ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۸۲۳۸
۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
۱۸۸۹۳۱
محتوای حمایت‌شده
با وجود متخصصان کارآزموده، ارتودنسی نه تنها به دندان‌ها و لثه‌ها آسیب نمی‌رساند، بلکه سلامتشان را هم تضمین می‌کند. این مقاله اطلاعات کاملی درباره قواعد و اهداف ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم به شما ارائه می‌کند.

برترین‌ها: باید بدانید ارتودنسی تنها جنبه زیبایی ندارد و در درجه اول تلاش بر این است که با ردیف کردن دندان‌ها و ایجاد یک تناسب ایده آل دندانی درون فکی و بین فکی سلامت دندانها، لثه‌ها و بافت‌های استخوانی ایجاد شود البته اگر هدف‌های ذکر شده در درمان ایجاد شود، لزوما زیبایی دندان‌ها نیز تامین می‌شود. شکی نیست دندان‌هایی که سلامت و زیبایی ایده آل دارند اعتماد به نفس شخص را بالا می‌برند.

حتما بسیاری از شما ارتودنسی دندان را با سیم‌هایی که روی دندان‌ها قرار می‌گیرند، می‌شناسید، اما باید بدانید که ارتودنسی خود دارای مدل‌های مختلفی از جمله ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی بدون سیم است. ارتودنسی‌های بدون سیم را می‌توانیم یکی از پرطرفدارترین مدل‌های ارتودنسی در سراسر دنیا بدانیم. مشهورترین نوع ارتودنسی بدون سیم، کریستال کارکت‌ها (crystal correct) هستند. در این مطلب اطلاعاتی در رابطه با این مدل از ارتودنسی بدون سیم با شما در میان خواهیم گذاشت.

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

جهت مشاوره با دکتر فریدون ولدخانی همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۶۶۸۴۴۵۰۰

ارتودنسی مدرن

علم ارتودنسی در ۳۰ سال اخیر پیشرفت‌های زیادی کرده است. طرح درمان صحیح، شروع به موقع درمان و استفاده از براکت‌های نسل جدید و دیگر دستگاه‌های درمانی مدرن به مراتب طول درمان را کاهش داده و نتایج زیباتر و مطلوب تری را مهیا کرده است. طول درمان ارتودنسی برای افراد مختلف با توجه به مشکلات آن‌ها فرق می‌کند. برخی مشکلات دندانی مثل روی هم رفتگی‌هایی که خیلی شدید نیستند و نیاز به کشیدن دندان برای درمان ندارند با تکنیک‌های جدید طی ۴ تا ۶ ماه قابل درمان هستند؛ عواملی همچون طرح درمان اشتباه، همکاری نکردن بیمار و تکنیک‌های پیش پا افتاده باعث طولانی شدن بی مورد درمان هستند.

یکی از روش‌های جدید که در اروپا و جهان برای درمان بیماری‌های بزرگسالان اخیرا بسیار گسترش پیدا کرده، استفاده از پلاک‌های متحرک و کاملا شفاف و نامرئی است که با تکنولوژی بسیار پیچیده تولید می‌شود. براکت‌هایی همرنگ دندان و براکت‌های پشت دندانی از روش‌های دیگری است که در میان اشخاصی که به ظاهر خود حساس هستند، رواج دارد. تمام این روش‌ها در مطب ما ارائه می‌شوند و بیماران می‌توانند با در نظر گرفتن بودجه درمانی خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.

ارتودنسی بدون سیم کریستال کارکت چیست؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم یکی از مدل‌های ارتودنسی بدون سیم، کریستال کارکت‌ها هستند. این روش درمانی متحرک با تکنولوژی مدرن CAD/CAM انجام می‌شود و برای مرتب کردن دندان افرادی که سن رشد آن‌ها به پایان رسیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. به نوعی می‌توان گفت که کریستال کارکت نوعی ارتودنسی بدون سیم متحرک است که به شکل پلاک‌های شفاف . قابل رویت روی دندان‌های فرد قرار می‌گیرد تا نقوص آن‌ها را رفع کند. این مدل ارتودنسی‌ها برای افراد به صورت اختصاصی آماده می‌شوند و دندان‌های فرد را به جهتی که تعیین شده هدایت می‌کنند.

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

dr_fereidoon_valadkhani@

فرایند ساخت ارتودنسی بدون سیم کریستال کارکت

همانطور که اشاره کردیم، این براکت‌های متحرک، مخصوص هر فردی ساخته می‌شوند. پس طبیعتا فرایند ساخت خاصی دارند. مراحل ساخت این ارتودنسی بدون سیم به شرح زیر است:

مرحله اول ساخت ارتودنسی بدون سیم

برای آماده شدن کریستال کارکت باید ابتدا مورد معاینه دندانپزشک قرار بگیرید. دندانپزشک شما تصاویر دندان‌های شما را مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس قالب مخصوصی را در دهان فرد قرار می‌دهد سپس قالب را به لابرتوار می‌فرستد تا کریستال کارکت مخصوص فرد آماده شود.

مرحله دوم ساخت ارتودنسی بدون سیم

در این مرحله، قالب با یک اسکنر سه بعدی به فایلی کامپیوتری تبدیل می‌شود. سپس فایلی که روی دندان‌ها قرار می‎گیرد، آماده شده و برای دندانپزشک ارسال می‌شود. دندانپزشک فایل دریافتی را به بیمار نشان می‌دهد و در صورت نبود هر گونه مشکل کریستال کارکت آماده جایگذاری می‌شود.

مرحله آخر ساخت ارتودنسی بدون سیم

پس از آماده شدن ارتودنسی بدون سیم، کریستال کارکت به متقاضی داده می‌شود و نحوه استفاده از آن نیز به او توضیح داده می‌شود. دندانپزشک نیز در تمام مدت درمان، ارتودنسی و دندان‌های بیمار را کنترل می‌کند.

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

جهت مشاوره با دکتر فریدون ولدخانی همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۶۶۸۴۴۵۰۰

استفاده از ارتودنسی بدون سیم چه مزایایی دارد؟

بدون شک یکی از اصلی‌ترین مزایای ارتودنسی بدون سیم که افراد بسیاری را ترغیب به استفاده از آن‌ها می‌کند، ظاهر نامرئی و طبیعی این نوع از ارتودنسی است. کریستال کارکت‌ها به نوعی روی دندان قرار می‌گیرند که ظاهر دندان‌ها را زشت نمی‌کنند و لبخند زیبای شما را حفظ می‌کنند. برخی دیگر از اصلی‌ترین مزایای این مدل از ارتودنسی به شرح زیر است:

راحتی استفاده از آن‌ها

معمولا سیم‌های ارتودنسی‌های قدیمی، موجب اذیت بیمار می‌شوند. این در حالی است که ارتودنسی بدون سیم کریستال کارکت این مشکلات را ندارد و استفاده از آن‌ها بسیار ساده است.

عدم ایجاد پوسیدگی روی دندان‌ها

سیم‌های ارتودنسی معمولی معمولا سبب می‌گردند که دندان‌های فرد پوسیده شوند تا جایی که معمولا پس از اتمام دوره درمان بیمار، 4 یا 5 دندان پوسیده خواهد داشت که درمان همین دندان‌های پوسیده زمان بر و هزینه بر خواهند بود. ارتودنسی بدون سیم این مشکل را هم ندارد و پوسیدگی دندان‌ها را با خود به همراه ندارد.

غیر قابل رویت بودن آن‌ها

کریستال کارکت‌ها، ورقه‌های شفافی هستند که با قرار گرفتن روی دندان قابل رویت نیستند. پس اگر علت اصلی پرهیز شما از ارتودنسی، سیم‌های این روش درمانی است، باید بگوییم که ارتودنسی بدون سیم انتخاب مناسبی برای شماست.

کوتاه بودن طول درمان نسبت به ارتودنسی های قدیمی

طول مدت درمان در ارتودنسی‌های قدیمی، حدود 1 و نیم سال است. در حالی که طول مدت درمان در ارتودنسی بدون سیم کریستال کارکت، درمان حدود 7 الی 8 ماه زمان می‌برد. در نتیجه زمان زیاد برای بیمار خسته کننده نخواهد بود.

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

عدم احساس درد

دردی که فرد به هنگام وارد کردن سیم‌ها در ارتودنسی‌های قدیمی یا سیستم براکت احساس می‌کند، بسیار زیاد است. در روش کریستال کارکت نیروی وارده کنترل شده است و در نتیجه بیمار درد چندانی را حس نمی‌کند.

ساده‌تر بودن کار دندانپزشک

سیستم کریستال کارکت به نوعی طراحی شده که برای دندانپزشک نیز ساده‌تر است و بسیاری از دندانپزشکان نیز ترجیح می‌دهند که از این روش ارتودنسی بدون سیم استفاده کنند.

درمان بیش از 80 درصد ناهماهنگی‌های دندان‌ها

ارتودنسی دندان می‌تواند بسیاری از ناهماهنگی‌ها و نقوص دندان را رفع کند. ارتودنسی بدون سیم نیز از این قاعده مستثنی نیست و گفته می‌شود کریستال کارکت می‌تواند تا 80 درصد ناهماهنگی‌های دندان را رفع کند.

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

هزینه ارتودنسی بدون سیم کریستال کارکت

از آن جایی که این روش درمانی با استفاده از نرم افزارها انجام می‌شود و از تکنولوژی‌های مدرنی استفاده می‌کند، هزینه آن نیز نسبت به ارتودنسی‌های قدیمی بیشتر است. البته برای اطلاع از هزینه دقیق این نوع درمان باید مورد معاینه دندانپزشک قرار گیرید. او با در نظر گرفتن شرایط مختلف و عوامل تاثیرگذار بر قیمت، هزینه را تخمین می‌زند.

دکتر فریدون ولدخانی

  • جراح و دندانپزشک
  • با ۳۰ سال سابقه دندانپزشکی در آمریکا و ایران
  • مبتکر رسمی برند ارتودنسی شفاف کریستال کارکت

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

جهت مشاوره با دکتر فریدون ولدخانی همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۶۶۸۴۴۵۰۰

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

dr_fereidoon_valadkhani@

ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم

خیابان امام خمینی. بین قصر الدشت و کارون. جنب مخابرات مالک اشتر. پلاک ۶۹۷. طبقه سوم. واحد ۴

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
اورانوس_فوتر2
دکتر لاجوردی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر