رضایی خطاب به ترامپ: بزرگتر از تو به ایران اخطار دادند اما نتوانستند کاری کنند
۴۷۳۶۳۲
۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۴
۱۸۲۱۹
دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آقای ترامپ بزرگ‌تر از تو به ایران اخطار داده‌اند و نتوانستند کاری کنند.
خبرگزاری تسنیم: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین یادواره شهید مدافع حرم سردار حاج جواد محمدی‌فرد با تبریک میلاد حضرت زینب(س)، گرامیداشت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ولادت با سعادت قله رفیع و استوار انسانیت و اسوه صبر را به محضر حضرت ولی‌عصرعج) و رهبر معظم انقلاب تبریک عرض می‌کنم. همچنین اولین سالروز تولد علی‌اکبر محمدی فرد را به خانواده شهید محمدی فرد در سالگرد شهادت پدرش تبریک می‌گویم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: دهه فجر، دهه پیروزی ملت ایران است و امیدواریم بتوانیم این راه را ادامه دهیم و امانتی را که به ما سپرده‌اند به صاحبش برگردانیم. انقلاب اسلامی از ایران شروع شد و در دنیا طنین افکند و دشمنان قسم‌خورده ایران هم این حادثه را با اعجاب توصیف کردند. این اعترافات چند دلیل داشت. ملت ایران در برابر رژیمی بسیار مقتدر پیروز شده بود؛ رژیمی که همه نوع ابزار سرکوب در داخل داشت. خبرچین‌های شاه در همه‌جا بودند. تشکیلات سازمان امنیت ایران را موساد، سی آی ای و سازمان جاسوسی انگلیس آموزش داده بودند و آنها هم در همه‌جا شنود و مخبر داشتند. از سال 1353 اطوری به خفقان شدت دادند که سران مبارزان زندانی و تبعید شدند. شهربانی شاه هم به ساواک کمک می‌کرد.‌

وی ادامه داد: شاه که در بیرون از ایران به عنوان ژاندارم آمریکا و برادر اسرائیل شناخته می‌شد، با حمایت‌هایی که از اسرائیل داشت و نفت ما را به رژیم اشغالگر می‌فروخت در کشورهای اسلامی ما را سرافکنده کرده بود. پیش از انقلاب 50 هزار مستشار آمریکایی در در ایران بودند که بخش زیادی از درآمدهای نفتی شاه را خرج می‌کردند؛ به طوری که تعدادی از آمریکایی‌ها ا متولد ایران هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: همه اروپا از شاه حمایت می‌کردند. شوروی و چین هم در ماه‌های آخر علناً از شاه حمایت می‌کردند. همه دنیا تقریباً پشتیبان شاه بود. ملت ایران با این موجود در افتاد. در این شرایط ساواک در اوج خوشحالی از پیروزی‌هایش، مقاله‌ای با امضای رشیدی مطلق در روزنامه اطلاعات به چاپ رساند که به دنبال آن انفجاری از اعتراضات رخ داد و انقلاب آرام‌آرام شدت گرفت. حادثه پشت حادثه به وقوع پیوست و این رژیم مقتدر به زانو در آمد.

رضایی افزود: نقطه عبرت‌آموز این است که انقلاب اسلامی در شرایطی روی داد که سران و رهبران انقلاب در میان مردم نبودند، بلکه اعلامیه‌ها امام به قم و تهران می‌آمدند و پیام امام را به مردم می‌رساندند. مردم هسته‌های انقلابی را به راه انداختند و مراسم‌های چهلم شهدا در تبریز و شهرهای دیگر، ارتباط انقلابیون را تسهیل کرد. این هسته‌های پنهان در شهر یزد و اصفهان و سایر بلاد هم همدیگر را پیدا کردند و این رودخانه‌ها به دریا مبدل شد. بنابراین شگفتی دنیا از این حادثه به حق است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با طرح این سؤال که رمز این واقعه عظیم چه بود؟ گفت: حضرت امام تاریخ و تحولات مشروطه را مطالعه کرده بودند، حوادث ملی شدن صنعت نفت را به چشم خود دیده و حضور در پانزدهم خرداد را نیز لمس و تجربه کرده و باتجربه این رویدادها به میدان آمده بودند.

وی ادامه داد: مسئله مهمی بود این تجربه. ولی رمز اصلی اندیشه امام بود که معتقد بود اگر مردم و اسلام در کنار هم باشند معجزه می کنند. این حقیقت در اندیشه امام شکل گرفته و نهادینه شده بود. رهبر معظم انقلاب فرمودند از امام پرسیدم شما کی به فکر جمهوری اسلامی افتادید، امام گفته بودند: ما به تکلیفمان عمل کردیم. ما کوتاهی نکردیم و به دستور خدا عمل کردیم. این گونه شد که دین ، صداقت ، فداکاری و ندای قرآن به گوش مردم رسید، فطرت های الهی بیدار شد و به هم پیوست و انقلاب رخ داد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: مردم به زندگی و وصیت شهدا نگاه کنند و رمز پیروزی را در حیات طیبه خانواده های شهدا ببینند. این نوع انسان ها در مکتب امام تربیت شدند. اینها بودند که این حادثه بزرگ را ایجاد کردند و رژیم مستبد پهلوی را از پای در آوردند. از آن روز ملت ایران از پای ننشستند. در همه این حوادث من شاهد بودم که مردم چه تلاش هاکردند و چه سختی ها و مرارت هایی را متحمل شدند. امروز فرزندان امام با رهبری داهیانه رهبرفرزانه انقلاب ، ما را تا مرزهای مدیترانه به پیش برده اند ؛ طوری که فرزندان شما در آنجا کمک مستشاری می کنند و موشک های ما تا 2000 کیلومتر آن سو تر اهداف را با دقت مورد اصابت قرار می دهند.

رضایی با اشاره به پیام ها و رفتارهای ضد ایرانی رئیس جمهور آمریکا گفت:امروز آقای ترامپ توییت کرده که من به ایران اخطار داده ام. بزرگ تر از تو به ایران اخطار داده اند و کاری نتوانسته اند بکنند. مراقب باشید آقای ملک سلمان و نتانیاهو زیر پای شما پوست خربزه نیندازند. آقای ترامپ بیشتر فکر کنید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر از ارزش های انقلاب فاصله بگیریم، نه تنها نمی توانیم مشکلات بزرگ را حل کنیم، بلکه در حل مشکلات روزمره هم فرومی مانیم.

وی افزود: ما باید ارزش‌های انقلاب مانند وحدت و فداکاری و ولایت و کار برای خدا را حفظ کنیم و موانع را پشت سر بگذاریم. تا امروز از حوادث بزرگی عبور کرده ایم و باید بدانیم اگر از این راه فاصله بگیریم، مشکلات ما مانند تورم و بیکاری بیشتر می شود. ما مشکلات اقتصادی را هم با همین ارزش ها می توانیم پشت سر بگذاریم. در جنگ سیم خاردار هم به ما نمی دادند، اما امروز تانک و موشک می‌سازیم. قبل از انقلاب با میلیاردها دلار به ما موشک نمی دادند. حالا همه اینها را می سازیم.با این حال در بخش اقتصاد این گونه پیشرفت های درخشان دیده نمی شود. اقتصاد، صنعت و خودرو ملی ما شایسته ملت ایران نیست. برای پیشرفتهای شگفت انگیز، باید به ارزش ها برگردیم. چند سال پیش هواپیمای آر کیو 170 را نیروهای ما در 6 ماه مشابه سازی کردند. هواپیمای ما بهتر از نمونه اصلی بود و کشورهای دیگر حاضر بودند آن را از ما تهیه کنند.

وی افزود: اگر مدیران در همه ادارات ما مانند شهدا و آتش نشان های فداکار با نهایت تعهد و احساس مسوولیت کار کنند، هیچ مشکلی باقی نمی ماند. بیایید در سالگرد انقلاب به فرمول پیروزی انقلاب برگردیم.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: فداکاری های شهدای مدافع حرم ، ستودنی و ارزشمند است. آمریکایی ها می ترسند که در زمین فعال شوند؛ اما مبارزین شیعه جلو پیشرفت داعش را گرفته اند و نقشه های آمریکایی ها را نقش بر آب کرده اند. رزمنده ای که از وسط تهران با این روحیه به 2000 کیلومتر آن سو تر برود کار بزرگی کرده است که نمی توان آن را با هیچ سنجه و عیاری جز معیار اخلاص و عبودیت حق سنجید.

رضایی با اشاره به روایتی در مورد خلقت انسان گفت: خدای متعال به فرشته هایش گفت: شما آنچه را من می دانم، نمی دانید. آن چیز ، عاشورا و حضرت امام حسین (ع) و زینب (س)بود. بدانیم که شهدا امتداد علم الهی اند و عظمتی که در دل جوانان انقلابی و شیعه موج می زند،از علم خداوند منشأ گرفته است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1395/11/15
یه سوال از سردار معظم رضای داشتم اون شخص که میگه کی بوده بسیار مشتاقم بدانم کی بوده.اخه برادر من چرا دست تو لانه زنبور میکنی الان ما همه چیز داریم فقط مانده دوباره جنگ راه بندازی .این همه دیپلمات ها زحمت کشیدن برای صلح حالا میگی چی.
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1395/11/15
سلام خدا و رسول خدا بر رهبر فرزانه
و دعای رهبر فرزانه بدرقه راه جوانان کشور باد
تا گوش به فرمان رهبری باشیم هیچ قدرتی در
جهان جلودار ما نخواهد بود
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1395/11/15
مثل اینکه شما هنوز نمیدونید این یارو دیوونه ست.
دیگران که خط و نشون میکشیدند و عمل نمیکردند'عاقل بودند.
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1395/11/15
احسنت بر آقای رضایی.
بهترین تو دهنی را به آن ملعون زدی.
سلامت و پیروز باشی ان شا الله.
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1395/11/16
غلط کرده ترامپ بخواد کاری بکنه.یک ادم بی ادب و دور از شئونات سیاسیه.نمیدونم مردم امریکا چه فکری کردن که به این ادم رای دادن.
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1395/11/16
آقای رضایی منظور شما چیست که در هر شرایطی و چند وقتی یک بار یک اظهار نظر میکنی که فقط و فقط باعث دشمنی و نفاق بیشتر بین دو کشور است.بس کنید این تذکرات بی اثر را
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1395/11/16
اقای رضائی نفسش از جای گرم میاد چه می داند مردم درچه حالی هستند اقای رضائی متهمین الان هم درحال جنگ هستیم جنگ با نداری،جنگ با بدبختی،جنگ فقر و......فروشی،جنگ نابرابری در عدالت اجتماعی،جنگ با بچه های بیکارامان خواهش جنگ فیزیکی دیگر راه میندازید جنگ عراق علیه ایران برای چندین قرن ایران بس است
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1395/11/16
آقای رضایی مطالب شما رو سه خط در میان هم بخونین متوجه میشیم .چون تکراری و خسته کننده شده.
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1395/11/16
بزرگتر از ترامپ کیه
چه موقع تهدید کرده
اصلا چرا بزرگترا باید تهدید کنند
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1395/11/16
نیازی به این حرفا نیست...چون جنگ دیگری در تاریخ ایران نوشته شده دیر یازود ....با این شیوه برخورد با دنیا و اون امریکایی که من میشناسم اصلا شک نکنیدجنگ خواهد شد دل مومن بعضی موقها خبردار میشه از اتفاقاتی که میخواد بیفته.دوران اوبا ما قدر ندونستید.اگه امریکا دشمن ما نبود ما ایرانیان هیچ مشکلی در دنیا نداشتیم..این کش اخر پاره میشه
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1395/11/16
آقای رضایی مثل اصحاب کهف در خواب چهل سال پیشه، بیدار شو
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1395/11/20
به ترامپ گفته باشم که خدای ما بزرگ است
نه هراسیم زتهدید که نهایتش به جنگ است
بدو ای ترامپ مغرو ز میان باد ثروت
که اگر اجل بیایدبه تو هم نوبت مرگ است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج