ارتودنسی نامرئی یا ارتودنسی بدون سیم
۴۸۲۳۸
۳۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
۱۷۹۷۸۵
رپورتاژ آگهی
با وجود متخصصان کارآزموده، ارتودنسی نه تنها به دندانها و لثه ها آسيب نمي رساند، بلکه سلامتشان را هم تضمین می کند. این مقاله اطلاعات کاملي درباره قواعد و اهداف ارتودنسي به شما ارائه مي کند.
با وجود متخصصان کارآزموده، ارتودنسی نه تنها به دندانها و لثه ها آسيب نمي رساند، بلکه سلامتشان را هم تضمین می کند.

بايد بدانيد ارتودنسي تنها جنبه زيبايي ندارد و در درجه اول تلاش بر اين است كه با رديف كردن دندانها و ايجاد يك تناسب ايده آل دنداني درون فكي و بين فكي سلامت دندانها، لثه ها و بافت هاي استخواني ايجاد شود البته اگر هدف هاي ذكر شده در درمان ايجاد شود، لزوما زيبايي دندانها نيز تامين مي شود. شكي نيست دندانهايي كه سلامت و زيبايي ايده آل دارند اعتماد به نفس شخص را بالا مي برند. تحقيقات نشان داده، زيبايي دهان و دندانها از اولين خصوصيات ظاهري هر شخص هستند كه در نظر بيننده نقش مي بندند، پس دندانها به نحوي مي توانند گوياي شخصيت افراد باشند. دندانهاي نامرتب و ناهنجاري هاي استخواني دنداني باعث بروز و تشديد بيماري هاي لثه مي شوند و اين مي تواند باعث به وجود آمدن و تشديد بيماري هاي گوارشي، قلبي عروقي، مرض قند از نوع 2 و ديگر بيماري هاي جسماني شود و حتي اثر منفي در رشد جنين در خانم هاي باردار دارد و همچنين دندانهاي نامرتب و ناهنجاري هاي فكي دليل مشكلات مفصلي فكي و اختلال در گفتار هستند. براي درک بهتر مطالب توضيحات دکتر مجيدرضا توکلي جو را در اين زمينه مي خوانيم.

درمان ارتودنسي حتي براي افراد كهنسال

برخي افراد اين تصور اشتباه را دارند كه درمان ارتودنسي بايد در يك محدوده سني خاص انجام شود ولي اين نكته قابل توجهي است كه درمان ارتودنسي در هر سني امكان پذير است البته درصورتي كه لثه ها مبتلا به بيماري هايي شديد نباشند در اين صورت اول بايد بيماري لثه درمان و كنترل شود و بعد درمان ارتودنسي شروع شود. 35 درصد افرادي كه براي درمان ارتودنسي مراجعه مي كنند افراد بزرگسال هستند و تعدادشان نيز رو به افزايش است. بهترين زمان براي معاينه اوليه ارتودنسي همزمان با رويش دندانهاي قدامي (جلويي) اصلي يعني حدود 6 تا 8 سالگي است. در اين سنين مشكلات ارتودنسي در حال گسترش، علائم خود را نشان مي دهند و بسياري از اين مشكلات قابل پيشگيري و درمان در همين سنين هستند. اگر مشكل خاصي در اين سنين وجود نداشته باشد بيمار سالانه زير نظر دكتر ارتودنس، معاينه مي شود تا تمام دندان هاي اصلي رويش كنند و در صورت لزوم درمان در آن زمان شروع شود. پس ارتودنسي پيشگيري كه در سنين رشد بيمار انجام مي شود از تشديد مشكلات در آينده جلوگيري مي كند و در سهولت و كوتاه شدن درمان و رسيدن به نتايج مطلوب تر بسيار تاثيرگذار است و حتي مي تواند از كشيدن دندان هاي اصلي و جراحي فك و صورت جلوگيري كند.
ارتودنسي مدرن

علم ارتودنسي در 30 سال  اخير پيشرفت هاي زيادي كرده است. طرح درمان صحيح، شروع به موقع درمان و استفاده از براكت هاي نسل جديد و ديگر دستگاه هاي درماني مدرن به مراتب طول درمان را كاهش داده و نتايج زيباتر و مطلوب تري را مهيا كرده است. در مطب ما دستگاه هاي متحرك كه نياز به همكاري بيمار براي موفقيت آن است استفاده نمي شود و هيچ درماني حتي درمان هاي 2 مرحله اي بيش از 24 ماه طول نمي كشد. طول درمان ارتودنسي براي افراد مختلف با توجه به مشكلات آنها فرق مي كند. برخي مشكلات دنداني مثل روي هم رفتگي هايي كه خيلي شديد نيستند و نياز به كشيدن دندان براي درمان ندارند با تكنيكهاي جديد طي 4 تا 6 ماه قابل درمان هستند؛ عواملي همچون طرح درمان اشتباه، همكاري نكردن بيمار و تكنيك هاي پيش پا افتاده باعث طولاني شدن بي مورد درمان هستند. يكي از روشهاي جديد كه در اروپا و جهان براي درمان بيماریهاي بزرگسالان اخيرا بسيار گسترش پيدا كرده، استفاده از پلاك هاي متحرك و كاملا شفاف و نامرئي است كه با تكنولوژي بسيار پيچيده توسط شركتInvisalign توليد مي شود.


براكت هايي همرنگ دندان و براكت هاي پشت دنداني از روشهاي ديگري است كه در ميان اشخاصي كه به ظاهر خود حساس هستند، رواج دارد. تمام اين روشها در مطب ما ارائه مي شوند و بيماران مي توانند با در نظر گرفتن بودجه درماني خود يكي از آنها را انتخاب كنند.لبخندي همیشه زيبا

برخلاف تبليغات نادرست، ارتودنسي در يك جلسه مقدور نيست. منظور اين نوع تبليغات استفاده از روشهاي لامينت، باندينگ و روكشهاي پرسلن كه در بسياري از مواقع نياز به تراش دندانهاي سالم دارد، است. البته اين نوع درمان ها در موارد خاص كاربرد دارند. مثلا دندان هايي كه نياز به تغيير شكل و رنگ دارند بعد از درمان ارتودنسي مي توانند با استفاده از اين روشها زيباتر جلوه كنند. هدف درمان ارتودنسي ايجاد يك تناسب ايده آل دندانها، ريشه آنها و فكين است. با يك درمان صحيح مي توان به اين اهداف رسيد و زيبايي و سلامت دندانها را در دراز مدت تضمين كرد. قابل توجه است كه كيفيت درمان كه با يك طرح درمان صحيح در كوتاهترين زمان درمان توسط پزشک متخصص امكان پذير است. بزرگترين عامل ثابت بودن نتيجه درمان درازمدت است. ارتودنسي نه تنها باعث پوسيدگي دندان، تحليل و افت لثه و استخوان نمي شود بلكه در افرادي كه بهداشت دهان خود را در طول درمان رعايت كرده و به طور منظم براي معاينه و جرم گيري به دندانپزشك خود مراجعه مي كنند با درمان ارتودنسي سلامت دهان، دندان و ديگر بافت هاي وابسته خود را در دراز مدت تضمين مي كنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج