لحظاتی حیرت انگیز از ساخت مرکز تجارت جهانی آمریکا
۴۷۰۴۱۲
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
۳۶۷۱
ویدیویی جالب و تایم لپس از ساخته شدن یکی از عظیم ترین آسمان خراش های دنیا، مرکز تجارت جهانی آمریکا را مشاهده می کنید.
وبسایت کارناوال - آترا گل محمدی: امروز با ویدیویی جالب و تایم لپس از ساخته شدن یکی از عظیم ترین آسمان خراش های دنیا به سراغتان آمدیم. مقصدمان ایالت متحده آمریکاست.
 
از آنجا راهی جنوب منهتن در نیویورک می شویم تا یکی از زیباترین و خاص ترین آسمان خراش های دنیا را ببینیم؛ برجی ۵۴۱ متری که ۱۰۴ طبقه دارد و گویی در تلاش است تا آسمان را در تصرف خود در بیاورد. این برج، مرکز تجارت جهانی یک (One World Trade Center) یا همان برج آزادی (Freedom Tower) است که ساختمان اصلی مجموعه جدید مرکز تجارت جهانی در آمریکا به حساب می آید.

اما چنین ساختمان عظیمی چطور چنین قد علم کرده؟ بدون شک روزهایی که در حال شکل گرفتن بوده، چالش های زیادی را پشت سر گذاشته، روز و شب های زیادی را به چشم دیده تا یکی از عظیم ترین برج های دنیا متولد شود.

ویدئوی امروزمان از روزی می گوید که ساخت این برج آغاز شد و تلاش های شبانه روزی را به تصویر می کشد که در نهایت سبب متولد شدن یک ابَر سازه می شود.

جنب و جوش این ویدیوی تایم لپس را با تمام وجود حس کنید. ببینید که انسان برای اثبات قدرت و توانایی اش از هیچ تلاشی دریغ نمی کند. شبانه روز کار می کند تا ایده و فکری که در ذهن دارد را به دنیای واقعی بیاورد.
 
اگر با دقت نگاه کنید بدون شک جزئیات را هم خواهید دید، حتی آخرین شیشه ای که نصب می شود را خواهید دید. کار و کار و کار… ساخت و ساز این برج از سال ۲۰۰۷ آغاز شد، در سال ۲۰۱۳ عملیات عمرانی به پایان رسید و در نهایت در ۲۹ ماه مِی سال ۲۰۱۵ به طور رسمی مرکز تجارت جهانی درهای خود را به روی عموم باز کرد.

برای ساخت این برج چیزی نزدیک به ۳٫۶ بیلیون دلار آمریکا هزینه شد و صدها کارگر و مهندس خبره شبانه روز کار کردند تا چنین اثری خلق کنند.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج