با لذیذترین غذاهای ترکیه آشنا شوید
۴۷۴۷۶۴
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱
۲۹۱۰۰
ترکیه کشوری است در چند دهه ی گذشته توانسته به یکی از ابر قدرت ها در زمینه ی گردشگری آسیا تبدیل شود به همین دلیل همه ساله میلیون ها گردشگر راهی این سرزمین می شوند، هر گردشگر سلیقه ی مخصوص به خود را دارد و با هدف خاصی این کشور را برای سفر انتخاب می کند اما مهم تریم گذینه ای که بین تمامی توریست ها مشترک است چشیدن غذا و خوراکی های سرزمین مقصد است.
وب سایت کارناوال: ترکیه کشوری است در چند دهه ی گذشته توانسته به یکی از ابر قدرت ها در زمینه ی گردشگری آسیا تبدیل شود به همین دلیل همه ساله میلیون ها گردشگر راهی این سرزمین می شوند، هر گردشگر سلیقه ی مخصوص به خود را دارد و با هدف خاصی این کشور را برای سفر انتخاب می کند اما مهم تریم گذینه ای که بین تمامی توریست ها مشترک است چشیدن غذا و خوراکی های سرزمین مقصد است.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

در ترکیه فرهنگ غذایی خاصی وجود دارد و برخی غذاها در این کشور از محبوبیت بیشتری برخوردارند و طرفداران پر و پا قرصی دارند مثل انواع کباب های منحصر به فرد که با نام کباب ترکی به شهرت جهانی رسیده اند که کارناوال چندی پیش به ترکیه سفر کرد و اختصاصا به تجربه ی طعم دلپذیر کباب های ترکی پرداخت که تجربیاتش در این زمینه را می توانید از طریق این لینک مشاهده نمایید.

امروز هم می خواهیم شما عزیزان را کمی بیشتر با غذاهای محبوب در ترکیه آشنا کنیم و ببینیم که چه غذاهای محبوب دیگری علاوه بر کباب های خوشمزه در ترکیه بیشتر مصرف می شوند، در ترکیه انواع پیش غذاها، خوراکی های خیابانی و دسر بین المللی سرو می شود اما گردشگران حتما ترجیح می دهند هنگام سفر به کشوری دیگر حتما غذاهای محلی مقصد را هم امتحان کنند.

فرهنگ غذایی ترکیه

ویژگی های فرهنگی امپراطوری عثمانی تاثیر شگرفی را در غذاهای ترکیه گذاشته است و این مسئله در کنار قدرت صنعت گردشگری این کشور، باعث شده تا نام غذاهای ترکیه به عنوان یکی از برجسته ترین و اشتها آورترین غذاهای جهان مطرح شوند. میراث غذایی عثمانی در نتیجه ترکیب انواع شیوه های پخت و پز و موادد اولیه ی غذاها در آسیای مرکزی، قفقاز، خاورمیانه، مدیترانه و بالکان به وجود آمده و ساختاری چند فرهنگی دارد.
 
 بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه
 
به دلیل استفاده ی زیاد از سبزیجات و ماهی تازه و روغن زیتون غذاهای این کشور از غذاهای غنی جهان نیز به حساب می آیند. مواد پر کاربرد در آشپزی ترکیه گوشت، سبزیجات و حبوبات را شامل می شوند و به دلیل استفاده از غذاهای آبکی و خورش مصرف نان نیز در این کشور بالا است.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

صبحانه، بخش مهمی از وعده های غذایی برای ساکنان ترکیه می باشد و موادی سالم،مغذی و خوشمزه را شامل می شود که در نقاط مختلف به شکل های متفاوتی سرو می گردد. سبزیجات، گوجه فرنگی ، خیار و فلفل از جمله موادی هستند که در صبحانه به همراه پنیر، تخم مرغ، زیتون، عسل، خامه وشیر خورده می شود. نان های محلی هر منطقه ، نان ذرت و نان حلقه ای یکی از اجزای اصلی این وعده ی غذایی به شمار می روند. در روز های یکشنبه صبحانه مفصل تر تهیه می گردد و بهانه ای برای دورهمی های اجتماعی را ایجاد می کند .

کباب ها جایگاه خاصی در فرهنگ غذایی ترکیه دارند و با روش های متفاوتی طبخ می شوند در کنار این کباب ها بسته به مواد تشکیل دهنده و شیوه ی پخت، برنج، برنج بلغور و سبزی نیز سرو می گردد. 1 ) کوفته

یکی از غذاهای پرطرفدار در ترکیه کوفته است که انواع و اقسام گوناگونی دارد، اما کوفته ی مهم ترکیه آن است که با گوشت چرخ کرده ی گوسفند یا گوساله درست می شود، این غذا در ایران هم پخته می شود و از خوراک های محبوب در کشورمان هم هست.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

کوفته گوشت چرخ کرده به شکل گلوله گلوله در می آید و در مرکز آن آلوی ترش یا زرشک قرار می گیرد و سپس پخته می شود، کوفته خوراکی آب دار است و همراه آن سالاد یا ماست ساده سرو می شود.

از بهترین کوفته های ترکیه می توان به کوفته برنجی و کوفته ی سرخ شده ( بدون آب ) اشاره نمود.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

اما به دلیل اختلاف ادویه جاتی که در ترکیه برای پخت کوفته استفاده می شود پیشنهاد می کنیم طعم لذیذ کوفته در این کشور را از دست ندهید.۲ ) مانتی | Mantı

مانتی غذایی ایست که در نگاه اول ممکن است شما را به یاد راویولی اندازد، اما به این غذا تفاوت زیادی دارد و یکی از خوراک های محبوب در ترکیه است زیرا طعم و مزه ی بسیار خاصی دارد که بدون شک تنها از دست یک آشپز ترک بر می آید.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

مواد اصلی این غذا گوشت گاو یا گوسفند است که سرخ می شود، اما برخی برای این که ترجیح می دهند کمتر از روغن در غذا استفاده کنند گوشت را آب پز می کنند، از دیگر موادی که در مانتی استفاده می شود آرد، تخم مرغ، پیاز و رب گوجه می باشد.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه
 


۳ ) پیده | Pide

پیده که با نام پیتزای ترکی هم شناخته می شود، پیترایی است مخصوص کشور ترکیه، پیده در لفظ به معنای اسکله می باشد و این نام با شکل ظاهری این پیتزا عجین شده است، در پیده خمیر پیتزا به صورت مربع برش داده می شود و دو سمتش جمع می شوند و مواد پیترا داخل خمیر ریخته می شود، پیده را مانند دیگر پیترا ها می توانید در طعم و مزه های مختلف تهیه و نوش جان نمایید.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه۴ ) دلمه | Dolma

دلمه ای که با برگ درخت انگور پخته می شود در ترکیه بسیار طرفدار دارد گرچه از خوراک هایی است که در ایران هم پخته و سرو می شود اما در ترکیه این دلمه ها به صورت باریک تر و شبیه به استوانه درست می شوند و ادویه های خاصی به آن ها زده می شود.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

موادی که در این دلمه استفاده می شود مختلف هستند و به سلیقه ی آشپز بستگی دارد، علاوه بر دلمه ی برگ دلمه هایی با بادمجان، کدو و فلفل دلمه ای هم در ترکیه پخته می شود.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه
 


۵ ) خوراک کنگر | Baklalı Enginar

این غذا خوراکی مخصوص است که با باقالای پخته شده و کنگر درست می شود، موادی همچون سبزیجات ( جعفری ) و لوبیا هم نقش مهمی در خوشمزه شدن خوارک کنگر دارند.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

همه ی مواد غذایی باهم پخته می شود و به صورت آب دار سرو می گردد و نباید آن قدر صبر کرد تا همه ی آب خوراک تبخیر شود، بنابر سلیقه موادی مانند شوید، ماهی و یا پیاز هم به این خوراک اضافه می شود که مزه ی غذا را متفاوت می کنند، همراه این غذا نان هم سرو می شود.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه۶ ) امام | İmam Bayıldı


این غذا یک بادمجون شکم پر تمام عیار است، داخل بادمجان ها خالی می شود و موادی همچون برنج، بلغور، گوشت چرخ کرده پر می شود، امکان درست کردن این غذا با موادی که مخصوص افراد وجترین هست هم امکان پذیر می باشد، موادی مانند گوجه فرنگی و کدو.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

ابتدا بادمجان ها سرخ شده و پس از پر شدن با مواد غذایی مورد نظر در آب پخته می شود.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه۷ ) ماهی

در ترکیه به دلیل دسترسی به آب های دریای مدیترانه انواع خوراک های دریایی موجود هستند، غذاهایی همچون خوراک ماهی، صدف، خرچنگ و…
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

از ماهی های مشهوری که در غذاهای ترکیه استفاده می شود می توان Lüfer را نام برد که به روش های مختلف پخته و سرو می گردد، اگر مسافر ترکیه هستید سوشی و غذاهای دریایی را فراموش نکنید که طعمی دلچسب و ویژه دارند.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه۸ ) صدف | Midye

نام میدیه که به صدف های دو کفه اطلاق می شود از خوراکی هایی است که در ترکیه به بهترین نحو طبخ می گردد، این صدف ها طعم و مزه ای بسیار خاص دارند و به دلیل هم جواری ترکیه با دریای مدیترانه به راحتی هم در دسترس هستند، میدیه که با نام صدف سیاه هم شناخته می شود از لذیذترین صدف های دنیاست که گوشت داخل آن را انسان ها، ستاره ی دریایی، پرندگان، سمور و حیوانات دیگر می خورند.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه

این صدف با روش های مختلفی در کشور ترکیه پخته می شود و پیشنهاد می کنیم طعم لذیذ آن را برای یک بار هم که شده امتحان کنید.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه۹ ) پوره بادمجان | Smoked aubergine purée

اگر به دنبال یک غذای سبک و خوشمزه ی ناب ترکی می گردید که ساده هم باشد پوره ی بادمجان بهترین گذینه است، در این غذا بادمجان ها به خوبی پخته می شوند، سپس کوبیده یا چرخ می گردند و با موادی مانند لوبیا، نخود و ذرت مخلوط می شوند، این خوراک غذایی ناب برای گیاه خواران است، البته برخی هم مرغ یا گوشت را به این مخلوط به دلخواه اضافه می کنند تا طعمی متفاوت تر به خود بگیرد اما حقیقت اصلی پوره ی بادمجان بدون هرگونه گوشتی است و تنها رمز خوش طعم شدن این غذا ادویه جات و سبزیجاتی است که در آن استفاده می کنند.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه ۱۰ ) غذای اصیل ترکی | Turkish lamb pilau

برنج در غذاهای ترکی هم مانند دیگر کشورهای آسیایی نقش چشم گیری دارد و از دیرباز در خوراک هایشان استفاده می شده است، برای مثال یکی از برترین غذاهای ترکی همین مورد است که با برنج پخته شده، دارچین، نعنا، زردآلو و گوشت بره درست می شود و از برترین و خوشمزه ترین خوراک های محلی ترکیه می باشد، برخی از مرغ یا گوشت گاو و گوسفند هم در این غذا استفاده می کنند اما در اصل باید با گوشت بره پخته شود.
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه 
 
بهترین و لذیذ ترین غذاهای ترکیه 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1395/12/11
از کی دلمه غذای ترکی شده
ترکیه کشوری است که 4 سده بیشتر از عمرش نگذشته هرچه از همسایه ها یاد گرفته دزده و مال خودش کرده
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1395/12/12
با نظر اولی موافقم .ترکیه نصف غذاهاش ایرانی و ارمنیه نصفشونم از فرهنگ عربی گرفته شده .ولی کلا غذاهای ترکی خیلی تکراری شدن یه کشور جالب تر رو بررسی کنید مننون
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
پس چرا این پست نگاه میکنی اگه تکراریه
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1395/12/12
ببخشید فیش اند چیپس غذای مشهور ترکیه ایه؟؟؟؟حالا کم کم سوشی هم جزو غذاهای مشهور ترکیه میشه
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1395/12/13
دلمه وسارما غذای ترکای ایران و ۱۰کشور ترک دیگست یاشا ترکلر .اونایی که خوششون نمیاد برن سرزمین مادریشون حوالی افغانستان روستای آریایی متوهم ....
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1395/12/14
عزیز دلم اقا فرشاد واسه ی اطلاعات عمومی میگم میدونستی ترکا ایران وقتی ترکیه نژادیان ترک نیست بلکه به علت اینکه ترکا قدرتمند بودن زبان رسمی اون منطقه رو ترکی کردن ترکی صحبت میکنن مث سوریه ای ها مصری ها که نژادیان عرب نیس بلکه زبانش عربی گلم
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1395/12/17
اگر دهات ما اریایی ها اینجاست پس شما برو همون ترکیه خودتون زندگی کن منابع کشورمونو حروم نکن به سلامت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج