پیام دیدار روحانی با پوتین به ترامپ و خاورمیانه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۰۴۹۹۳
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
۵۶۷۲
کارشناسان در امور روسیه در غرب بر این باورند که سخنان پوتین رئیس جمهور روسیه در حمایت از روابط استراتژیک با ایران پیام روشنی به دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و اسرائیل با هم است.
پایگاه خبری جماران: کارشناسان در امور روسیه در غرب بر این باورند که سخنان پوتین رئیس جمهور روسیه در حمایت از روابط استراتژیک با ایران پیام روشنی به دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و اسرائیل با هم است.

«عبدالباری عطوان» نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در یادداشتی در روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم به سفر رئیس جمهوری کشورمان به روسیه و دیدار با همتای روس خود پرداخت و نوشت: در سایه  سرگرم شدن عرب ها به نشست امان و در سایه دچار مشکل شدن مذاکرات ژنو مربوط به بحران سوریه، مسکو شاهد نشست بسیار مهم میان «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و میهمانش«حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران شد که با امضای 15 توافقنامه تجاری و شراکت اقتصادی و تطابق در دیدگاه ها درباره همه مسائل منطقه و به طور خاص سوریه شد.

عطوان افزود: پوتین رئیس جمهور روسیه در بیانیه رسمی گفت:« دو کشور تلاش های زیادی برای بالا بردن سطح روابط دو کشور به سطح شراکت استراتژیک انجام می دهند» و اعلام کرد که روسیه وامی به قیمت 2.2 میلیارد یورو به ایران می دهد و ایران را «کشوری همسایه مناسب و شریک مورد اعتماد و باثبات برای روسیه» توصیف کرد.

نویسنده مشهور عرب در ادامه این سرمقاله نوشت: اهمیت این دیدار و نتایج آن در حالی نمود پیدا می کند که نشست سران عرب تصمیم دارد دخالت ایران در امور منطقه (به ادعای برخی حکومت های عربی) را محکوم کند و نیز پس از سفری اعلام می شود که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل به پایتخت روسیه در یک ماه پیش برای آن که  پوتین را برای عمل در راستای بیرون رفتن ایران و نیروها و نفوذش از سوریه تشویق کند زیرا حضور ایران در سوریه برای اسرائیل خطر به شمار می رود.

تحلیلگر عرب نوشت: کارشناسان در امور روسیه در غرب بر این باورند که سخنان پوتین رئیس جمهور روسیه در حمایت از روابط استراتژیک با ایران پیام روشنی به دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و اسرائیل با هم است که می گوید شراکت استراتژیک با ایران تقویت می شود و به لحاظ سیاسی و نظامی توسعه پیدا می کند.

وی همچنین نوشت: یک منبع ایرانی در بیروت به روزنامه نگاران در لبنان گفت که دیدار روحانی و پوتین رؤسای جمهور ایران و روسیه، نشست تصمیم های سرنوشت ساز مشترک در پرونده سوریه و منطقه به شکل کلی بود و توافقنامه های تجاری که امضا شد همانطور که برخی می خواستند که نشست رهبران دو کشور را در جنبه های اقتصادی صرف منحصر کنند، مهمتر نبود.
 
این نویسنده عرب نوشت: هفته های اخیر پر از گزارش های خبری درباره این بود که دم از اختلاف میان روسیه و ایران در پرونده سوریه می زند و می گوید که روسیه می خواهد در حل بحران سوریه به ترکیه نقش بدهد و این چیزی است که ایران با قدرت با آن مخالف است لیکن نشانه هایی وجود دارد که حاکی از سردی روابط ترکیه و روسیه در برخی جنبه های بحران سوریه است زیرا ترکیه همچنان  در مساله گزینه های اش میان دو قدرت بزرگ،چوب را از وسط گرفته  و منتظر  فهمیدن سیاست دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه و به طور خاص سوریه است تا پس از آن به طور نهایی موضع خود را اتخاذ کند.
 
عطوان در ادامه سرمقاله خود در روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم نوشت: پر واضح است این نزدیکی استراتژیک روسیه و ایران که طی سفر روحانی به مسکو اعلام شد، تأکید می کند روسیه ترجیح داده است که کفه ترازوی ایران را در پرداختن به مسائل منطقه ای «خاورمیانه ای» سنگین کند زیرا به ترکیه به عنوان هم پیمان استراتژیک اعتماد ندارد.این را یک کارشناس لبنانی نزدیک به ایران گفت.

نویسنده مشهور عرب نوشت: روسیه به ایران موشک های اس 300 پیشرفته داد و باور بر این است که رئیس جمهوری ایران مساله دستیابی کشورش به موشک های پیشرفته تر«اس 400» را مورد بحث و رایزنی قرار داد ولی هیچ اطلاعاتی درباره پاسخ مثبت روسیه در این زمینه به بیرون درز نکرده است.

عبدالباری عطوان در پایان این سرمقاله نوشت: احضار سفیر رژیم اسرائیل در مسکو توسط وزارت خارجه روسیه و توبیخش به دلیل آن که هواپیماهای اسرائیلی حریم هوایی سوریه را نقض کرده و مراکز نظامی را بمباران کردند حکایت از آن دارد که ماموریت نتانیاهو شکست خورده است و واکنش به این حملات هوایی به سوریه در این استقبال گرم از رئیس جمهوری ایران و توافقنامه های اقتصادی و سیاسی استراتژیک خود را نشان داد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1396/01/10
ماباید روابطمان ریشه ای تعصیر گذار درجامعه مردمی روسیه گسترش داشته باشد تابه بازی گرفته نشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی