راهکاری ساده برای اینکه گرفتار طلاق عاطفی نشوید
۵۰۶۳۷۷
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
۲۹۴۰
یک روان‌شناس گفت: بی تفاوتی زوجین نسبت به زندگی مشترک بیانگر این واقعیت است که امید چندانی به اصلاح رفتار همسر خود ندارند که در این شرایط بهتر است سعی شود از هر دری حتی از کوچک‌ترین موضوع با همسر خود صحبت کنند.
باشگاه خبرنگاران جوان: یک روان‌شناس گفت: بی تفاوتی زوجین نسبت به زندگی مشترک بیانگر این واقعیت است که امید چندانی به اصلاح رفتار همسر خود ندارند که در این شرایط بهتر است سعی شود از هر دری حتی از کوچک‌ترین موضوع با همسر خود صحبت کنند.
 
محمدرضا نظامی روان‌شناس خانواده اظهار داشت: طلاق یک اتفاق شوم در زندگی محسوب می‌شود که تلخ‌تر از آن طلاق عاطفی است که برخلاف تصور بیشتر افراد تأثیر بسیار مخرب تری بر زوجین و فرزندان دارد که موجب افسردگی می‌شود.

وی ادامه داد: طلاق عاطفی به معنای این است که روزانه پس از ۱۰ ساعت دوری زوجین، هنگامی که در پایان روز همدیگر را می‌بینند، اما باز هم حرفی برای گفتن نداشته و با یکدیگر غریبه هستند و در واقع انگیزه‌ای برای صحبت با یکدیگر ندارند.

نظامی افزود: بی تفاوتی زوجین نسبت به زندگی مشترک و آینده بیانگر این واقعیت است که امید چندانی به اصلاح رفتار همسر و زندگی مشترک خود ندارند که در این شرایط بهتر است سعی شود از هر دری حتی از کوچک‌ترین موضوع با همسر خود صحبت کنند.

این روان‌شناس خانواده در پایان تأکید کرد: برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است وقت بیشتری را برای در کنار یکدیگر بودن صرف کنید، همچنین صحبت درباره نیاز‌ها و انتظارات طرفین موجب می‌شود تا زوجین آرامش بیشتری را تجربه کنند و مشکلات زندگی مشترک نیز کاهش یابد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج