با گربۀ ریاضی‌دان روسی آشنا شوید
۴۷۲۲۹۶
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸
۴۵۶۷
در ویدئویی که به‌ تازگی از این گربۀ مستعد منتشر شده است، می‌بینیم مارو که در پناهگاه گربه‌های خیابانی و بی‌سرپرستِ سن‌پترزبورگ نگهداری می‌شود، می‌تواند محاسبات سادۀ ریاضی را با فشار دادن یک زنگ پاسخ دهد.
وبسایت پرس تی وی: در ویدئویی که به‌ تازگی از این گربۀ مستعد منتشر شده است، می‌بینیم مارو که در پناهگاه گربه‌های خیابانی و بی‌سرپرستِ سن‌پترزبورگ نگهداری می‌شود، می‌تواند محاسبات سادۀ ریاضی را با فشار دادن یک زنگ پاسخ دهد.

در این ویدئو یکی از کارکنان پناهگاه «جمهوری گربه‌ها» به نام ویتالی از مارو سؤالات متعددی می‌کند و هر بار گربه پاسخ درست می‌دهد، او مارو را تشویق می‌کند و به گربۀ ریاضی‌دان غذایی برای خوردن می‌دهد.

ویتالی سؤالاتی دربارۀ چهار عمل اصلی حساب از گربه می‌پرسد و مارو به همۀ آن‌ها پاسخ درست می‌دهد.

به‌ عنوان‌ مثال مارو در پاسخ به این سؤالِ ویتالی که «6 تقسیم‌بر 2 چند می‌شود؟»، 3 بار با چانۀ خود زنگ را فشار می‌دهد.

ویتالی دربارۀ نحوۀ آموزش وی این‌گونه توضیح می‌دهد: «ما او را وادار کردیم تا زنگ را فشار بدهد و برای این کار به او غذا دادیم. مارو فهمید که با انجام این کار تشویق می‌شود، پس آن را ادامه داد.
 
پس از مدتی به‌عنوان پاداش برای فشار دادن زنگ، غذای بیشتری به او دادیم که او را بسیار خوشحال کرد. سپس یک‌بار وقتی کسی از او پرسید 1 به‌علاوۀ 1 چند می‌شود و او زنگ را دو بار فشار داد، ما متوجه استعداد ریاضی او شدیم و سعی کردیم آن را شکوفا کنیم.»

وی ادامه می‌ دهد آموزش این کار به مارو «بسیار سخت بود اما حالا از اینکه به نتایج مثبتی رسیدیم، خوشحالم.»

روانشناسان معتقدند آموزش مسائل مختلف به حیوانات به روش ایوان پاولف، روانشناس و پزشک روسی، و از طریق فرآیند «شرطی‌شدن» صورت می‌گیرد.
 
این دقیقاً همان کاری است که در رابطه با مارو انجام شده است. یعنی هر بار پاسخ درست، پاداشی به دنبال داشته و همین امر باعث شده گربه پاسخ‌های درست را یاد بگیرد و فراموش نکند.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1395/11/13
ای جان چه بامزه.حالا چرا با چونش میزد خب یادش میدادی با دستش بزنه زنگو :)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج