واگذاری آلومینیوم هرمزگان به فردی خاص
۴۹۱۰۲۴
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
۲۴۳۶
تنها حاصل برخورد و تجربه ریشه‌کنی فساد در این دو دهه اخیر، این شده است که دولتمردان و مسؤولان برای پنهان نگاه داشتن رمز و راز این مفاسد کلان و حفظ آبروی مفسدین موفق به اختراع و ثبت یک زبان محاوره‌ای جدید در دنیا، بنام «ب،ز»، «د،ز،د»، «ک،ل،ک» و «د،ر،و،غ» و... شده‌اند.
خبرگزاری فارس: در حالی که مردم دیگر هیچ امیدی به مبارزه و ریشه‌کنی مفاسد اقتصادی و اداری ندارند، خوشبختانه همه دولتمردان، امیدوارانه، مدام و پیوسته اعلام می‌کنند که هیچ خط قرمزی در برخورد و مبارزه با جرم و فساد ندارند.

تنها حاصل برخورد و تجربه ریشه‌کنی فساد در این دو دهه اخیر، این شده است که دولتمردان و مسؤولان برای پنهان نگاه داشتن رمز و راز این مفاسد کلان و حفظ آبروی مفسدین موفق به اختراع و ثبت یک زبان محاوره‌ای جدید در دنیا، بنام «ب،ز»، «د،ز،د»، «ک،ل،ک» و «د،ر،و،غ» و... شده‌اند.

برخلاف سایر کشورهای موفق در امر مبارزه با  فساد در ایران مبارزه با مفاسد اقتصادی و ادرای به شوی تبلیغاتی و افشاگری و مچ‌گیری و تخریب  جناح‌ها و گروه‌های سیاسی برای از صحنه خارج کردن رقیبان خود تبدیل شده است و گرنه تاکنون از تنور مبارزه با مفاسد اقتصادی آبی برای ملت نه‌تنها گرم نشده بلکه فسادهای کلان قاچاق کالا و واردات غیرقانونی باعث توقف و تعطیل و بیکاری میلیون‌ها نفر از اقشار فعال کشور گردیده است.

دولتمردان در مقام ادعا و گفتاری در تمام مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های خود بر عزم جزم مبارزه با هرگونه پلیدی، فساد، تبعیض و رانتی از هرگروه و جناحی  که باشد تاکید و اصرار می‌کنند اما در میدان عمل با رفتار دوگانه و یک بام و دوهوای خویش  فقط به دنبال مچ‌گیری و نکته ضعف گرفتن از جناح‌های حریف مقابل خود هستند.

یکی از مثال‌های زنده این عملکرد دوگانه دولتمردان در امر مبارزه  با مفاسد و مفسدین، تراژدی به تاراج دادن شرکت‌های آلومینیوم‌سازی المهدی و هرمزآل در مقایسه با نعره غوغاها و هیاهوهای کرکننده پرداخت حقوق‌ها و املاک نجومی است.

همانگونه که شاهد و ناظریم، اخیرأ برخی از مسؤولان، جناح‌ها و گروه‌های سیاسی در خصوص حقوق‌ها و املاک نجومی که مجموع همه آنها جمعا به پانصد میلیارد تومان هم نمی‌رسید و در باب مدح یا مزمت و خسران آن روزها، هفته‌ها و حتی ماه‌ها با تهیه و ارائه گزارشات، مقالات و سخنرانی‌ها در روزنامه‌ها، دانشگاه‌ها، فضای مجازی و صدا و سیما گفتند و نوشتند و فریاد زدند و خواستار محاکمه نجومی‌بگیران و برگرداندن اموال و سرمایه‌های به یغما رفته بیت‌المال شدند اما با کمال تأسف، علی‌رغم وجود هزاران صفحه اسناد و مدارک متقن و معتبر غیرقابل انکار دال بر هبه کردن و بخشش بزرگترین شرکت آلومینیوم‌سازی کشور که قرار بود در سه فاز تکمیل و نه‌تنها در خدمت صنایع پایین‌دستی کشور قرار بگیرد بلکه به‌عنوان یکی از با ثبات‌ترین مراکز ثقل اشتغالزایی جنوب کشور جهت ریشه‌کنی و جنگ با بیکاری جوانان خطه نیلگون خلیج فارس قرار گیرد.

در روز روشن و در انظار 80 میلیون نفر از  شرکا و صاحبان اصلی این صنایع غول‌پیکر آلومینیوم‌سازی، در کمال ناباوری و در میان هیاهو و غوغا و دعواها و درگیری‌های جناح‌ها و گروه‌های سیاسی در میان سکوت دولتی‌ها و توأم با رضایت ناظرین و بازرسان و ضابطین و مدعی‌العموم، به‌صورت کاملا مفت به بهانه اجرای اصل 44 قانون اساسی به خانواده‌ای خاص هبه کردند.

متاسفانه جز تعداد اندکی انسان آزاده که تعدادشان به عدد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد و جمع کثیری از کارکنان بی‌چاره تهدید به اخراج، کسی لب به اعتراض به این مفت‌فروشی نگشود.

یکی از بغرنج‌ترین سؤوالات تاریخی که حتی از قراردادهای ترکمن‌چای و گلستان در زمان سلسله قاجار فاجعه‌بارتر است  و باید روزی و روزگاری مسؤولان و دولتمردان در پیشگاه خدای بزرگ و مردم که صاحبان اصلی این سرمایه و اموال و دارایی‌ها هستند پاسخگو و جواب پس بدهند.

به تاراج دادن شرکت‌ها، کارخانجات و معادنی مانند معادن فاریاب و خارک قرمز جزیره هرمز، کارخانجات پارسیلون خرم آباد، شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس و مخصوصأ صنایع آلومینیوم‌سازی المهدی و هرمزآل خیانت به این کشور و خون شهداست.


*روند واگذاری این مجتمع به بخش خصوصی به طور قانونی صورت گرفته است

وزیر اقتصاد اذعان می‌دارد؛ گام‌های اصلی برای واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی در دولت قبل صورت گرفته است که باید گفت آقای طیب‌نیا اگر ذره‌ای پای دولت نهم و دهم در میان بود، شما حتی یک گرم آلومینیوم را نیز در معرض دید خریدار قرار نمی‌دادید اما شما بیش از دو هزار میلیارد تومان سرمایه بیت‌المال را هدیه کردید، آقای وزیر؛ مردم ما هوشیارتر از آن هستند که شما فکر می‌کنید.

*حمایت طیب‌نیا از خریدار آلومینیوم بودار است

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سخنان وزیر اقتصاد در سفر به بندرعباس به دادن آمار دروغ در خصوص آلومینیم‌المهدی از سوی وی اشاره و تصریح کرد: وزیر اقتصاد اگر به فکر کارگران و مردم استان بود در سالن دربسته نمی‌نشست و دروغ‌های استاندار را گوش نمی‌داد.

وی افزود: او اگر به فکر مردم بود باید بین کارگران المهدی می‌رفت تا واقعیت‌ها را ببیند و سپس به اظهار نظر در این خصوص می‌پرداخت.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه حمایت طیب‌نیا از خریدار آلومینیوم بودار است، گفت: آلومینیم المهدی را به شخصی فروختند که نه احساس دارد و نه انسانیت و اموال مردم استان را غارت می‌کند.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1395/12/14
پای یه بابک دیگه درمیانه، به امید خدا ایران رو اختلاس گران میقاپن
Oman
20:08 - 1395/12/14
........
هرگوشه وهرجایی بوی فساد واختلاس به مشام میرسه
کسی هم جرات اعتراض کردن نداره و مسوولان
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1395/12/15
بنظر این بحثها از دو منظر قابل تامل است یکی این حالت که ممکن است مباحث درست باشد و هدفی رانتی پشت موضوع باشد که میبایست پیگیری گردد لیکن ممکن است این اتفاقات و جرایات چندان صحیح نباشد و تداوم روند زیاندهی مجموعه و عدم بازدهی ناشی از مدیریت دولتی و شبه دولتی انگیزه واقعی باشد که بنظر قیمت واگذاری چندان مهم نیست و اتفاقات اینده میبایست رصد و نظارت و کنترل گردد.. نظیر عدم کاهش اشتغال در کارخانه( البته نه اجبار به ثبات شغل افراد شاغل فعلی) افزایش کمی و کیفی تولیدات ، برنامه زمانی جهت صادرات و...
و یا بدون انتقال مالکیت کارخانه را به خود کارگران اجاره دهند تا خیلی موضوعات روشن شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج