تحول دنیای فناوری با ساخت حسگر 150 مگاپیکسلی
۵۰۷۳۷۹
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
۶۷۱۱ 
شرکت سونی در تلاش برای ساخت حسگر ۱۵۰ مگاپیکسلی است که تکمیل آن در سال ۲۰۱۸ دنیای عکاسی و فیلمبرداری را متحول خواهد کرد.
خبرگزاری مهر: شرکت سونی در تلاش برای ساخت حسگر ۱۵۰ مگاپیکسلی است که تکمیل آن در سال ۲۰۱۸ دنیای عکاسی و فیلمبرداری را متحول خواهد کرد.
 
ساخت حسگر ۱۵۰ مگاپیکسلی دنیای فناوری را متحول می کند 

به نقل از دیجیتال ترندز، سونی اولین بار در نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷ در آلمان در مارس گذشته، جزییاتی را در مورد این حسگرهای جدید اعلام کرد.

این حسگر ۱۰۰ میلیون پیکسلی می تواند جزئیاتی بی نظیر را ثبت کند که تا به حال برای کاربران دوربین های دیجیتال سابقه نداشته است. به عنوان مثال می توان به کوچک ترین اجزا و ساختارهای موجودات بسیار کوچک اشاره کرد که مشاهده آنها تا به حال با استفاده از میکروسکوپ ممکن بوده است.

استفاده از این حسگر قدرت زوم بی سابقه ای به دوربین ها می بخشد و عکسبرداری هوایی و فضایی از جزئیات را با استفاده از پهپادها تسهیل خواهد کرد.

انتظار می رود نمونه اولیه از این حسگر که IMX۲۱۱ نام دارد در سال جاری میلادی در دسترس علاقمندان قرار بگیرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از این حسگرهای حساس افزایش کیفیت عکاسی و فیلم برداری در نور کم است. یک نمونه ویژه از این حسگر ۱۵۰ مگاپیکسلی که از قدرت عکاسی فراوانی در تاریکی برخوردار است در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد.

هنوز مشخص نیست دوربین های مجهز به این لنزهای پرقدرت چه زمانی در دسترس علاقمندان قرار می گیرند. گفته می شود علاوه بر سونی، نیکون هم دوربین های دارای لنزهای مذکور را در سال های آینده روانه بازار می کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج