صنعت خطرناک کشتی شکنی در بنگلادش
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۷۸۰۳۳
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
۴۵۹۱
شرایط کاری صنعت کشتی شکنی در بنگلادش می تواند بی رحمانه باشد. این صنعت در سال های 1960 و 1970 بعد از اینکه یک کشتی در ساحل سیتاکوندا شکسته و ضایعات آن فروخته شد، آغاز شد.
برترین ها: شرایط کاری صنعت کشتی شکنی در بنگلادش می تواند بی رحمانه باشد. این صنعت در سال های 1960 و 1970 بعد از اینکه یک کشتی در ساحل سیتاکوندا شکسته و ضایعات آن فروخته شد، آغاز شد، اکنون بنگلادش یکی از پیشرویان این صنعت در جهان است. عکاس «ژان مولر هانسن» بعد از پنج سال زندگی در داکا، بنگلادش به شهر بندری چیتاگونگ رفت تا صنعت کشتی شکنی را مستند کند. او گفت: «در طول این سال ها، من در مورد این شغل در بنگلادش زیاد شنیده بودم اما هیچوقت خودم ندیده بودم.»
 
صنعت خطرناک کشتی شکنی در بنگلادش 
 
«من مجذوب عکس هایی شدم که در آن کارگران کوچک این غول های عظیم را از هم می پاشند و مانند چیزی از یک دنیای دیگر به نظر می رسید. مانند مورچه های کوچکی که که دور یک لاشه بزرگ جمع شده اند.»
 
صنعت خطرناک کشتی شکنی در بنگلادش 

از آنجا که صاحبان این صنعت و مقامات بنگلادشی می خواهند مانع جلب توجه نامطلوب شوند، همه بازدیدها از پیش تعیین شده و به شدت کنترل شده هستند. همچنین این محدوده ساحلی با نرده های بلند و نظارت نگهبانان محافظت می شود. هر سال حدود 200 کشتی فولادی در قسمتی از این ساحل 15 کیلومتری از هم جدا می شود. درحالیکه کارگران معمولا 2-4 دلار در روز دستمزد می گیرند، از این کشتی ها میلیون ها دلار کسب می شود. مدیران و مسئولان مایل نیستند هیچکس از این شرایط عکاسی کند.
 
صنعت خطرناک کشتی شکنی در بنگلادش 

این عکاس دانمارکی می گوید: «ایمنی و سلامت شغلی و قوانین و مقررات زیست محیطی در سال های اخیر به تصویب رسیده است اما حاکمیت بد، اجرای ضعیف قوانین و مقررات و فساد گسترده آن را به یک کسب و کار پرسود تبدیل کرده است.» کشتی ها توسط یک کاپیتان متخصص به این محوطه وارد می شوند و مایعات سوختی و روغن موتور آن ها تخلیه و فروخته می شود. سپس کشتی از هم باز می شود و همه چیز از دستمال توالت تا ماشین آلات آن بازیافت یا فروخته می شود.
 
صنعت خطرناک کشتی شکنی در بنگلادش 
 
جان با مدیران عصبانی ملاقات کرد که می خواستند هرگونه شواهدی از شرایط سخت این کار را پنهان کنند. بین 300 تا 500 کارگر بیش از چهار ماه صرف از بین بردن یک کشتی می کنند و بیش از 50 هزار کارگر در این ساحل مشغول به کار هستند. جان گفت: «کارگران اغلب در معرض آزبست هایی که برای عایق کاری کشتی ها استفاده شده و از رنگ های حاوی سرب، کادمیوم و آرسنیک هستند. اتفاق نادری نیست که کارگران براثر مسمومیت گازی یا انفجار و آتش سوزی جان خود را از دست دهند. کشتی های قدیمی بدون تمیز شدن یا برطرف کردن گازهای سمی و مواد خطرناک وارد می شوند. گاهی این گازها باعث انفجار و کشته شدن کارگران می شوند. هم چنین بسیاری کارگران در اثر له شدن زیر قطعات فولادی می میرند. گاهی نیز بر اثر افتادن از ارتفاع بلند کشتی ها که بدون محافظ روی آن ها کار می کنند می میرند. کارگران معمولا بی سواد هستند و هیچ انتخابی جز تحمل شرایط خطرناک و 12 تا 14 ساعت کار در روز ندارند. حقوق ابتدایی بشر در اینجا نادیده گرفته می شود. هیچ شکی در این باره نیست. شرایط کاری و زندگی کارگران بسیار مشکل است. جان می گوید: «من نمی گویم که این صنعت به طور کلی باید کنار گذاشته شود. اما لازم است تغییرات اساسی در آن داده شود.»
 
صنعت خطرناک کشتی شکنی در بنگلادش 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر