درآمد دولت از هدفمندی ها وارد خزانه شود
۴۸۷۰۰۸
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۱
۵۱۸۳
حاجی بابایی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است نمایندگان حق دارند درآمد دولت از محل هدفمندی ها را در بودجه مصوب کنند.
خانه ملت: حمیدرضا حاجی بابایی در نشست علنی نوبت سوم امروز (شنبه، 7 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با تبصره هدفمندی یارانه ها گفت: دولت اعلام کرده 31 هزار میلیارد تومان به مردم می دهیم که طبق گزارش دیوان محاسبات این رقم 36 هزار میلیارد تومان است و با رقم اعلامی دولت 5 هزار میلیارد تومان تفاوت دارد. گزارش مرکز پژوهش ها در این زمینه نیز 87 هزار میلیارد تومان بود که نماینده دولت آن را رد نکرد و گفت برای شرکت های دولتی است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در ازای افزایش قیمت گاز، آب و برق پولی دریافت می شود، عنوان کرد: حرف این است که پولی که دارید 26 هزار میلیارد تومان آن فقط برای بنزین است پس چگونه می گویید 36 هزار میلیارد تومان درآمد دارید.

وی افزود: دیوان محاسبات اعلام کرده بدون 14 هزار میلیارد تومان خالص صادرات و بدون 2.2 میلیارد تومان هزینه آب امسال درآمد دولت 70 هزار میلیارد تومان است که مرکز پژوهش ها آن را 87 هزار میلیارد تومان اعلام کرده که البته دوستان می گویند برای پخش و پالایش و شرکت های دولتی است که آن را قبول داریم اما حق نمایندگان است که این پول در بودجه مصوب شود و اگر اکنون در خزانه دولت است لطفا اسناد آن را در مجلس توزیع کنید چرا که این پول وارد خزانه نشده است.

بنابر این گزارش، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این مخالفت عنوان کرد: جداول تفاوتی با هم دارند، خود مجلس اعلام کرد شرکت های گاز، آب و برق که منابعی برای دولت می فرستند خودشان هزینه هایی دارند که مجلس اینگونه تفسیر کرد که هزینه خود را برداشته و مابقی را به عنوان درآمد اعلام کنید و مرکز پژوهش ها نیز همین نظر را داشته است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج