم.
-
09:52 - 1396/03/02
تو اين مملكت و شرايط بد اقتصادي كه با خون دل خوردن بايد 40 يا 50 ميليون تومن پول جمع كني ، بخدا ستمه يه خودروي بي كيفيت و طرح قديمي امثال توليدات ايران خودرو يا سايپا بخري ، خدايا اين ملت كي نجات پيدا ميكنن؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1396/04/28
به والله پیکان رو ادامه می دادن از تندر90 و ساندرو باید بهتر می شد با نصف قیمت.

گول تبلیغات این خودرو ها رو نخورید
از تعمیرکارهای خودرو بپرسید چه قدر این خودرو ها کیفیت دارند

امکانات صفر!
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1396/09/07
متن چقدر غلط املایی داره به زحمت مطلب قابل درک میشه ،
مثلا سپر رو نوشته شده پسر ! و ....
پاسخ ها
مدیر پایگاه ممنون از توجهتون
اصلاح شد.
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1396/09/14
باسلام من ال نود مدل87 اون موقع صفر خریدم یازده تومن ازشم راضی بودم که بعد از دوسال سواری فروختمش لیفانم دوسال پیش خریدم با شانسی که داشتم دوروز پیش فرختمش خیلی بی کیفیت بود خیلی خرجش کردم با توجه به اینکه خودم با ماشین بزرگ شدم الانم کامیون دارم به خدا موندم ال نودهای جدید یا ساندرو چیجور ماشینهای هستن
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1396/10/21
آقا من نمیگم ال ۹۰ خیلی ماشینه عالی هستش ولی حداقل توو داخلیا از همه ماشینا سره ؛ از چینیا بهتره ؛ از خیلی ماشینای دیگه ایرانی هم بهتره قیافش هم دیگه باید ببخششید
ایرانخودرو از این بهتر نتونسته دیگه
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1396/10/27
واقعا لیاقت ما اینه یه خودرو صددرصدبراطبقه پایین نداریم همه به فکرجیب خودشون.
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1396/11/07
ال ۹۰ خیلی قیافه نداره ولی از لحاظ موتوری نسبت به تولیدات دیگه ایرانخودرو و سایپا سره درسته که اینقدر ارزش نداره ولی فراموش نکنیم اینجا ایرانه دوست عزیز و ما هم مجبوریم بخریم
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1396/11/07
ال ۹۰ خیلی قیافه نداره ولی از لحاظ موتوری نسبت به تولیدات دیگه ایرانخودرو و سایپا سره درسته که اینقدر ارزش نداره ولی فراموش نکنیم اینجا ایرانه دوست عزیز و ما هم مجبوریم بخریم
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1396/11/14
منم موندم پارط تندر بخرم یا ساندرو معمولی؟
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
پارس تندر بخر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1396/12/16
باسلام حضور دوستان ال نودمن مدلش 95 هست موتورش خوبه اما اتاقش خشکه سینش صدا می کنه کیفیت مدل قدیمی رو نداره به نظر من الان تعریف کردن زیاد دراین زمان زیاد درست به نظر نمی یاد
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1397/01/15
لذت خاصی دارد رانندگی باال90،به نظرمن یک هماهنگی مهندسی شده دراین خودرو وجودداردکه باعث شده افرادی که پشت فرمان این خودرومیرانند سرمست میشوند،کو حالا گوش شنوا!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1397/02/22
ببینید با مردم ایران چه کردند که خودروی زشت تندر نود شده برامون آرزو
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1397/02/22
امان از جیب مردم با این پول میشد گزینه های خیلی بیشتری داشت البته نه در ایران
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1397/02/28
من به تازگى استپ وى خريدم ولى از شتابش اصلا راضى نيستم ميكن بعد از ١٠٠٠٠ كيلومتر شتابش خوب ميشه ولى از جهات ديگه خوبه
حالا بايد ديد
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1397/03/18
دوستان بنظر من از لحاظ کیفیت بی شک رنو ساندرو بهتره .چون 4تا ستاره ی کیفیت داره ولی پارس تندر تنها3ستاره ی کیفیت داره.این تست نادرست بود چونکه باید خودرو هایی که کلاس بدنه شون مثل هم هست رو با هم مقایسه کنن. بخ جای مقایسه ی رنو ساندرو با پارس تندر باید پارس تندر را با تندر پلاس مقایسه کنن.یا رنو ساندرو رو باپژو 206مقایسه کنن.
Iran, Islamic Republic of
03:24 - 1397/04/14
جدا ماشین بیخود تر از ل 90 و ساندرو نیست. زشت . آشغال. بجای این اشغال ها برید سراتو یا ماکسیما دست دوم بخرید.
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1397/04/22
من۱۰سالمه وال۹۰داریم وخیلی هم ازش راضی هستیم درسته نه قیافه داره ونه امکانات ولی جعبه عقبه بزرگی داره وموتور خوبی داره وماشین مسا فرتی هست که مابااون مسافرت هایه زیادی رفتیم.
France
19:28 - 1397/07/13
خودرو ساندرو خیلی بهتر از تندر 90 هستش
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
چرا؟
لطفا دلیل بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1397/09/25
من یه زانتیا 86 خریدم همه میگفتن دیگه وقتش گذشته همه جور ماشین روندم اما این زانتیا عجب ماشین نرمیست وچه تیزی...در عجبم .... این ماشین صد حیف که صفرش نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج