آخرین وضعیت پرداخت معوقات فرهنگیان
۴۷۵۲۸۹
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶
۴۴۴۳
وزیر آموزش و پرورش از پرداخت 2700 میلیارد تومان از معوقات فرهنگیان خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: وزیر آموزش و پرورش از پرداخت 2700 میلیارد تومان از معوقات فرهنگیان خبر داد.

فخرالدین دانش آشتیانی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه آموزش و پرورش به روز رسانی معوقات جامعه فرهنگیان کشور است گفت: هنگامی که من در وزارتخانه آموزش و پرورش مستقر شدم با کمک دولت مبلغ 4000 میلیارد تومان به صورت اوراق دریافت کرده و سعی کردیم که 2700 میلیارد تومان از این مبلغ را با همکاری نهادهای اقتصادی تبدیل به پول نقد کرده و معوقات همه فرهنگیان را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: معوقات و پاداش خدمت بازنشستگان تا پایان سال 94 و  معوقات حق التدریس شاغلان و نیروهای آزاد و همچنین حقوق سرباز معلمان را از فروردین تا پایان دی ماه 95 پرداخت کرده ایم. معوقاتی که برای بسته‌های حمایتی مدارس غیر دولتی بوده است را نیز پرداخت کرده ایم، اگرچه فرهنگیان هنوز مطالباتی دارند که پیگیر آن ها هم هستیم و امیدواریم بتوانیم قدم‌هایی را در این جهت برداریم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید حقوق معلمان افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته، امیدواریم در آینده هم بتوانیم بیشتر به این قشر فرهیخته خدمت کنیم.

دانش آشتیانی در خصوص بحث عدالت آموزشی و دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش در حوزه توسعه عدالت آموزشی گفت: افزایش پوشش تحصیل و فراهم کردن سطح دسترسی همگانی به آموزش از جمله برنامه‌های وزارتخانه آموزش و پرورش است که برای دستیابی به این امر در مناطق محروم، طرح‌هایی برای جذب تمامی دانش آموزان لازم التعلیم و شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل با تاکید بر دختران داشته‌ایم.

وی افزود: از جمله طرح های وزارت آموزش و پرورش شناسایی کسانی است که وارد مرحله تحصیل شده ولی پس از مدتی ترک تحصیل کرده اند، همچنین افزایش شاخص‌های پوشش تحصیلی و نرخ ماندگاری و ایجاد انگیزه در این دانش آموزان از جمله طرح های دیگر وزارت آموزش و پرورش است.

دانش آشتیانی با اشاره به اینکه خوشبختانه در دولت تدبیر و امید نتایج خوبی از اجرای این طرح‌ها داشته‌ایم  اظهار کرد:  امسال 109 هزار و 800 نفر از کودکان لازم التعلیم را تحت پوشش تحصیلی قرار داده‌ایم و خوشبختانه درصد پوشش تحصیلی کشور ایران در مقایسه با کشورهای دیگر درصد قابل توجهی است، به طوریکه در دوره ابتدایی تا الان 98.6 درصد از تمام کودکان و دانش آموزان لازم التعلیم را تحت پوشش قرار داده‌ایم و امیدواریم با طرح‌هایی که داریم در کوتاه مدت این رقم را به 100 درصد برسانیم.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص افزایش کیفیت آموزشی در مناطق محروم خاطر نشان کرد: برای توانمندسازی معلمان در این مناطق طرح هایی داریم تا آموزش با کیفیت را در مناطق محروم داشته باشیم، همچنین درباره مسائل تربیتی  دانش آموزان در این مناطق نیز طرح‌هایی داریم و با توجه به نقش خانواده در پرورش کودکان، طرح های آموزشی برای خانواده ها نیز مدنظر است.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد با اشاره به اینکه فعالیت‌هایی داخل مدارس برای رشد فکری و مسئولیت‌های اجتماعی دانش آموزان در مناطق محروم انجام می شود بیان کرد: بعضا در مناطق محروم فضاهای آموزشی مناسبی نداریم که امیدواریم با کمک خیرین و نهادهای عمومی بتوانیم کمبود فضای آموزشی مناسب و ایمن را برای دانش آموزان در مناطق محروم برطرف کنیم.
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1395/11/18
کی معوقات بازنشستگان اموزش وپرورش سال 90 را پرداخت می شه چرا اصلا راجع به این موضوع صحبتی نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1395/11/18
اقای وزیر چرا معوقات دانشجو معلمان ورودی ۱۳۹۳ دانشگاه فرهنگیان رو نمیدین؟؟؟ خسته شدیم از بس گفتیم، همین اول راه مارو از این شغل بیزار کردین.....
خبر انلاین شما رسیدگی کنین ۱۲ هزار نفر ورودی ۹۳ هر کدوم ۵ میلیون معوقات داریم وااقعا مارو یادشون رفته
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1395/11/18
چرا دروغ می گویید حق التدریس معلمان شاغل و باز نشسته از مهر تا بهمن پرداخت نشده است فرهنگی از منطقه ۹ تهران
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1395/11/18
حرفهایش همه دروغ است مطالبات فقط تا خرداد پرداخت شده است .من خودم حق التدریسم واز مهر چیزی پرداخت نشده است.
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1395/11/18
چرابه فکربازنشسته های سال نودوپنج نیستیدخجالت بکشید با این برنامه. کثیفتون
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1395/11/18
سلام هنوز مرخصی ذخیره بازنشتگان 94 هم پرداخت نشده
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1395/11/18
به هیج عنوان حق التدریس ازمهر ماه تاالان سال 95 به هیچ وجه پرداخت نشده ودروغ میگویند وپاداش بازنشسته ها 95 را پرداخت نکرده اند خجالت هم خوب چیزیه؟ لطفا کم دروغ بگید؟
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1395/11/18
واقعا خجالت بکشید با این دروغ هاتون .کو کجاس پرداخت حق التدریس تا اخر دی .چرا دروغ تحویل مردم میدین .از اول مهر تا بحال یه ریال حق التدریس کسی پرداخت نشده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج