جزییات فستیوال تلویزیونی کن اعلام شد
۵۰۷۰۴۳
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
۲۵۱۰ 
شهردار شهر کن فرانسه اعلام کرد فستیوال تلویزیونی این شهر با نام «سریال‌های کن» برگزار می‌شود.
خبرگزاری مهر: شهردار شهر کن فرانسه اعلام کرد فستیوال تلویزیونی این شهر با نام «سریال‌های کن» برگزار می‌شود.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، فستیوال بین‌المللی تلویزیونی کن که قرار است آوریل ۲۰۱۸ برگزار شود با عنوان «سریال‌های کن» خوانده شد.
 
جزییات فستیوال تلویزیونی کن اعلام شد

دیوید لیزنارد شهردار کن در این باره گفت: ما از همان مدل فستیوال فیلم کن پیروی می‌کنیم و یک بخش رقابت بین‌المللی و یک بخش رسمی از ۱۰ سریال نمایش داده نشده از ژانرهای مختلف خواهیم داشت. همچنین برنامه‌ای برای معرفی حدود ۲۰۰ سریال پیش‌بینی شده است.

وی افزود: یک گروه داوری متشکل از پنج شخصیت بین‌المللی که برای «حساسیت‌های هنری‌» شناخته شده‌اند خواهیم داشت تا بر بخش رقابتی نظارت کند.

در حالی که این فستیوال زیر نظر شهرداری برگزار می‌شود، شهردار کن افزود: مدیر هنری و کمیته انتخاب نیز مثل هر جشنواره دیگری انتخاب و تعیین خواهد شد.

ریاست این جشنواره را فلور پرلین وزیر سابق فرهنگ فرانسه برعهده دارد و پل زیلک مدیرعامل سازمان MIPTV (مهم‌ترین بازار تلویزیون و تولیدات دیجیتال) و ماکسین سادا مدیرعامل گروه کانال پلوس فرانسه وی را همراهی می‌کنند.

شهردار کن تاکید کرد: با یک همکاری همه جانبه رویدادی هنری، فرهنگی و خلاقانه برگزار می‌شود که بازار را نیز مدنظر داد و با سازمان‌های تاریخی تلویزیونی همکاری می‌کند.

این فستیوال از سال آینده در کنار MIPTV برگزار می‌شود.

دو هفته پیش وزیر فرهنگ فرانسه اعلام کرد شهر «لیل» برای برگزاری فستیوال تولیدات تلویزیونی داخلی انتخاب شده است.

شهردار کن تاکید کرد این فستیوال به هیچ وجه جنبه دولتی ندارد و این یکی از برنامه‌های انتخاباتی وی در سال ۲۰۱۴ بود که اکنون دارد جامه عمل می‌پوشد.

به گفته وی، برای برگزاری نخستین دوره این فستیوال بودجه‌ای ۴ میلیون یورویی تعیین شده که از سوی اسپانسرها تامین می‌شود.   

زیلک نیز در این باره گفت: تجارت تلویزیونی بخشی از هویت کن در پنج دهه اخیر بوده و این گام درستی برای تمرکز بیشتر بر آن است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج